Συναυλιες στο εξωτερικο

χαχαχα επικό σχόλιο!

Dropkick Murphys χθες Δουβλίνο. Fields of Athenry και τρικολόρ με καλάσνικοφ πάνω, You’ll Never Walk Alone και σημαίες τις Celtic, crowd surfing μέχρι αηδίας. Φασάρα μεγάλη.

3 Likes

Τους είδα και εγώ στο Dunfermline (που ανακάλυψαν το Dunfermline ήθελα να ξερα) μέσα στο μήνα και μπορείς να φανταστείς τι γινόταν με Celtic… και Boston Celtics!
Νομίζω πως είναι από τις κορυφαίες live μπάντες και περνάς καλά είτε σου αρέσει η μουσική τους είτε όχι.


Και μεγάλο πλας η όλη στάση τους σε ένα σωρό θέματα, μουσικά και μη.

Και στο Academy φανταστικοι ηταν.

Μήπως θα πάει κάποιος στους QOTSA στη Μπολόνια? :slight_smile:

πολυ θα το ηθελα … εχουν γινει sold out ηδη τα εισιτηρια ;

1 Like

Δε γνωρίζω να σου πω, πάντως εγώ έχω 2, το άλλο παιδί που ήταν να έρθει δεν μπορεί τελικά, οπότε αν δε βρίσκεις μου λες.

1 Like

με ψηνεις ασχημα τωρα … δεν υποσχομαι να απαντησω πολυ συντομα αλλα θα σε ξαναρωτησω μετα απο καμποσες μερες αν το εχεις ακομα διαθεσιμο.

Εντάξει μην ανησυχείς, δε το έχω προς πώληση ακόμα, είναι νωρίς :slight_smile:

1 Like

https://loudinlima.com/wp-content/uploads/2017/05/FullSizeRender-2.jpg

Καποτε πρεπει να κυνηγησω ενα τετοιο λαιν απ αλλα συνηθως βαρανε μονο αμερικα, εχω 5-6-10 καλοκαιρια για να το τολμησω μεχρι να αποσυρθουν και αυτοι σιγα σιγα… autograph και great white λεει… :hushed:

Δεν είναι sold out, υπάρχουν πολλά ακόμα.

Ναι συνέχισε να βάζεις φυτιλιες … και εδώ !

Και την επόμενη μέρα το Μπολόνια-Αθήνα έχει 32 ευρώ. Δεν είναι κι άσχημα.

Από εδώ θες να τα πούμε αυτά ; βάλε καρδούλα να συννενοηθουμε.

1 Like

“Αχ πού ‘σαι νιότη πού 'δειχνες πως θα γινόμουν άλλος.”

Αυτή θα ήταν μια πολύ κατάλληλη προμετωπίδα για το εν λόγω festival του οποίου το line up αποτελεί την αποθέωση της παρακμής .

Είναι φοβερό, διάβαζα τα ονόματα των συμμετεχόντων και δεν το πίστευα, νόμιζα ότι είναι κάποιου είδους αστείο. Δηλαδή, αν το φιλοσοφήσεις πρόκειται να εμφανιστούν ένας σκασμός τραγουδιστές από την “χρυσή” εποχή του hair/glam metal χωρίς τα συγκροτήματα με τα οποία αναδείχτηκαν.
Bret Michaels λέει, Vince Neil, Dee Snider, Μark Slaughter, Cinderella’s Tom Keifer (φαίνεται πως έπεσε στη λήθη ο Tom και θεωρήθηκε σκόπιμο να βάλουν και από πού προέρχεται), Mr Big’s Eric Martin (ομοίως), Janet Gardner (αυτή παραδόξως θα είναι ακόμη αρκετά γνωστή για να μην χρειάζεται περαιτέρω παραπομπές!).

Υπάρχει όμως και το αντίστροφο, συγκροτήματα χωρίς τους βασικούς τραγουδιστές, αμ πως! Πάρε Last in Line, Warrant και δεν ξέρω ποιον άλλον!
Τέλος, το πλουσιοπάροχο μενού περιλαμβάνει και Geoff Tate (μια κατηγορία μόνος του αυτός!) αλλά και τους πανύφλωρες Nelson, τον ορισμό του εμετού.

Τώρα που το σκέφτομαι, μια πολύ ταιριαστή ονομασία θα ήταν “τα λιμά στη Λίμα”!

3 Likes

χείμαρρος ο @Ian_Metalhead

γέλασα αρκετά με το ποστ σου , από το οποίο συμφωνώ σε αρκετά

3 Likes

Καλά οι NELSON μουσικά σκίζουν και αυτά τα πονεμένα “metal” πανίφλωρες… είναι αστεία. Οι άλλοι δλδ είναι ο ορισμός του μέτσολ και χαλάνε τη σούπα οι ΝΕΛΣΟΝ bros.
Χωρίς τα γκρούπ η λογική είναι οτι θα παίζουν τα κομμάτια, αλλά αν επαιζάν τα γκρουπ, πχ οι Poison δεν παίζουν για κάτω απο 20.000 (σε φεστ δε βαλε κάνα μηδενικό) κτλ κτλ . Τεσπα. Ερχονται και απο δω αρκετοι, οπότε δεν πηγενά Αμερική γι αυτά, αλλα για κανα άλλο.

Δίκιο έχεις, έδιναν τόσο πολύ πόνο οι Nelson από τότε
(ειδικά η μπότα μέχρι το γόνατο, κόκκινου χρώματος που φορά ένας εκ των αδελφών)