Συναυλιες στο εξωτερικο

Ειδικα χωρις Vinnie, οσο κι αν ξενισει τους περισσοτερους. Τεραστιο κομματι του ηχου της μπαντας.

Δεν υπαρχουν Pantera χωρις τα αδερφια.-

6 Likes

Ο Ανσέλμο ένας μαλάκας παραμένει όσο και αν προσπαθεί να δικαιολογήσει τις ηλιθιότητες που είπε όμως δεν χρειάζεται να το υπενθυμίζουν τα σάιτ με την κάθε ευκαιρία. Ειδικά τώρα που πιστεύω μετράει το legacy των αδελφών Άμποτ και όχι ο Ανσέλμο

Επίσης δεν σημαίνει πως όσοι θέλουν να δούνε αυτό το σχήμα είναι οκ με ότι λέει ο παπάρας

1 Like

Ελα ρε, ποιο λεγκασυ.

Τραγούδια από αλμπουμαρες των 90’s θα έλεγα.

Επίσης τους απόντες θα αντικαταστήσουν πολύ καλοί μουσικοί για να παρουσιάσουν τα τραγούδια όπως πρέπει. Έτσι πιστεύω.

Φυσικά και χρειάζεται να το υπενθυμίζουν. Όσο για το λέγκασι γελάει ο κόσμος. Φαντάζομαι τα λεφτά της περιοδείας στο λέγκασι θα πάνε και όχι στα ναρκωτικά του βλάκα

Ο κόσμος πληρώνει για να δει τα τραγούδια των Παντέρα ζωντανά με την πιο πλήρη δυνατή σύνθεση. Το τι θα κάνει ο κάθε μουσικός με τα κέρδη που του αναλογούν πρόβλημα του.

Ξαναλέω μεγάλος καραγκιόζης ο τύπος εννοείται δεν διαφωνώ κάπου σε αυτό το κομμάτι

Των Testament!

Ουτε δολλαριο στο redneck ημι-φασιστακι

1 Like

Θα πουμε και για τους Pantera ότι δεν έχουν αφήσει κληρονομιά στο χώρο ;

Εκτός κι αν εννοείτε για τις προθέσεις του βλάκα ; Εκεί οκ πάσο

4 Likes

Καλα σιγα τα αιματα, κανενας δεν παιζει πλεον σαν τους Παντερα. Πλακα εχουν, μεχρι εκει. Ξεχασμενοι πλεον, αν ειχαν καμια μακροβιοτερη καριερα θα μιλουσαμε για μεγαλυτερο λεγκασι. Πιο μεγαλη κληρονομια εχουν αφησει τυπου System Of A Down, που δισκογραφικα ειναι επισης ψοφιοι 15 χρονια τωρα.

1 Like

Jinjer περιοδεία το φθινόπωρο στην Αμερική με support P.O.D.

RAMMSTEIN 2023 και παλι Ελλαδα εκτος προς το παρόν…(???)

δεν παιζει να ερθουν

Τιποτα ριλιζ?Μπα?

Με τίποτα πιστεύω. Υπήρχε φήμη πως θα έκαναν φεστιβάλ φέτος αλλά συνεχίζουν stadium tour. Ποιος θα τους φέρει ΟΑΚΑ;;; Μάλλον κανένας

Δε βγαίνουν τα κουκιά ρε παιδιά.τους είδα Ιταλία φέτος με 50.000 κ εισιτήριο στο κατοσταρικο,ποιος να ρισκαρει

Σε ξέχασα…δεν έχω σετλιστ βασικά για να σου πω τι έπαιξαν. Παρόλα αυτά, πολύ δεμένη μπάντα, το μόνο παράπονο είναι ότι χάνουν σε όγκο λόγω του ότι έχουν μόνο μια κιθάρα. Αν προσθέσεις κ το ότι ο ήχος του μπάσου είναι πολύ πριμαριστός, καταλαβαίνεις ότι κάπου χάνεται ο ήχος της κιθάρας.

Σε άλλα νέα, χθες έπαιξαν οι Green Carnation στο Oslo ConsertHus. Η συναυλία ήταν αφιερωμένη στο Acoustic Verses κ γιόρταζαν τα 15 γενέθλια του άλμπουμ. Βασικά όπως εξήγησε ο τραγουδιστής της μπάντας, αυτή η επετειακή συναυλία ήταν προγραμματισμένη για πέρυσι αλλά δεν πραγματοποιήθηκε. (μάλλον λόγω κόβιντ υποθέτω. )

Υπέροχο λάηβ, όπου εκτός από το εν λόγω άλμπουμ, παίχτηκαν κ 3 διασκευές.

  1. Sweet Leaf
  2. Alone
  3. 9-29-045
  4. Six Ribbons (John English)
  5. High Tide Waves
  6. Stardust (new song)
  7. The Burden Is Mine…Alone
  8. Time In A Bottle (Jim Croce)
  9. Nights In White Satin (The Moody Blues)
  10. Lullaby in Winter (reworked version)
  11. Encore:
  12. Maybe?

Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν το μπουζούκι!!! Το οποίο μπουζούκι, το χρησιμοποίησαν, πέρα από το 2ο ή 2ο κομμάτι κ στην reworked version του Lullaby In Winter στο οποίο, στην μέση του κομματιού υπήρξε μια προσθήκη σαν βαρύ ζεϊμπέκικο. Δεν κάνω πλάκα. Νομίζω υπάρχει κάτι σχετικό στο λάηβ Last Days of Darkness.
Οι διασκευές ταίριαξαν απίστευτα στην όλη ατμόσφαιρα κ η μπάντα μετά από περίπου 75 λεπτά μας άφησε, ίσως λίγο ανικανοποίητους θα έλεγα… άλλη μια ώρα να έπαιζαν, δεν νομίζω να υπήρχε κάποιος που θα έφερνε αντίρρηση. Ένα από τα καλύτερα λάηβ που έχω δει τον τελευταίο καιρό ή κ γενικά από τα πάρα πολλά.

4 Likes

Για 3ή φορά πήγα στο ZNA Gathering (https://znagathering.com/) στην Πορτογαλία.
Λογικά δεν το ξέρετε γιατί είναι ένα μικρό φεστιβάλ ηλεκτρονικής μουσικής, με έμφαση στη Goa/Psy/Acid trance των 90s kai φέτος είχε και Τέκνο stage πέρα από main dancefllor και chill-out stage.¨
Ήταν μακρααααν το καλύτερο πολυήμερο φεστ (6 μέρες), οποιουδήποτε είδους μουσικής στο οποίο έχω πάει, ever.

Ίσως ένα κομμάτι που θα σας αρέσει που παίχτηκε εκεί (καλύτερο από το CD σίγουρα):

Killing Joke - Savage Freedom (UX Remix)

2 Likes

Επίσης, στο Πόρτο πέτυχα μια παρέα Σκωτσέζων με μπλουζάκια 1000mods.
Είχαν πάει Πορτογαλία για το Sonic Blast.

2 Likes

Λέτε να τον δούμε και με Ντεπ τον Alice;

4 Likes