Συναυλιες στο εξωτερικο

Καλά ναι, σιγά που είναι αυτό. Απλώς παραείναι κοντά χρονικά για τόσο ακριβή συναυλία από τον ίδιο καλλιτέχνη.

1 Like

Αρένα τουρ κάνουν.Δε θα είναι τόσο ακριβοί.Θεωρώ δεδομένο ότι θα πάνε να τους φέρουν κάποιοι.Τώρα αν θα κάτσει όντως θα το δούμε.

1 Like

Και εγώ έχω την αίσθηση ότι δύσκολα θα έρθουν Ελλάδα δύο χρονιές κολητά. Φαντάσου λέει να παίξουν το Αλεξάντερ και αντί για ελλάδα να πάνε σκόπια!!! :rofl: :rofl: :rofl:

Αν και προσωπικά προτιμώ το Stranger και το Lonelines από το δίσκο.

3 Likes

Απο νούμερα που είδαμε πριν κανα μήνα η συναυλία τους στο ΟΑΚΑ ήταν απο τις πιο πετυχημένες στο ευρωπαϊκό τουρ, επίσης τα εισιτήρια ήταν σχετικά ακριβά σε σύγκριση με την υπόλοιπη ανατολική ευρώπη. Οπότε εισπρακτικά πήγε πάρα πολύ καλά.

Απο κει και πέρα σίγουρα είναι ρίσκο γιατι είμαστε μικρή αγορά και πλέον οι μέιντεν δεν νομίζω να πέφτουν απο stadium tours. Είναι από τους λίγους metal legends που συνεχίζουν σε τέτοιο επίπεδο

Edit: κάποιες στασεις γίνονται σε μικρότερα γήπεδα οπως βλέπω τωρα, πχ leeds οπότε μπορεί να μην είναι τοσο μεγαλο το stage του χρόνου. Μακάρι να μπορούμε να σηκώσουμε μειντεν συναυλια back to back

2 Likes

Μου ήρθε αυτόματα Ν. Φιλαδέλφεια και γήπεδο ΑΕΚ. Πόσο γραφικό (με την καλή έννοια) θα ήταν να γίνει η πρώτη και η τελευταία συναυλία τους στο ίδιο μέρος με 40 χρόνια διαφορά περίπου ξέρω γω;

4 Likes

Μαλλον θα τους δειτε ακριβως επειδη ειστε μουνια.
Μουνια με πορτοκαλι και κοκκινα χαρτονομισματα για πεταμα συγκεκριμενα :smiling_imp:

Μπορεί να πει ο ντικινσον ότι έλεγε greek can’t

1 Like

we can and we will.

1 Like

Οτι θα τους δουμε ειναι σιγουρο το ζητημα ειναι το που θα τους δουμε

1 Like

Δύσκολο να παίξουν το Alexander σε κάθε περίπτωση γιατί στις νεότερες περιοδείες δεν παίζουν κομμάτια που δεν είχαν παιχτεί στην πρώτη περιοδεία για το εκάστοτε album, και το συγκεκριμένο δεν είχε παιχτεί ούτε τότε. Εκτός κι αν κάνουν μια εξαίρεση. :grinning:

2 Likes

5 κομμάτια από sit και 5 από το νέο
Και τα κλασσικά λογικά ( iron maiden, Hallowed be thy name, trooper, fear of the dark,number of the beast)

Θα έιμαι τη Παρασκευή εκεί στης 7 Ιουλίου.

Πιο πιθανά
Songs from Senjutsu:
The Writing on the Wall
Days of Future Past
The Time Machine
The Parchment
Hell on Earth

Songs from Somewhere in Time:
Wasted Years
Sea of Madness
Heaven Can Wait
Stranger in a Strange Land
Alexander the Great

Songs from other albums:
Iron Maiden
Wratchchild
The Number of the Beast
The Trooper
The Evil That Men Do
Fear of the Dark

1 Like

Που σαι ρε blackie;;;; Φημες χωρις γριφους για live του blackie καλοκαιρι χωρις φετα :stuck_out_tongue:

4 Likes

Ρε κάτι είχε γίνει δε μπορούσα να συνδεθώ

1 Like

Αν δε παιχτεί και τώρα το Alexander the Great δε πρόκειται να παιχτεί ποτε.end of story.

1 Like

Δεν πρόκειται να παιχτεί ποτέ

Όπως δεν πιστεύω ότι θα παιχτούν ποτέ και άλλες κομματαρες . Deja vu , Nomad κλπ αδικημένα

2 Likes

Σε μπάντες με τοσο μεγαλη δισκογραφια λογικο να μενουν καποια κομματια αραχνιασμενα στο ραφι

Απλα η συγκεκριμένη μπάντα έχει μεγαλο ράφι!

3 Likes

Κι εγω πιστευω οτι δεν προκειται να παιχτει ποτε ο Αλεξανδρος, αλλωστε ουτε αυτοι πρεπει να θυμουνται που εχουν θαψει το τραγουδι (sic). Αν γινει, θα ειναι ευχαριστη εκπληξη, αλλα αν επρεπε να αποφασισω για ενα, θα ηταν το loneliness. Βεβαια, πετουσα με μεγαλη ευχαριστηση το Heaven και εβαζα τον Αλεξανδρο, ευκολακι :smiley:

3 Likes