Συναυλιες στο εξωτερικο

Δεν εχει πολυ νοημα να ποσταρω συναυλιες σε US μιας και οι περισσοτεροι θα κοιταξουν κανα EU σκηνικο, αλλα ας ονειρευτουμε παρεα… :

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19400078_10155471445592806_6275386573176009892_n.jpg?oh=d9b57ea90cdcb55a619f3c0c9a49502b&oe=59D45C48

1 Like

Περιττό να πω ότι ΘΕΛΩ!

Και ποιος δεν θέλει Liam Gallagher? Και απ’ ότι είπε σε πολύ πρόσφατη συνέντευξη, τον Οκτώβριο κυκλοφορεί ο νέος δίσκος. Στην οποία συνέντευξη έκραζε τον Noel που δεν συμμετείχε στο One Love Manchester. Βέβαια ο Noel έλειπε σε διακοπές στο εξωτερικό και επιπλέον κανείς δεν τον πήρε τηλέφωνο για να του πει να συμμετάσχει. Anyway, οι γνωστές hilarious συνεντεύξεις του Liam.

Όπως και η μουσική του ανυπαρξία. Και οι Oasis μου αρέσουν πολύ.

Υπερβολικό σε βρίσκω. Δεν μου αρέσουν όλα στην μετά-Oasis εποχή αλλά πάντως έχει βγάλει κάποια πολύ ωραία τραγούδια με τους Beady Eye και τώρα το καινούριο το single τo Wall of Glass θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλό τραγούδι. Μην μου πεις ότι το άκουσες και δεν σου άρεσε.

Δεν το ακουσα. Οι Μπιντι Αι ηταν μια μετριοτητα. Εθνικη Ελλαδος του '87 χωρις Γκαλη.

Αυτή εδώ η ομορφιά θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη .

Μακάρι να ερχόταν Ελλάδα αλλά που τέτοια τύχη…

1 Like

Madball/Terror έχουν έρθει ρε. Σφεντόνα έπαιξαν…

Έχω δει μόνο Hatebreed, έσπειραν

Εγώ δεν έχω δει μόνο Hatebreed :smile:

Συμφωνώ ότι ήταν μέτριοι oι Beady Eye. Για αυτό και διέλυσαν άλλωστε. Στους 2 δίσκους που έβγαλαν βρήκα μόνο 2-3 φανταστικά τραγούδια που μου άρεσαν πολύ (Roller, Four Letter Word) και από κει και πέρα και το χάος. Πάντως όταν βρεις ευκαιρία άκουσε το Wall of Glass, είναι πολύ καλό!

Θα το κάνω, thanks :slight_smile:!

Helloween Βαρσοβία το τικετο βγαίνει στα €35.

1 Like

ANNOUNCEMENT: Focus World Tour 2017! Check out the dates below :slight_smile: You can also find them on the events page. More South American shows to follow!

July

28 Mr Kyps, Poole, UK
29 Kidlington Football Club, UK
30 Maidstone Ramblin’ Man Festival, UK

August

11 Ta’ Qali, Attard, Malta
19 Woodstock Forever Festival, Germany
26 A New Day Festival, Faversham, UK

September

04 Teatro Municipal, Lima, Peru
07 Teatro Caupolicán, Santiago, Chile
12 Teatro Amrigs, Porto Alegre, Brazil
14 Music Hall, Belo Horizonte, Brazil
16 Gillans Inn, Sao Paulo, Brazil
17 Bar Da Montanha Limeira, Brazil
21 Hard Rock Cafe, Reykjavik, Iceland
22 Græni hatturinn, Akureyri, Iceland

October

05 The Brook, Southampton, UK
06 The Wharf, Tavistock, UK
07 Rescue Rooms, Nottingham, UK
08 Lion Quays Hotel, Oswestry, UK
09 The Stables, Milton Keynes, UK
10 The Cluny, Newcastle, UK
11 Gaiety Theatre, Ayr, UK
12 The Ferry, Glasgow, UK
13 Green Hotel, Kinross, UK
14 The Old Court, Wigan, UK
15 Robin 2, Wolverhampton, UK
17 The Tunnels, Bristol, UK
18 100 Club, London, UK
19 The Globe, Cardiff, UK
20 Trading Boundaries, Fletching, UK
21 Trading Boundaries, Fletching, UK

27 Reinsaríið, Tórshavn, Faroe Islands
28 Reinsaríið, Tórshavn, Faroe Islands

November

17 HRH Prog, Wales, UK

Απτο φεισμπουκ της μπαντας
Παγκοσμια περιοδεια focus που αποτελειται απο 5-6 χωρες εκ των οποιων φαροε,μαλτες και ισλανδια… ειναι κριμα να.μην ερχονται καπου κοντα, μεγαλο απωθημενο. Παρακαλαμε να χωθει καμια βουλγαρια γιατι για ελλαντα αστο

ελλάντα θα πανε πόσοι ? 5 ? 10 ? 100 ? ΔΕΝ υπάρχει κοινο δυστηχώς.

Συγγνώμη, για τους Ολλανδούς progsters Focus μιλάμε;

Αν κρίνω από τα μέρη που παίζουν θα έχουν πολύ μικρό κασέ. Όντως δεν υπάρχει μεγάλο κοινό στην Ελλάδα, όμως αν τους έφερναν σε κάποιο μέρος που δεν γίνονται πολλά live ίσως μαζευτόταν αρκετός κόσμος για να στηρίξει μια όχι ακριβή συναυλία.

και 2 χιλιάρικα να παίρνουν και 1. βάλε, 1 ακόμα το venue, & 500 backline + XXX μεταφορικά και 500 διαμονες + 300 φαγητα 3.500 χιλιάρικα προ φόρου που είναι κανα 37 άρι %. με κανα 5ρο δηλαδή παραγωγή θες 200 άτομα στο 25άρι ίσα για να βγείς. Αν δεν ειναι με πτήσεις. Αν είναι με πτήσεις βάλε και άλλους. Θα θέλουν να μπουν και 50 μέσα τσάμπα απο διαφορα “μέσα”. επομένως …do the math. αν την βάλεις 25άρι θα τσινήσουν, αν τη βάλεις 10ε θες 500άτομα, ΑΛΛΑ δεν θα έρθουν 500 άτομα επειδή δεν υπάρχουν.

Ναι, θα μαζέψουν περισσότερο κόσμο και θα έχει και φθηνότερο εισιτήριο στο… Kidlington Football Club, UK!

Αν ήθελαν κάτι πιο οικονομικό οι εν δυνάμει διοργανωτές ας τους έφερναν σε εκείνο το μπιτσόμπαρο στη Λευκάδα που έπαιξε ο Blaze; Δεν κατάλαβα δηλαδή, ο Blaze που πριν από 20 χρόνια ήταν στους Maiden είναι ΟΚ να εμφανίζεται σε μπιτσόμπαρο, αλλά οι Focus που ήταν επίκαιροι πριν από 40 χρόνια και βάλε, είναι πολύ μεγάλοι;:grin:

Εγώ πάντως με 10 Ευρώ εισιτήριο έφθανα μέχρι τη Λευκάδα για τους Focus, να ακούσω και το Blitzkr… συγγνώμη, το Hocus Pocus ήθελα να πω, ζωντανά.
Κι αν ο καιρός ήταν φιλικός (όχι όπως σήμερα) έμενα και για κανένα μπάνιο. Πανέμορφο νησί η Λευκάδα παιδιά, καταπληκτικές παραλίες, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!:sunglasses:

Μωρε μαζί σου, αλλά …