Συναυλιες στο εξωτερικο

Και 1995, 1996 :grinning:

Γιατι δε γραφεις ολοκληρο το “πορτοφολι”;

12 Likes

Προτεινω ανεπιφυλακτα να πιασεις με τη μια και να λιωσεις:

  • Theli
  • Vovin
  • Deggial
  • Lemuria
  • Sirius B
  • Gothic Kabbalah

Και αν θελεις λιγο πιο χεβι καταστασεις, τοτε σιγουρα και το Lepaca Kliffoth. Εχουν κι ενα σωρο αλλα αλμπουμς που ειναι μια χαρα, αλλα νομιζω αυτα ειναι τα απολυτως απαραιτητα, κατ’εμε εστω.

1 Like

Θα πάω.Τους πρόλαβα λιγο στο Hellfest και γουσταρα φουλ.Δεν τους είχα ξαναδει.Στο To Mega Therion μου πέσαν τα σαγόνια.Απο τότε ανυπομονώ για μεθαύριο…

2 Likes

Τους είχα πετύχει πριν χρόνια που ήρθαν Θεσσαλονίκη και που λόγω χαμηλής προπωλησης άλλαξαν χώρο διεξαγωγής, πήγαν σε ένα μικρό μπαράκι και κάναν ένα από τα καλύτερα ακουστικά show που έχω δει. Πολύ τίμιοι, αν είναι ακόμη μαζί τους η Lori Lewis να πάτε σίγουρα, έχει φωνάρα. Πριν λίγα χρόνια κυκλοφόρησε διαμαντακι solo album με τραγούδια που έγραψε ο Johnson.
Τα album που προτείνει ο Quintom είναι οι κορυφές των Therion ειδικά το δίδυμο Theli-Vovin, αλλά και το φρέσκο Leviathan II είναι πολύ αξιόλογο.

2 Likes

Η Lori Lewis δεν νομίζω να εμφανίζεται στα live. Την τελευταία φορά πάντως δεν νομίζω να ήταν. Η τελευταία φορά σίγουρα δεν ήταν απο τις καλές τους. Θα πάω αλλά ο χώρος είναι μειονέκτημα. Πρέπει να είναι ο μοναδικός χώρος που το πλάτος τις σκηνής είναι ίσως μεγαλύτερο απο το βάθος του μαγαζιού. Τουλάχιστον και τελευταίος να κάθεσαι είσαι κοντά στη σκηνή.

Ναι η Lori Lewis πλέον είναι μόνο στο studio.

Εμενα μου αρεσουν παρα πολυ και τα δυο Leviathan, απλα τα θεωρω πολυ καλα αλμπουμς στην “Δυση” της καριερας του Johnson. Κοινως, τα εχω ακουσει πολλες φορες και με πιανει η διαθεση να τα ξαναβαλω, και αυτο μου αρκει, κι ας μην με συγκινουν οπως τα αλμπουμς που εβγαλε στα 90ς και τα 2000ς.

Kλεισαμε με φίλο Graspop οπου παιζουν οι ΠΑΝΤΕΣ :grinning: :grinning: :grinning:
7 χρόνια ήταν η τελευταια φορά εκεί, πάλι με ¨ΤΡΕΛΟ" line up…

Anyone up there…?

1 Like

Μπράβο φίλε ωραίος.Εγω υπάρχει περίπτωση να κάνω το ακραίο και να έρθω για μια μέρα μόνο.Την Πέμπτη.Δεν έχω ξαναπάει.

1 Like

Έκλεισα με φίλο Maiden στο ιστορικο Dortmund (μιας που το Μόναχο ειναι sold out), αρένα παρακάλω. Θα είναι κανείς από εδώ μέσα εκει?

Fingers crossed να μην έρθουν Αθήνα οι guns εκείνη την βδομάδα αλλά δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο. Οδεύουν ολα προς το sold out

Εντάξει είσαι

Ωραίος. Δε το βλέπω για γκάνς.ισως ραμσταιν.
Βεστφαλεν χαλεν .θα είμαι 5 Μαϊου εγώ εκεί για το comic con

1 Like

Τι εννοεις Rammstein Βίρνα?? Σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να είμαι σιγουρα Αθήνα

Υπάρχουν όντως συζητήσεις για κάτι τέτοιο? Επίσης πίστευα ότι οι Guns έχουν κείσει . Το άκουσα και από τα χείλη ενός χορηγού τα Χριστούγεννα.

Πολωνία με βλέπω για Metallica τελικά

Με σειρά προτεραιότητας: Avenged Sevenfold - System of a Down / Daron Malakian and Scars on Broadway - Slipknot (τους έχασα πέρυσι) - Metallica (προτιμώ Ραμσταιν, αλλά είναι πιο εφικτό να περιοδεύσουν Ευρώπη, δύσκολο όμως να ταξίδευα μόνο γι’ αυτούς) - Rammstein - In Flames - Jinjer, έχουμε καμια ενημέρωση;

Riverside με support Soen σε prog φεστιβαλάκι στο Indigo τον Απρίλιο νομίζω. Ψήνεται κανείς να πάμε παρέα?

2 Likes

Καλό, αλλά που?

ΟΚ, δεν… θα το ήθελα πάντως

sorry Λονδινο. Εγώ μένω εδώ οπότε δε χρειάζεται να ταξιδέψω, αν και από το σπίτι μου στο Ο2 ταξίδι είναι.

1 Like

Ποιο Λονδίνο, με το ζόρι Αθήνα!! Μόνο για A7X, SOAD, οριακά SOB, και Rammstein, θα ταξίδευα Ευρώπη (πλην Σόφιας αν πετύχαινα ενδιαφέρον πακέτο )