Νέες κυκλοφορίες 2016

ε, ας ανοίξω κι εγώ ένα θρεντ.

Μέχρι τώρα έχουμε Ιανουάριο νέο Mechanimal και Bloodiest.

Νέο Rotting Christ τον Φεβρουάριο.

Συμπληρώνω για Φεβρουάριο Yndi halda.

Επίσης και των Witchcraft.

Να συμπληρώσω:

Dream Theater, Vektor, Blood Ceremony , Katatonia, Amon Amarth, Meshuggah, Gojira, Dimmu Borgir, Avenged Sevenfold

Πέρα από Witchcraft, έχουν ληκάρει ήδη David Bowie, Daughter, Avantasia, Anthrax, Cult Of Luna & The Old Wind.

Καλό 2016 :slight_smile:

[B]Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον:[/B]
Matt Elliott
Incura
Hexvessel - When We Are Death
PJ Harvey
Sequence Theory Project - A HEAD FULL OF ROAD (EP)

[B]Θα ακούσω επίσης:[/B]
Ty Segall - Emotional Mugger
Damien Jurado - Visions Of Us On The Land
ANOHNI - HOPELESSNESS
Death Grips - Bottomless Pit
Blackfield - V
Bloc Party - Hymns

[B]Μη επιβεβαιωμένα για φέτος:[/B]
Diablo Swing Orchestra
Radiohead
Gorillaz

Suicidal Angels περιμένουμε ανακοινώσεις για το νέο.

Tyr επίσης θα βγάλουν μέσα στη χρονιά.

Edit: Και Sodom.

Νομίζω πάντως ότι ήρθε η ώρα για το νεο Tool. Πάνε πολύ τα 10 χρόνια

Πάμε μερικά επιβεβαιώμενα ότι θα βγουν μέσα στη χρονιά:

Agoraphobic Nosebleed - Arc (το έχω ήδη σε πρόμο, σλατζοκατάσταση)
Bloodiest - Bloodiest (κι αυτό το έχω ήδη, ψιλοκαλό)
Black Cobra - Imperium Simulacra
The Body - No One Deserves Happiness
David Bowie - Blackstar (πρώτη ακρόαση τώρα, συγκινεί)
Conan - Revengeance
Death Grips - Bottomless Pit (η αγαπημένη μου μπάντα στο σύμπαν τα τελευταία 6 χρόνια, περιμένω πως και πώς)
Magrudergrind - II (η πιο πολυαναμενόμενη επιστροφή της χρονιάς, πάει καμιά 8ετία από το προηγούμενο αριστούργημα)
Nails - You Will Never Be One of Us (καλύτερος δίσκος του '13, επίσης περιμένω σαν τρελός)
Perturbator - The Uncanny Valley
Run the Jewels - Run the Jewels 3
Seven Sisters of Sleep - Ezekiel’s Hags

ruined families - 3rd LP

Μάλλον και οι Dark tranquillity θα κυκλοφορήσουν μέσα στο 2016. Μπήκαν στο studio, οπότε ίσως προς το τέλος της χρονιάς.

Cough

Επειδή ακούω καλά λόγια για death grips και δεν έχω ακούσει ποτέ, για πείτε λίγο… Τι παίζει και αποθεώνονται από ακροατές πιο heavy μουσικής;

Επίσης, φέτος δεν έβγαλαν δίσκο; Θα ξαναβγαλουν κιόλας του χρόνου;

Για nails ελπίζω μικρή ή μεγαλύτερη διαφοροποίηση απότη δεύτερη κυκλοφορία καθότι ήταν αρκετά όμοια η ίδια με την εκπληκτική πρώτη τους…

Sent from my iPad using Tapatalk

Και νέο Testament θα έχουμε πιθανότατα. Ελπίζω σε νέο Jag Panzer, τώρα που τα βρήκαν.

Για Death Grips: Υποθέτω λόγω του ότι είναι φουλ industrial noise hip hop η μουσική τους, τίγκα θυμωμένη και πωρωτική συν του ότι έχουν τσίτα πανκ ταμπεραμέντο και αισθητική. Επίσης ο ντράμερ τους είναι χταπόδι και παίζει μπάλα και στους math rock θεούληδες Hella.

Επίσης βγάζουν δίσκους όποτε τους καπνίσει. Το 2012 έβγαλαν δύο, πέρσι έβγαλαν πάλι δύο (και το Fashion Week στις αρχές της χρονιάς εκτός από το Powers That B) και γενικά δεν αφήνουν χρονιά να πάει χαμένη. Από το 2011 ηχογραφούν κατά βούληση. Το αστείο είναι ότι υποτίθεται ότι έχουν διαλυθεί κιόλας…

Για Nails: Προσωπικά δεν με νοιάζει η διαφοροποίηση αρκεί να έχει παρόμοιο νεύρο και να χώνει με βία.

Τα λεγα εγω.

Here’s the artwork for the new [SIZE=4][B]Matt Elliott[/B][/SIZE] album called “[B]The Calm Before[/B]” (picture by Giannis Papaioannou). It’s co-produced by genius David Chalmin like the last album.
It will be released by Ici d’ailleurs on all digital platforms for 4? on [B]February 5th[/B], with the physical pre-order starting the very same day, and will be released in stores on March 4th.
A full international tour is coming this year

Ναι ρε Matt Elliott!

Έχομεν επίσης νέο από τους λατρεμένους Hexvessel, αρκετά διαφορετικό από τα προηγούμενα και εξαιρετικότατο στις πρώτες ακρόασεις.

Νέοι Church of Misery στις 4 Μαρτίου

Μακάρι τα υπόλοιπα κομμάτια να είναι καλύτερα

Φέτος θα κυκλοφορήσουν Oranssi Pazuzu και Hail Spirit Noir νέους δίσκους. Τα περιμένω πως και πως.
Για την ώρα ακούστε καινούργιο κομμάτι από τους Φιλανδούς:

[B]Black mountain[/B]

Το “Cosmic Truth” είναι πολύ ωραίο, έως και εθιστικό. Είδα το βίντεό του. Πες μας κι άλλα, πες μας κι άλλα.