Συναυλιες στο εξωτερικο

Έχει κάνει και record label τώρα με ωραία ονόματα, μακάρι να το κυνηγήσει.

Εγω ήμανε μεγάλος και ήξερα …και ήμουν και στην Αθήνα … και δεν πήγα !!! Μεγάλο φάουλ !

1 Like

μια από τα ίδια. ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν πήγα.

1 Like

Europe time capsule tour Newcastle 19/10

Μια θριαμβευτικη ανασκοπηση της δισκογραφιας αυτης της σπουδαιας μπαντας.
Μπορει το καλοκαιρι στα πλαισια του sweden να μην με ικανοποιησαν ημουν ομως σιγουρος οτι στην επετειακη(40 χρονια) περιοδεια τους τα πραγματα θα ηταν αλλιως.Το γκρουπ σε τρελα κεφια,ο Τεμπεστ all around frontman,ο Norum αυτη τη φορα πιο ορεξατος και ραφιναρισμενος στον ηχο του αλλα και οι υπολοιποι με απλετο χωρο στα πλαισια του υπερπληρους σετλιστ (24 τραγουδια) να αναδειξουν περισσοτερο τον δικο τους (παραγνωρισμενο) ρολο.Κορυφαιες για μενα στιγμες τα stormwind,ninja,sign of the times,girl from lebanon.Υπεροχη και η διασκευη με δυο ακουστικες στο space oddity και ωραια εκπληξη η ,για χαρη του “ντοπιου” coverdale,πινελια του here i go again που κατεληξε σενα οργιαστικο superstitious.
Τα κομματια της υστερης περιοδου τους(της οποιας δεν τυγχανω μεγαλος φαν) απεκτησαν αλλη οντοτητα μεσα στο live με μοναδικη παραφωνια το εντελως ανεμπνευστο προσφατο σιγκλ(hold your head up) το οποιο δεν το σωζει καμια ζωντανη εκτελεση.
Το gateshead του newcastle(προσφατα μετονομασμενο σε glasshouse) ειναι ενας υπεροχος πολυχωρος πολιτισμου διπλα στο ποταμι που αξιζει κανεις να επισκεφτει με οποιαδηποτε αφορμη.

11 Likes

Πέρσι δε μου βγήκε η μόντσα και πούλησα το εισιτήριο τελευταία στιγμή.
Μιλάνο 1 Ιουνίου η προφανής επιλογή για φέτος. Πέφτει και Σάββατο

4 Likes

Να πας! Περσι στο Μόναχο ηταν απίστευτος!

Εκεί μετά το ΜΙλάνο χωρούσε μια Αθήνα

2 Likes

Καθε χρόνο η ιδια κουβέντα.

1 Like

Μιλάνο-Μαδρίτη είναι 15 ώρες σε νορμάλ δρόμους, Μιλάνο-Αθήνα είναι 20 ώρες από τα Βαλκάνια ή 30 ώρες για να πάνε από Πάτρα οι νταλίκες, μίνιμουμ δηλαδή 3x χρόνος και αντίστοιχα κόστη για να έρθει στην Αθήνα και να ξαναπάει Μαδρίτη σε διάστημα 9 ημερών. Βάλε και στήσε ξεστήσε αν δεν έχουν 2 φορές τη σκηνή (που με τόσο αραιές ημερομηνίες δε νομίζω να έχει). Δεν υπάρχει κανένας λόγος να έρθει στην Αθήνα με αυτό το πρόγραμμα. Επίσης το ΟΑΚΑ δεν είναι ανοιχτό :stuck_out_tongue:

  1. ΣΒΗΝΩ ΧΑΝΟΜΑΙ

  2. Bruce Springsteen and The E Street Band Add 22 European Stadium Shows to 2024 World Tour | Bruce Springsteen για τις ακριβείς ημερομηνίες της έναρξης της προπώλησης σε κάθε περίπτωση

1 Like


Ενδιαφερον

1 Like

Αν δεν είχε γίνει το 52 βδομάδες δε θα πήγαινα :face_holding_back_tears:

Επετειακό για dookie και American Idiot γαρ

3 Likes

Έκλεισα Bruce για Πράγα στις 28/5.
Δένει ωραία με το Μόναχο 24 & 26 για Papa Het and Co.
Ρε λες; :upside_down_face:

6 Likes

Πράγα ~110 ευρώ το standing A. Για να δούμε για Μιλάνο.

1 Like

Πράγα τα μπροστινά γίναν sold out πάντως.
Μιλάνο αύριο το πρωί και επειδή είμαι έτοιμη για κατάθεση (ψυχής), όποιος πιστεύει ότι υπάρχει έστω και 0,0001% πιθανότητα να έρθει κατά εδώ, ας το πει τώρα ή ας σωπάσει για πάντα. ;p

3 Likes

ΑΧ ΕΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΜΕ ΑΠΟ ΔΩ

Summary

Πρόταση είμαι μσγμσ

1 Like

Winery dogs Osnabrück 4/11
Επιτελους ο κυκλος των Portnoy projects
ολοκληρωθηκε για μενα(τους metal allegiance δεν τους υπολογιζω).
Και ολοκληρωθηκε,αναμενομενα,θριαμβευτικα.
Η ιδια η φυση της μπαντας ,τοσο σε οτι αφορα τα μελη της οσο και το ειδος της μουσικης της,εγγυονται απολαυστικα live και το συγκεκριμενο ηταν απολυτως τετοιο.
Τα power trio γενικα τα απολαμβανω καθως υπαρχει απλετος χωρος για να λαμψει ο μπασιστας και οταν αυτος ειναι ο Sheehan καταλαβαινετε…
Ο Kotzen(τον οποιο πρωτη φορα εβλεπα) ηταν ενας frontman παλαιας κοπης που συνδυαζε μαεστρικα τις φανκ/μπλουζ/σοουλ φωνητικες επιρροες του με εκτυφλωτικα σολος(το τζαμαρισμα του στο stars ηταν highlight).
Για τον Portnoy τα εχω ξαναπει.Ελπιζω μονο,η επανοδος του στους theater, να μην σταθει εμποδιο στο να συνεχισει να «στηνει» ευφανταστα line ups και να παραγει τοσο ετεροκλητη αλλα και ποιοτικη μουσικη!

8 Likes

Τέλος Μαίου ο Bruce κάνει περιοδεία στο UK. Για όποιον ενδιαφέρεται. Αν όλα πάνε καλά λογικά θα είμαι στου Λονδίνου.

2 Likes

Εγώ στις 12:59

Και στις 13:05

Αρένα μπροστά εξαντλήθηκαν σε 10" ΓΤΧΜ!!!

8 Likes