Συναυλιες στο εξωτερικο

Wacken εγω…και δεν ξέρω πως διάολο θα καταφέρω να φτάσω μέχρι εκεί χωρίς να μάθω τόσο καιρό το σετλιστ.Λέω να κάνω unfollow σ όλα τα επικίνδυνα στα σόσιαλ…αλλά και πάλι δε βλέπω να γλιτώνω χωρίς να μάθω κάτι…

1 Like

December 2022 marks the 35th anniversary of the demo December Moon.
In celebration Morbid will rise for one night only!

The line-up will consist of the surviving original key members Gehenna, Napoleon Pukes, TG, and Dr Schitz, in addition to Necrobird and a very special friend.

Support act;
Eternal Evil

The tickets will go on sale the 1st of December, via pm to Klubb Fredagsmangel.
Members can buy one day before.
Pre-sale only!
The tickets will cost 200kr.

The club opens 17:00
First band around 20:30

Το είδα λίγο αργά! Πήγα πέρυσι.

Πολύ κοντά στη Λισαβώνα (2 στάσεις με το τρένο και με πολλές επιλογές για την επιστροφή μετά το τέλος της κάθε μέρας) και πολύ ανθρώπινο. Έχει φυσικά τα αρνητικά του κάθε Μεσογειακού φεστιβάλ μέσα στο καλοκαίρι (ήλιο, ζέστη), αλλά και η σκηνή είναι τοποθετημένη σωστά (aka σε προστατεύει από τον ήλιο) και έχει πάρα πολλά σημεία με σκιά. Μαγαζιά κλπ άφθονα, τιμές λογικές (για φεστιβάλ).

1 Like

Το διαβαζω φορωντας μπλουζα Morbid που ειχα τυπωσει bootleg :smiley:
Τρομερο νεο !

1 Like

Το είδα χθες βασικά αλλιώς μπορεί κ να πήγαινα.

1 Like

Θενξ!

Έκλεισα τελικά για το 2023.

Ίσως κάποια στιγμή σε ενοχλήσω αν έχεις καμία συμβουλή για το φεστιβάλ ή/και τη Λισαβόνα :slightly_smiling_face:

1 Like

Ναι φυσικά! Πολύ όμορφη πόλη η Λισαβόνα και τη βλέπεις εύκολα σε 2-3 μέρες. Και το φεστιβάλ είναι δίπλα σε 2 από τα πιο όμορφα αξιοθέατα (πύργο Μπελέμ και μονή Ιερωνυμιτών) οπότε μπορείς να τα συνδιάσεις.

1 Like

Σκέφτομαι για Metallica το 24. Δευτέρα βγαίνουν εισητηρία. είναι κανένας μεταλλολογος να προτείνει χώρα κτλ.

1 Like

Αν σκέφτεσαι για 2024, οι επιλογές σου είναι οι εξής: Μόναχο, Ελσίνκι, Κοπεγχάγη, Μαδρίτη, Βαρσοβία. Εγώ δε θα πήγαινα Ελσίνκι (δεν υπάρχει απ’ ευθείας πτήση) και θα απέφευγα Κοπεγχάγη λόγω κόστους παρ’ όλο που υπάρχει η ιδιαιτερότητα της καταγωγής του Lars από εκεί. Πιθανότερη θα ήταν η Βαρσοβία, έχει πτήση (δύο εταιρείες κιόλας), έχει λογικά κόστη διαμονής/ζωής και είναι μια χαρά πόλη με πράγματα να κάνεις. Πολύ ωραίες πόλεις είναι και Μαδρίτη και Μόναχο, από εκεί και πέρα η προτίμηση εξαρτάται και από συγκυρίες όπως πτήσεις, Σαββατοκύριακα κλπ.

6 Likes

Εγώ κανονίζω να πάω Manitoba πάντως :stuck_out_tongue:

1 Like

Μαδριτη και Μοναχο οι δικες μου επιλογες. Ειδικα στην πρωτη εχω παει 85974 φορες, θα προσθετα μια ακομη χθες κιολας. Παρ’ ολα αυτα, εχω παρατηρησει οτι εχει ανεβει το κοστος διαμονης (ξενοδοχεια, δεν ξερω για airbnb) σε παρα πολλες πολεις τους τελευταιους μηνες. Στα καλα της Μαδριτης ειναι οτι ειναι πολύ φτηνη/προσιτη γενικως, ειναι αρκετα μικρη ακομη και για να την περπατησεις αν θελεις (απειρα χλμ εχω κανει) και να λατρεψεις τα μουσεια της. Δεν χρειαζεται να τρεχεις απο τη μια ακρη στην αλλη, ολα ειναι κοντα στο κεντρο και δεν σου λειπει τπτ. Αν βρεις λογικες τιμες για πτηση, εφυγες.

