Εθνική Ελλάδος

Εύκολη νίκη της Γαλλίας σήμερα επί της Εθνικής. Μεγάλη ζημιά από τον παιχταρά Nicolas Batum των Charlotte Hornets.

4 Likes

ΤΣΙΛΙ ΚΑΦΕΝΕΙΟ DETECTED

Συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο, μυθικός Nick Calathes :shamrock:

1 Like

το σιχαμα ομως πηρε αερα και αρχισε να κανει ομορφες ρατιστικες δηλωσεις. ειδες αλλαζονεια? σε ολο της το μεγαλειο, στις ηττες κρυβεται η τα ριχνει στους αλλους, στις νικες παει και κραζει τον Γιαννη κι απο πανω. ψοφα γεροξεκουτη να ησυχασει ο κοσμος. ποτε θα κατεβει ενα αλλο ψηφοδελτιο να γλιτωσουμε επιτελους. λαζαρο παπαδοπουλο θελουμε.

1 Like

Ξαμωραμενος καρεκλοκενταυρος. Μονο τον θανατο θα αφησει να τον βγαλει απο την θεση

1 Like

Τι ασχημη ομαδα ειναι αυτη η εθνικη του Σκιμπε

2 Likes

σταθερά πονόματος

1 Like

Δεν είχες κάνει mute στα αθλητικά; Λολ

τελικά έχω σε θρεντ και όχι στην ενότητα . Εκτός και αν με έχεις δει να γράφω το οτιδήποτε σε ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, μπασκετ κλπ

και φαντάζομαι θα με έχεις δει να γράφω και στη Λιβερπουλ μια στο τόσο

Suomi Finland Perkele :smiling_imp:

Α, γίνεται να κάνεις mute σε συγκεκριμένο θρεντ κι όχι σε όλη την ενότητα; Το έψαχνα τις προάλλες και δεν έβρισκα τον τρόπο… :roll_eyes: Αν δε βαριέσαι Rebel, δώσε τα φώτα σου στο γέροντα…

Οντόπικ, είναι ηρωισμός να βλέπεις αυτή την ομάδα να παίζει ποδόσφαιρο. Το περίεργο είναι ότι υπάρχουν και καλοί παίκτες, ίσως καλύτεροι από την ομάδα που πήγε στους 16 του παγκοσμίου κυπέλλου το 2014. Αλλά η κακή μπάλα και το 1-0 έχει ποτίσει βαθιά στο DNA και κανένας προπονητής δεν προσπάθησε να το αλλάξει, σα να δέχονται όλοι ότι αυτή η χώρα δεν είναι για περισσότερα.

1 Like

Άνετα σήμερα είμαστε ανώτεροι σε πολλές θέσεις ακόμα κι απ το ροστερ του Euro 2004

Η τεράστια διαφορά είναι ότι τώρα δεν έχουμε εξαιρετικούς μέσους, ενώ παλιότερα είχαμε τεράστιους παίκτες

Αντιθέτως τα τελευταία 20+ χρόνια δεν έχουμε εξτρεμ που είναι σημαντική θέση

Σέντερ μπακ έχουμε ευρωπαϊκού επιπέδου όπως και επιθετικό ( απλά είναι ένας και τύπου “περιοχής” που δε βοηθάει στο αμυντικό στυλ)

Ακόμα και ο Τσιμικας με τον Μπακάκη είναι ελπιδοφόρα μπακ… Συν Φορτουνη, Πέλκας και λοιποί επιτελικοι που ξέρουν καλή μπάλα

Για το mute, εγώ άλλαζα κάτω απ το reply εκεί που γράφει tracking - - - - > muted σε κάθε τοπικ ξεχωριστά πλην αγγελίες που το έκανα σε όλη την ενότητα

1 Like

Ακριβως. Πριν 10 και 15 χρονια ο Ρεχαγκελ δεν καλουσε ΚΑΝ τον παιχταρα Στολτιδη (γιατι ειχε Ζαγορακη, Κατσουρανη, Μπασινα κλπ) και ειχε τον Ζηκο στην απεξω, χωρις να μπορουμε να πουμε κατι. Και τωρα παιζει ακομα ο Τζιολης…

1 Like

Εμενα το οτι παιζει ο Τζιολης χωρις να χει καν ομαδα και ειναι και ο καλυτερος της εθνικης, χτες, με ξεπερνα. Σκεφτομουνα ποσο τιμολογουμε κατι Φορτουνηδες, Πελκες, Μανταλους, Μπακασετες και οι αντιστοιχοι της ΦΙνλανδιας κανανε πλακα. Δυο ταχυτητες πανω

3 Likes

Αυτά ακριβώς τα ονόματα ήθελα να αναφέρω κι εγώ χτες. Ο Ρεχάγκελ είχε την πολυτέλεια να αφήνει Ζήκο και Στολτίδη εκτός…

Χωρίς αμυντικά χαφ δεν πας πουθενά. Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει και καλός επιθετικός στην Εθνική, βασικά ο τελευταίος ήταν ο Ντέμης και πριν από αυτόν… ο Βαζέχα(ς) :joy:

1 Like

Ευχαριστώ, με έσωσες :slightly_smiling_face:

είδα χτες μέχρι το 40’ , μετά μου λέει η δικιά να βάλω greek next top model και αντί να την στείλω σε κανένα διάολο, έβαλα greek next top model :neutral_face:

εμετικό ποδόσφαιρο

4 Likes

και σκέψου δεν έγραψες Καραγκούνη τον leader τον σωστό τον πρόστυχο

είναι εξαιρετικοί επιτελικοί παίκτες , το σύνολο δεν τραβάει

όχι ρε συ , δεν έχεις δίκιο. Ο Μητρογκολ είναι τεράστιος " finisher " . Απλά έτσι όπως παίζει η εθνική χρειάζεσαι στυλ Ντέμη . Βασικά advanced forward για όσους έλιωναν Football Manager ( κυρίως 2012 γιατί μετά έβαλαν καμια 10ρια νέα είδη ρόλων) :stuck_out_tongue:

Το “αντί να τη στείλω σε κανένα διάολο” με γονάτισε! :rofl: Τουλάχιστον εκεί θα είχε καλύτερο θέαμα, καμιά κοκκινομάλλα (έχω τρελή αδυναμία) παίζει;

Δεν είμαι γνώστης Football Manager δυστυχώς, αλλά συμφωνώ για τον Μητρογκολ και την ικανότητά του στο σκοράρισμα. Απλώς εγώ προτιμάω τους κοντούς που θα σκάσουν και δύο τρίπλες. Τους επιθετικούς τύπου Μήτρογλου τους θεωρώ - απαραίτητα - κατσίκια και στο αναχρονιστικό ποδόσφαιρο που έχω στο μυαλό μου υπάρχει και ο ψηλός-κατσίκι (το 9άρι) και ο κοντός ανακατωσούρας (το 11άρι). Ακόμα κι αν υπάρχει ο Μήτρογλου, ο κοντός που να ξέρει και λίγη μπάλα δεν υπάρχει.