Συναυλιες στο εξωτερικο

Europe ανακοίνωσαν 40 χρόνια τουρ anniversary
Ψήνω για κάνα Λονδίνο Οκτώβριο.

4 Likes

1 Like


Άρα Megadeath δοκάρι και έξω για δω μάλλον.

Και τους θεωρουσα φαβορι για φετος σε release. Κριμα !

Ανακοινωθηκαν και τα τελευταια ονοματα του Roadburn <3
Καποιες τρομερες προσθηκες

  • Zola Jesus will return to Roadburn, this time on the main stage - as well as presenting her solo electronic project, NIKA.

  • Backxwash
    European debut with two special performances

  • Nicole Dollanganger

  • White Boy Scream

  • Esben and the Witch
    performing their new album, Hold Sacred

  • Ashenspire

  • Maud The Moth

  • Healthyliving

  • Sierra

  • Mütterlein

  • The Hanged Man

  • Sowulo

  • Osi and the Jupiter

  • Grift

  • Mat Ball

  • Mai Mai Mai

  • The Golden Greass

  • The Sonic Dawn

  • France

  • Iskandr

  • Crouch

  • Enphin

  • Filmmaker

  • VULVA

5 Likes

Για τους φίλους του symphonic metal 15 και 16 Απριλίου παίζουν στην Ολλανδία οι Delain και Visions of Atlantis αντίστοιχα σε 2 διαφορετικές πόλεις. Οι 2 πόλεις έχουν διαδρομή μια ώρας οπότε είναι ωραίο πσκετακι. Και οι μπάντες βγάλανε πολύ όμορφους δισκους. Αν δεν κάνω μετακόμιση αυτό το καιρό με ψήνει να πάω ένα 4ημερο.


Θα είναι κανείς Λονδίνο για Chris Holmes?

Θα παίξει W.A.S.P. δεκαετία '80 προφανώς, αυτά είναι!

Μιάς και κάθομαι, για άλλη μια φορά, στο Orly και περιμένω να ξημερώσει για να γυρίσω πίσω ας γράψω 2 πραγματάκια για το τι είδα σήμερα στο πολιτιστικό κέντρο του Enghien les bains, βόρεια του Παρισιού.

MAGMA. -
Μια συναυλία που από το ξεκίνημα της μου έδωσε τα ίδια vibes με τους King Crimson που είχα δει στο Μάντσεστερ πριν από 4,5 χρόνια και που συχνά την αναφέρω σαν την καλύτερη που έχω πάει.
Υπήρξε ένα θεματάκι στο μικρόφωνο στα πρώτα 2 κομμάτια αλλά η μουσική τους είναι τέτοια που μόνο εκεί δεν εστιάζεις. Ενας αειθαλής Cristian Vander να παίζει ντραμς σαν έφηβος και τα φωνητικά απο 6 άτομα να σε ταξιδεύουν σε άλλους γαλαξίες.
Αυτό που παρουσιάζουν οι Magma είναι κάτι ξεχωριστό για να αναλυθεί μουσικά, είναι εμπειρία ζωής.
Μακάρι να γινόταν η συναυλία σε ένα αρχαίο θέατρο ή σε ένα φουτουριστικό (στυλ blade runner) σκηνικό. Μακάρι να μπορώ να πείσω έστω και έναν να προσπαθήσει να παρευρεθεί σε μια συναυλία τους, o Vander είναι πλεον 73. Μακάρι να προλάβω να τους δω άλλη μια φορά.
Μακάρι να τους είχα ανακαλύψει νωρίτερα από το 2018 που πρωτοάκουσα το… kommandoh

Χαλάλι η αϋπνία και τα έξοδα, αυτές οι αναμνήσεις δεν πληρώνονται


see

Η εικόνα με τα, λουσμένα με κόκκινο χρώμα, ντραμς θα μπορουσαν να ειναι απο σκηνικο twin peaks

13 Likes

ω να σου … τυχερέ. ενα απο τα λίγα πράγματα που θέλω να δω και δεν. eloy. αυτό και 2-3 άλλα.

3 Likes

Για eloy περιμένω χρόνια. Είχαν πει θα εκαναν περιοδεία μετά το τελευταίο αλμπουμ αλλα εχουν περασει χρονια απο τότε.
Ακόμα ελπίζω όμως

2 Likes

Αναρωτιέμαι αν έπρεπε να παρακολουθήσετε μόνο μία μέρα του φεστιβάλ. Ποια θα ήταν αυτή;

2 Likes

Ξεκάθαρα το Σάββατο για εμένα

1 Like

Τη δεύτερη και αν χώνανε Slipknot αντί για Evanescence και Hardy, που δεν τους ξέρω, θα άφηνα τα κοκκαλάκια μου εκεί.

ΚΑΙ JINJER, που τους έχω απωθημένο από πέρυσι.

1η χαλαρά, Slipknot, QOTSA, Trivium, Bullet πολύ δυνατό

4 Likes

1η και πολυ ευκολα.

2 Likes

λολ εβλεπα στην αρχη καποια ωραια ονοματα και προσπαθουσα να διαλεξω αναμεσα σε slipknot, qotsa, puscifer, converge, brutus, tigercub, chevelle, rival sons, alter bridge, the violent κλπ ποιος μου αρεσει περισσοτερο, ποιος ειναι καλος live

και μετα ηρθε η κυριακη και τα διελυσε ολα
The Mars Volta, C&C, Tool (+ Ghostemane , Filter, Deftones)

3 Likes

1η, χωρίς ιδιαίτερο προβληματισμό.

3 Likes

4η στανταρ. Στις αλλες παιζει να μην πηγαινα καν

3 Likes

Σε καμία :stuck_out_tongue: Αν είχα την δυνατότητα επιλογής, θα κρατούσα 10-15 μπάντες το πολύ και θα έφτιαχνα μια δική μου μέρα.

11 Likes