Υ.Σ.: Καλα να ειμαστε, οι τιμες να ειναι ακομη λογικες κι απο βδομαδα κοιταζω παλι για Παρισι και Ταλικα. Παω να δω πώς πάει η δημοπρασία που έχω αρχίσει για το νεφρο μου.

5 Likes

Καλησπέρα

Πωπω τρολλια!!! να πανε λεει σε ολο τον πλανητη να παιζουν τον Αλεξανδρο και εδω τιποτα.

1 Like

Τελικά του στοίχισε πραγματικά εκείνο το καπνογόνο και παίρνει την πιο σαδιστική εκδίκηση.

2 Likes

Δε νομίζω ότι έχουν λόγο τα μέλη της μπάντας για τις πόλεις κάποιας περιοδείας.Πιο πιθανό βλέπω να μην πολυκάηκε (pun intended) διοργανωτής να τους φέρει 2η σερί χρονιά.

Εγώ θα τους δω στο Manchester πάντως και ευελπιστώ να μην είναι αλήθεια αυτό για τον Μεγαλέκο.Προτιμώ χίλιες φορές να ακούσω κυριολεκτικά οποιοδήποτε άλλο κομμάτι από το SIT, παρά το filleraki με τους στίχους-μάθημα ιστορίας.Οκ έχει ωραία σόλο απλά, και τίμια εισαγωγή.

4 Likes

Λογικά θα έρθουν και Αθήνα, απλά όχι το 23. Στο δεύτερο σκέλος της Ευρωπαικής. Δεν νομίζω να έχουν παίξει ποτέ Αθήνα δύο χρόνια κολητά, αν και μπορεί να κάνω λάθος. Η λογική λέει ότι τις αγορές που δεν είναι πολύ μεγάλες τις αφήνουν να κουλάρουν πριν τις επισκεφθούν ξανά.

2007, 2008

2 Likes

i stand corrected then…

Morsefest…Ευρωπη(αγνωστο ακομη που)…18-19/8!!!

1 Like

Therion σήμερα (βασικά χτες) στη Μάλτα

Τους έμαθα πρόσφατα έμαθα 3- 4 τραγούδια αλλά δεν είχα το χρόνο να ακούσω προσεκτικά κάποιο άλμπουμ τους. Είδα από αυτά τα τραγούδια είναι του γούστου μου οπότε πλήρωσα ένα 20ευρω και πάμε να τα σπάσουμε . Λέω θα πάω και ελπίζω να με κερδίσουν από τη συναυλία.

Τώρα Μάλτα εδώ από Οκτώβριο του 2018 είναι η πρώτη σοβαρή συναυλία που πηγαίνω. Δυστυχώς δεν υπάρχει κοινό να υποστηρίξει ροκ συναυλίες και με δεδομένου ότι είναι ένα μικρό νησί 500.000 κατοίκων και δεν έχει σύνορα δεν μπορούν πάρουν επιρροές από έξω με αποτέλεσμα όταν είσαι alternative τύπος είναι δύσκολο να βρεις στέκια και διοργανώσεις κοντά στα γούστα σου. Όλοι ακολουθούν την μόδα

Anyway πήγα λίγο πριν ξεκινήσουν ειδα ένα φίλο αραξαμε μαζί και λέω πάμε δυνατά. Και όντως μπήκανε δυνατά τα παλικάρια με πολύ διάθεση παρόλο που το κοινό ήταν μικρό (το πολύ καμιά 300αρα)

Γουσταρα γυναικεία φωνητικά κάργα τα ντραμς ήταν απίστευτα μια χτυπιομουν όλη την ώρα. Λίγο πριν τη μέση της συναυλίας και μετά απογείωσαν το performance τους και το κοινό άρχισε να γουστάρεις παραπάνω και να τους ακολουθεί. Η συναυλία δεν έκανε καμία κοιλιά με το τελείωμα ήταν στα encore όπου έγινε πανικός.

Τώρα έχω όρεξη στις επόμενες να ακούσω τα άλμπουμ τους προσεκτικά. Ήθελα να πάρω βινύλιο για ενθύμιο αλλά δεν δεχόντουσαν κάρτα και έτσι έμεινα με το π…ι στο χέρι.
Δεν πειράζει θα πάρω το δίσκο λογικά από την Πορτογαλία που θα πάω στις επόμενες μέρες. Παίζουν Ελλάδα οπότε προτείνω να πάτε. Θα περάσετε ευχάριστα και θα γουστάρετε


10 Likes