Συναυλιες στο εξωτερικο

Εμείς θα δούμε anvil ρεεε;; ;;

1 Like

Ωραια θα ηταν. Αν παντως εχουν παλι για promoter εκεινον που ειχαν οταν γυριζαν το rockumentary τους, δυσκολα θα τους δουν κι ολοι αυτοι στην αφισα.

Μακαρι να ερθουν. Καπως.

3 Likes

Μέχρι στιγμής αυτά τα ονόματα έχουν ανακοινωθεί για το Inferno festival 2023.
Cannibal Corpse, Dark Funeral, Uada, Odium, Sakis Tolis, Harakiri for the Sky, Djevel, Nekromantheon, Mork, Darvaza, Nervosa, 1914, Svalbard, Vredehammer, Lili Refrain, Dwaal, Afsky, Mutilated Tyrant

Κατευθείαν μετά απο εθνική οδό

Δεν σε πιάνω μάνα μου…εν τω μεταξύ, δεν έχω ιδέα τι παίζουν, ποιοι είναι κλπ.

Το όνομα μου κάνει για τραγουδιάρα σε τελειωμένα μπουζούκια εθνικής.

3 Likes

Εχει κάποιος εμπειρία απο camping Wacken?Μου περνάει απ το μυαλό να κανω την παλαβομάρα και να μείνω εκεί γιατί γλιτωνεις πολλά χρηματα.Αλλά πιστεύω απ τη 2η μέρα και μετά θα είμαι ενα άυπνο βρώμικο ζόμπι.Δεν έχω ξαναπάει Wacken οπότε με προβληματίζει λίγο η ολη φαση της διαμονής.

Για ύπνο ιδανικά (για όλα τα φεστιβαλς, ειδικά κεντροβόρεια) ευρύχωρη σκηνή, ένα σπαστό / πτυσσόμενο ράντζο (οσο πιο ψηλα απ το εδαφος κοιμασαι τοσο καλυτερα) + ένα pad απο πάνω + το sleeping bag από πάνω + spare κουβερτα να υπάρχει + extra αλλαξιές φόρμες και ζεστές κάλτσες, μαξιλάρι, ωτοασπίδες και μελατονίνη (ξαναλέω → ιδανικά). Για καθαριότητα φέρε κωλόχαρτο, disinfectant gels/wipes φουλ, μαγιό για το ντουζ - δε θυμαμαι να έχει πριβέ το Βάκεν λογικά στο απλό camping όχι - στήσε τη σκηνή σχετικά κοντά σε wc/showers (έχει αρκετά facilities dont worry), και θα είσαι οκ. Το πρωί θα περιμένεις λίγο για να κάνεις μπάνιο κλπ αλλά κλάιν.

2 Likes

Σε ευχαριστώ πολύ,ήσουν αναλυτικότατος!

Λοιπόν, ψάχτηκα πρόσφατα να πάω σε κάποια συναυλία για τα 50 χρόνια των αγαπημένων μου Magma. Παίζουν στο Παρίσι 8 οκτώβρη σε ένα πανέμορφο θέατρο στη Μονμάρτη 1700 θέσεων. Οι τιμές είναι τσιμπημένες (λόγω του χώρου), τα εισιτήρια που απομένουν λίγα (τα περισσότερα με περιορισμένη ορατότητα), αεροπορικά βρήκα σε καλή τιμή (μέσω 12ωρης στάσης στη μπολόνια :heart_eyes:) αλλά τελικά δεν έκλεισα επειδή φοβάμαι τι περιορισμοί θα μπουν (αν μπουν) απο τελος σεπτεβρη λογω κοβιντ. Δε θέλω (και ουτε βγαινω οικονομικα) να ρισκάρω.
Ψάχνοντας όμως βρήκα οτι 16 φεβρουαριου παιζουν λιγο εξω απτο Παρισι (συνεχεια της ιδιας περιοδειας) σε ενα μικρο πνευματικο κεντρο χωρητικοτητας ~400 ατόμων με εισιτήριο 22 ευρώ οπου δεν εχει πουληθει ακομα σχεδον κανενα. Εκλεισα λοιπον μια θεση για μπροστα κέντρο και περιμενω να δω πως θα ξεκινησει ο χειμωνας στην ευρωπη και τι αλλο μπορει να παιζει 1-2 μερες μπρος πισω στο Παρισι.
Αν καταφερω να δω λαιβ ολοκληρο το Mëkanïk Dëstruktïẁ Kömmandöh θα το εχω παρασημο μια ζωη

