Εθνική Ελλάδος

Μια και η επίσημη αγαπημένη μας είναι κάτι ξεχωριστό (σε όλα τα αθλήματα), δημιούργησα αυτό το θέμα για να διατυπώνουμε τις απόψεις μας.

Δύσκολος αγώνας σήμερα και περισσότερο προς το Χ τείνω.

1 Like

Βλέπω τίμιο 1-0 με ζόρι, ή κανένα 2-0 αν σκοράρουμε νωρίς. Αν βάλει Χαριστέα ή Καψή, θα είμαι με τους Τούρκους…

Xαριστέας βασικός άκουσα.

Δηλαδη για να παιξει βασικος ο φορμαρισμενος Γκεκας θα πρεπει να παει 33 χρονων?

Παρόλα αυτά δε μπορείς να πεις τπτ στον Ρεχάγκελ γτ του βγαίνουν οι επιλογές του τις περισσότερες φορές.

Δεν ειναι καθε μερα του Αη Γιαννη

Καλά σίγουρα και αυτό φάνηκε από το γεγονός ότι δεν προκριθήκαμε στην τελική φάση του Μουντιάλ.

Θα δείξει σήμερα.

Επειδη με πνιγει το δικιο μου, κανω κοπυ-πεηστ το ποστ μου σε αλλο θεμα

Σήμερα, 13:48 #66

Απάντηση: Ήταν σαν σήμερα, πριν δύο χρόνια…

Ε-ΛΕ-ΟΣ! Παλι βασικος ο Χαριστεας και στον παγκο ο πρωτος σκορερ στη Γερμανια, Γκεκας. Ε-ΛΕ-ΟΣ! Ουτε γκομενο να τον ειχε ο Ρεχαγκελ.

Θέλω να είναι τραυματίας ο άμπαλος, να βάλει Γκέκα κ να πετάξει 2 μπαλάκια στους Τουρκαλάδες. Να δω τότε τι θα πει ο “χερ”…

Έλεος με την ασυλία. Καλά τα είπε ο κάρπετ… Μετά το γιούρο έπρεπε να είχε πάει σπίτι του.

Ποιος θα παίξει αμυντικό χαφ ρε σεις ? Ελπίζω να δούμε Τοροσίδη. Το παλικάρι σκίζεται, ΠΡΕΠΕΙ να παίξει βασικός. Μαζί με τον θεούλη Κατσούρ θα τους καταπιούν όλους στο κέντρο…

Ρε παιδιά μην συγκρίνεται τώρα Χαριστέα Γκέκα. Άλλο στυλ παίχτες είναι. Άν αποφασίσει να παίξει με γιόμες λέτε να είναι καλύτερα να βάλει Γκέκα; Έτσι κι αλλιώς οι επιθετικές μας επιλογές πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο ποιότητας κυμαίνονται. Και γενικά διαφωνώ με την τοποθέτηση ότι πρέπει να παίζει όποιος είναι κάθε φορά φορμαρισμένος περισσότερο. Έτσι δεν πετυχαίνουμε ομοιογένεια στην ομάδα. Η ομάδα πρέπει να είναι σταθερή. Βέβαια ο Ρεχάγκελ φτάνει στο άλλο άκρο και χρησιμποποιεί πολλές φορές παίχτες που δεν παίζουν στις ομάδες τους. Αυτό ναι είναι σφάλμα. Πάντως μην κάνετε ξαφνικά παιχταρά τον Γκέκα. Είναι καλός παίχτης αλλά με τίποτα καλύτερος π.χ. από τον Σαλπιγγίδη

Δεν εγινε ξαφνικα παιχταρας.Αλλα οταν ειναι πρωτος σκορερ στη μπουντεσλιγκα (πρωταθλημα της χωρας του Οτο ε?) παει να πει οτι αυτη τη περιοδο θα μπορουσε να βοηθησει περισσοτερο απο τον Χαριστεα (κτδα)

Βασικά είναι και λίγο ρίσκο θα έλεγε κανείς, να βάζει καινούριους παίκτες κι ας είναι φορμαρισμένοι, ως προς τη χημεία της ομάδας πάντα.

Δεν ειναι ρισκο ο μεσος ορος ηλικιας της ομαδας να ειναι 5.820 χρονια?

Εγω πιστευω οτι θα κριθει το ματς στο γκολ, ισως το παρει οποιος σκοραρει πρωτος. Τεινω πιο πολυ στον ασσο.

:lol: Σίγουρα παίζει ρόλο.

Πρώτον, παίζετε με τον πόνο μου. Έφαγα 4 ώρες ορθοστασίας για να πάρω εισιτήριο και τελικά, επειδή είμαι άρρωστος δε θα πάω…#-o #-o #-o

Δεύτερον, το σημερινό ματς τουλάχιστον στην αρχή του, δε θα ταιριάζει στο στυλ του Γκέκα. Οι Τούρκοι έχουν πρόβλημα στην επίθεση (πολλούς τραυματίες) και για αυτό αναγκαστικά θα παίξουν κλειστά. Ο Γκέκας δυσκολεύεται στις κλειστές άμυνες. Αν ο Χαριστέας είναι σε καλή κατάσταση, τότε καλώς τον βάζει (ειδικά, αφού τον εμπιστεύεται τόσο). Αν δεν είναι σε καλή κατάσταση λόγω της αποχής, τότε ο Σαλπιγγίδης πιστεύω θα ήταν πολύ πιο χρήσιμος από το Γκέκα αύριο. Αν ανοίξει το παιχνίδι, τότε ο Γκέκας θα είναι ιδανικός για το ματς…

Πάντως, από όλους όσους παίξουν, εγώ προβλέπω ότι τις περισσότερες βρισιές (από μέσα μας ελπίζω) θα τις ακούσει ο Σαμαράς που θα παίξει και βασικός λένε. Στην Αγγλία πάει άθλια, οι συμπαίκτες του πετάνε δημόσιες σπόντες ότι παίζει για την πάρτη του και όχι για την ομάδα και στο φιλικό που δώσαμε στην Αγγλία, ήταν πιο αργός στις κινήσεις του και από τον Κουτσογιαννόπουλο… Ώρες ώρες με είχε κάνει να πιστεύω ότι το μόνο πλάσμα σε αυτό τον πλανήτη που βαριέται τη ζωή του περισσότερο από τον Σαμαρά είναι ο Ραντανπλάν…:lol:

Τέλος, θα νικήσουμε απόψε. Προβλέπω κιόλας να παίζουμε αρκετά καλά και να κάνουμε πολλές φάσεις. Αλλά μην περιμένετε τίποτα διαστημικό. Εξάλλου, για καλή μπάλα χρειάζονται και παίκτες που να ξέρουν να μπορούν να παίξουν μεγάλη μπάλα. Και από τότε που σταμάτησε ο Τσιάρτας έχουμε ακόμα μεγαλύτερη ανυδρία… (δε μπόρεσα, το πέταξα πάλι!!!:stuck_out_tongue: )

Γιουπι, τελικα μαλακιες ελεγε η εφημεριδα. Βασικος ο Γκεκας αντι του Χαριστεα. Δηλαδη ετσι φαινεται, δεν μπορω να ειμαι σιγουρος οτι θ’αφησει το γκομενακι του εκτος ο Ρεχαγκελ.

Και ομως ξεκινα Χαριστεα, μολις το ακουσα στο ραδιο.

ακριβώς!!!με Χαριστέα μέσα

Aσχετο αν φύγει ο Ρεχάγκελ ποιον βλέπετε ιδανικότερο για αντικαταστάτη του??:-k Για ρίχτε απόψεις…