Βοηθείστε. Ζητείται προσωρινή στέγη

Παταω το ποδι μου Ελλαδα μετα απο 14 μηνες (που στην ουσια ειναι 3-4 χρονια) μα απο οτι φαινεται τα πραγματα δεν ειναι τοσο ροδινα πλεον.
Ειμαι σε αναζητηση προσωρινης στεγης για 2-3 μηνες.
Θα χρειαστω μια γωνια απο Φεβρουαριο μεχρι Απριλη-Μαη που θα ξαναφυγω για εξωτερικο.
Απαιτησεις δεν εχω. Ενα δωμα 1x1 μου κανει εμενα. Τιποτ αλλο.
Ενημερωστε οσοι εχετε διαθεση να βοηθησετε με το αζημιωτο κιολας. Φυσικα θα προσφερω κατι, αν περναει απο το χερι μου, ως ανταλλαγμα, με περισση ευχαριστηση, και εννοειται πως ετσι κι αλλιως εχετε αμεριστη φιλοξενια στο εξωτερικο ειτε Αγγλια ειτε αλλου.
Δεν ξερω τι αλλο να γραψω. Αυτα…

με κόρη και πεθερά στο σπίτι σε φοβάμαι :lol:

Πεθερα? Ψυχικο θα σου εκανα ρε :stuck_out_tongue:

βρήκες κάτι; τωρα που μένεις
αν θες ελα να μείνεις σε μένα υπάρχει δωμάτιο
μόνο πρόβλημα σαβκύριακα σκάνε οι ξαδέρφες μου είναι κουλ όμως

Οφειλω να ευχαριστησω μεσα απο την καρδια μου την Μαιρη, την Ρεγγινα, τη Νοτα, και τον Κωστη.
Ειναι οι μονοι που ενδιαφερθηκαν να βοηθησουν.
Δεν περιμενα και κατι καλυτερο απο δω μεσα εδω που τα λεμε.
Σορυ ροκινγκ αλλα αυτη ειναι η θλιβερη πραγματικοτητα. Και μετα καποιοι κλαιγονται και σκιζουν τα ιματια τους περι ανθρωπιας, αλληλεγυης, και αλλες παπαριες που διαβαζω κατα καιρους.

ΕΔΙΤ
Αργησα να απαντησω γιατι αφ ενος τρεχω αυτες τις μερες, και αφ ετερου εδω που μενω δεν εχει συνδεση και ψιλοταλαιπωρηθηκα λιγο για να σπασω το δυκτιο ενος γειτονα. Δυστυχως το ανοιγει συγκεκριμενες ωρες και βαριεμαι να καθομαι να πηδιεμαι μιση μερα για να βρω αλλο κωδικο αλλουνου γειτονα. Αι σιχτιρ

Ναι σωστά γιατί το rocking είναι το airbnb εξάλλου, και με τα post που έχεις κάνει τρέχουν όλοι να σε φιλοξενήσουν.

Sent from my D5803 using Tapatalk

Συγγνώμη!!!

Ο ΠΑΠΑΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ;

Στον Φρηκ πήγαινε, αλλά με πρόλαβε ο ριπνιούμπ :frowning:

άστεγο τυπάκι ζήτησε βοήθεια
μεγάλη μαγκιά η ειρωνία

Μη δινεις σημασια Μαιρη. Αστους να ειρωνευονται.

Ονλυλαβερσλεφταλάηβ <3

Πείτε την ιστορία όμως ε.

Τελικά βρήκε μια γωνιά ο συνάνθρωπος;

Άσχετο… περονόσπορος έχει πέσει τους τελευταίους μήνες στο φόρουμ; Που είναι οι παλιές καλές εποχές, που έλειπες 1 ώρα και διάβαζες μετά κατεβατά αναλύσεων και… ανταλλαγές απόψεων και “απόψεων”. Τώρα και μια βδομάδα να μην μπεις, δεν χάνεις και τίποτα :?

Έχω ακριβώς την ίδια απορία. Φαινότανε ότι κάπου εκεί θα πάει το πράγμα όμως γιατί υπήρχαν πολλές περιπτώσεις που απλά δεν μπορούσες να πεις την γνώμη σου. Αν κάποιος δεν συμφωνούσε μαζί σου ήσουν “δακτυλοδειχτούμενος”. Είτε σε μουσικά θέματα είτε κυρίως σε πολιτικά.

Ηλιουπολη προς το παρον αλλα παιζει και ο Πειραιας…συνοικιακα.

Διπλα σε ολα τα RIP φετος (παραγινε το κακο, καθε μερα κι απο ενας φευγει), να μπει κι ενα RIP Rocking forum.
Παντως, προσωπικα θα συμβιβαζομουνα με καμποσα λεφτα και καμποσες συναυλιες για να τα ξοδευω (κεινο το θρεντ για τις συναυλιες εξω ποιος το ανοιξε και με τι καρδια;:wink: κι ας μπαινοβγαινα και σε νεκρο φορουμ…

Αυτό. Πολλοί κουράστηκαν προφανώς απ’την κατάσταση. Χάθηκε η ευγένεια οπότε χάθηκαν και τα σοβαρά ποστ και κάμποσα μέλη αποφάσισαν να μην συμμετέχουν πια ενεργά στο φόρουμ.

Χάρηκα πολύ που βρήκες. Να ξέρεις το σπίτι μου είναι και δικό σου όταν θα βρεθείς σε δυσκολία.

Εμένα πάντως μου λείπουν οι παλιές καλές εποχές με χρήστες τύπου cradleofmaiden , που δεν ήξερες ποιον να πρωτοβάλεις στο θρεντ αγαπάμε ρανδομ ναμπερ.

Που γινόταν χαβαλες και μπαιναμε στο φορουμ τα βραδια και γελαγαμε.
Εγιναν ολοι σοβαροι να ουμ :frowning: