Συναυλιες στο εξωτερικο

SOB ποιους εννοείς;

Scars on Broadway

1 Like

those sons of bitches (!)

Ειναι active αυτοι? Κανουν live κτλ? Πολυ αμφιβαλλω? Τι δισκαρα εβγαλαν παντως με το πρωτο τους… ανταγωνιζεται τα αλμπουμ των SOAD ξεκαθαρα. Αν ειχε και φωνητικα Tankian, θα ηταν ανταξιο του SOAD ονοματος.

2 Likes

2018-2019 έκαναν περιοδεία στο Αμέρικα πάντως για το Dictator, το οποίο ηχογράφησε μόνος του ο Ντάρον, χωρίς άλλους μουσικούς. Έμεινα παγωτό όταν το διάβασα. Εγώ λέω μιας που το χει να βγάλει έναν ακόμα εξ ονόματος των SOAD, χωρίς τους SOAD, και μετά να περιοδεύσουν, διότι αν περιμένουμε τον Σερτζ, θα αγιάσουμε.

Και οι δύο δίσκοι (στα αυτιά μου φυσικά) μοιάζουν με SOAD χωρίς Τανκιάν. Από τους δύο πάντως, ο Dictator είναι (στα αυτιά μου φυσικά) πολύ καλύτερος. Πολύ θα ήθελα να τον/τους δω, καταπληκτική μπάντα, αλλά προέχουν οι SOAD για μία ακόμη -και ίσως τελευταία- φορά, αν περάσουν Ευρώπη.

1 Like

Εννοείται…

1 Like

Είχα μια κρυφή ελπίδα ότι αν δεν ήμασταν τόσο κάφροι το '98, ίσως διαφαινόταν μια μικρή ελπίδα να τους δούμε κι εδώ, έστω μία φορά. ΜΙΑ.

1 Like

Προσωπικά γουστάρω και σέβομαι απόλυτα τα διαφορετικά γούστα όσον αφορά κυκλοφορίες που είναι όλες γενικά πολύ αποδέκτες και θεωρούνται καλές. Οπότε αν και με εκπλήσσει λίγο αυτό, το κατανοώ πλήρως. Για μένα το πρώτο είναι σαφώς ανώτερο , βασικά με σόκαρε πόσο καλό ήταν όταν βγήκε. Περίμενα χωρίς τον Σερζ να μην “τραβάνε”, και με διέψευσε ο Μαλακίαν. Βέβαια και παλι, μου λείπει πολύ η φωνή του Σερζ

3 Likes

Νομίζω πως άλλος είναι ο λόγος που δεν έρχονται

1 Like

Money babe

Μάλλον άμα δεις δεν έχουν κατέβει κάτω από Ουγγαρία ποτέ

1 Like

Αρα με σαφεστατη επιστημονικη μεθοδο, το ασφαλες συμπερασμα ειναι οτι δεν γουσταρουν την ζεστη!

4 Likes

Χαχαχαχαχ ε ναι, τι λεφτά, μεγάλο κόστος συναυλίας και μλκς

Ίσως :joy:

Αστικός μύθος είναι ότι μας σνομπάρουν όπως πχ ότι τα Ελληνικά για μια ψήφο δεν έγιναν η διεθνής γλώσσα αντί των Αγγλικών

2 Likes

Δεν είμαι τόσο σίγουρη ότι μας σνομπάρουν…καλά, προφανώς οι συστεμ μας έχουν χεσμένους σαν ανθρώπους, αλλά όσον αφορά την κουλτούρα μας, πιστεύω πως δεν μας σνομπάρουν. Έλληνες και Αρμένιοι είμαστε αρκετά κοντά. Plus ο Ντάρον διασκεύασε Κόκοτα.

Έλα Ντάρον μου στην Ελλάδα και θα σε πληρώσω εγώ :joy: :joy: :joy:

2 Likes

Εδώ δεν ξέρουμε αν περιοδεύσουν ξανά γενικά :joy:

Μην μιλήσω για scars που εκεί δεν βλέπω κάτι στο μέλλον δυστυχώς (έστω και άλμπουμ)

1 Like

Ο Ντάρον, όπως το αντιλαμβάνομαι, δεν έχει ξεκολλήσει από τους Συστεμ. Αν τα πράγματα γίνονταν πιο ξεκάθαρα ή το έληγαν μαχαίρι, τότε είναι πιθανό να εστίαζε στους SOB και ενδεχομένως να βλέπαμε νέα πράγματα απ’ αυτόν. Δυστυχώς, η προσκόλλησή του στους Συστεμ, του κάνει περισσότερο κακό παρά καλό, και είναι φουλ άδικο γτ είναι εξαιρετικός καλλιτέχνης και σαμποτάρει ο ίδιος τον εαυτό του.

Θα είμαι maiden εγώ Ιούλιο. θα πας?

2 Likes

ναι, και στις 2. μπορούμε να κανονίσουμε να βρεθούμε πριν. εισητήρια έχω κερκίδες και στις δύο μέρες.

Σάββατο έχω κερκίδα πάνω διάζωμα. Ναι θα είμαι πσκ εκεί και για το κόμικ κον .θα μιλήσουμε.

1 Like