4 Likes

Παράσημο παίρνεις και αν καταφέρεις να γράψεις το Mëkanïk Dëstruktïẁ Kömmandöh με τον απαραίτητο τονισμό χωρίς copy/paste.

8 Likes

Το Παρισακι ειναι παντως ακριβουτσικο ε; Δες καμια πτηση με low cost τωρα που ειναι νωρις, επισης κοιτα και για ξενοδοχειο διοτι το 100σταρικακι για δικλινο ειναι ψιλοστανταρ. Κανε τα κουμαντα για οσο το δυνατον φτηνοτερη διαμονη πριν κλεισεις αεροπορικα (που οπως καταλαβα θα περιμενεις λιγο παραπανω).

1 Like

Ναι ναι, έχω πάει δις, την πρώτη χρυσοπλήρωσα γενικά, τη δεύτερη ήξερα και φυλάχτηκα όσο μπορούσα. Λογικά θα παίξει ταξίδι αστραπή και διαμονή σε χόστελ (μπορεί και καθόλου αν είναι η μόνη συναυλία). Αυτή τη στιγμή έχει πτηση η aegean με 103 ευρώ πηγαινέλα αλλά θα περιμένω αρκετά να είμαι σίγουρος.

1 Like

Τόσα χρόνια κλείνω εισιτήρια για συναυλίες στο εξωτερικό τέτοιο πράγμα δεν ξανάδα. Ήθελα να βγάλω για την αδερφή μου να πάει να δει coldplay στο μιλάνο, στο ticketmaster πήρα τα νούμερα 33.550 και 46,600 αναμονής, στο ticketone πίστεψα οτι θα βρω αφου μπήκα στην επιλογή εισιτηρίων μετά απο μία ωρα αναμονή αλλά δεν είχε μείνει τίποτα, κόλλαγε το σύστημα, μια κατάσταση παράνοιας. Λογικα τέτοια ωρα θα ειναι σολντ αουτ και τα VIP.

1 Like

Ψοφος στο τικετμαστερ και τη μαφια τους.

4 Likes

Και επίσημα ο Ανσελμο κλπ βγαίνουν σε περιοδεία. Νότια Αμερική σε πρώτη φάση και αργότερα μάλλον και Ευρώπη. Btw Pantera σκέτο θα λέγεται κανονικά όχι tribute η κάτι (απλά το αναφέρω).

Χωρίς τα αδέρφια δεν θα είναι καθόλου το ίδιο αλλά εγώ τους βλέπω και έτσι…

Χωρίς τα αδέρφια Cavalera δεν είναι καθόλου το ίδιο ούτε οι Sepultura.

Χωρίς Χάνεμαν - Λομπάρντο δεν ήταν το ίδιο οι Slayer.

H περίπτωση Pantera δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία.

Εγω παντως που ειδα Sepultura χωρις τους Cavalera γουσταρα πολυ περισσοτερο απο οτι περιμενα. O Eloy Casagrande αλλωστε ειναι μαλλον καλυτερος ντραμερ απο τον Ιγκορ, sorry not sorry :man_shrugging:t2:

Για Χανεμαν μαζι σου, αλλα ο Κομποσταφ ειναι απιθανος ντραμερ και μια χαρα στους Slayer.

3 Likes

Τα white power ξεχάστηκαν ε?

3 Likes