Συναυλιες στο εξωτερικο

Eίναι μουσικοί και οι 2 ? NAI.
Στο ίδιο μήκος κύμματος ήταν και οι Stagedolls, και άλλοι, απλά εμφανισιάκα λίγο πιο προσγειωμένοι. Σιγά. Της εποχής ήταν. Εδώ κάνανε καριέρα οι Poison που παιχτικά ήταν οι πιο χάληδες, αν και Σουηδία που είχα δεί ηταν πολύ διασκεδαστικοί.

Καλα δεν ψαχνουμε καμια ποιοτητα στο γκλαμ, ακουγα αρκετα εως πολυ οσο ημουν πιο μικρος και οσο να το κανεις περνας καλα 100%.
Απο κει κ περα καλα τα λεει ο ιαν αλλα στην αμερικη γινονται πολυ καλυτερα λαιν απ σε γκλαμ φεστιβαλ, σαν παραδειγμα το φερα αυτο. Απο αυτους που εχει εχω δει motley crue, twisted sister, winger, dokken και firehouse και ολοι τους ηταν αψογοι. Κλαιω που ημουν φανταρος το '11 και δεν μπορεσα να παω βουλγαρια για cinderella, mr big.

Για ενα φεστιβαλ με poison,cinderella,RATT,autograph,great white, winger,dokken ετρεχα παντως βαλε και λιγο killer dwarfs και pretty boy floyd για συμπληρωμα… :stuck_out_tongue:

1 Like

κάνενα απο αυτά δεν είναι ΓΚΛΑΜ. ΑΟΡ είναι άλλο, ΓΚΛΑΜ άλλο κτλ. Σλίζ αντε να πεις γκλαμάρει λίγο…

κιθαριστικά πάντως, έχει ένα ενδιαφέρον το είδος

1 Like

καλά το γενικά λεγόμενο ΠΟΖΕΡ στην ελλάδα είχε μουσικάρες. (Winger + όλη η μπάντα, Allen, House Of Lords όλοι κτλ κτλ κτλ)
Απλά
AOR = εντονο πληκτρό κτλ
Hard = τα πιο πολλά εποχής
Glam/Hair = σχεδόν το μισο LA, ελέω αισθητικής παρά για το πως παίζανε
Sleaze = πολυ εξεζιτημένα “αλητικα” αλλα και χύμα και κάποιες φορές και λιγο φλουφλικα.

pick n mix.

Brighton … πολλα υποσχομενο ! Ψηνεται κανενας ?

πάρτε εδώ festival στη Σλοβενία

1 Like

Σχεδόν εφιαλτικό!

1 Like

1 Like

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20638520_10155688289932948_312959014565423581_n.jpg?oh=555ca8c04cb1a477df02f17a736927cb&oe=59F9F5B2

Μπομπα πακετακι. Θαμαστε εκει.

Όντως καλό, βλέπεις Russian Circles, βλέπεις λίγο τους χαβαλο-Red Fang και μετά την κάνεις κύριος.

3 Likes

Νταξ τοχουμε(-χεις)χιλιοπει για τους Mastodon :stuck_out_tongue: αλλα και οι 3 μπαντες θα σπερνουν - πολυ καλο line up.
Κυριως για Russian Circles θα παω.

1 Like

Στα λόγια μου έρχεσαι!

1 Like

Νέα συγκροτήματα προστέθηκαν

Δεν μπορούμε να διαβάσουμε τα ονόματα. Δεν εννοώ επειδή η εικόνα έχει ανάλυση 100x200, αλλά επειδή οι γραμματοσειρές είναι μη αναγνώσιμες :stuck_out_tongue:!

3 Likes

Για σένα μόνο, που δεν έχεις φαντασία, τα κυριότερα ονόματα:

1349
Angel Witch
At the Gates
Aura Noir
Carcass
Devourment
Esoteric
Goblin (Claudio Simonetti’s)
Grave
Rotten Sound
Skinless
Suffocation
Witchery
Yacøpsæ

2 Likes

Ερωτηση: οι premiata forneria marconi εχουν παιξει ποτε ελλαδα; δε βρισκω κατι με ενα προχειρο ψαξιμο.
Εχω βαλει κ ξανακουω μετα απο χρονια, μεγαλη μπαντα. Βλεπω επισης οτι ειναι συναυλιακα ενεργοι τα τελευταια χρονια, διπλα ειναι η ιταλια ρε μαγκες, δεν ψηνεται κανεις να τους φερει να δουμε λιγο ποιοτητα;

Ναι, θα 'ρθουν πακέτο με τους Banco del Mutuo Soccorso! Και το κοινό θα απαρτίζεται από τρια άτομα, εμένα εσένα και έναν ακόμη - για τον τελευταίο δεν το ξέρω σίγουρα, αλλά στατιστικά δε θα υπάρχει ακόμη ένας;

2 Likes

Το lineup δεν ήταν πουθενά κοντά στο τέλειο, όμως το φεστιβάλ σαν φεστιβάλ είναι σίγουρα τοπ αυτή τη στιγμή,

Βλέπεις στα βουνά μέσα κάτι Μgla, Grand magus, death angel, Cancer!!, Katatonia, Persefone, Suicidal angels (από τους τοπ στο φεστ)
και αράζεις όλη τη βδομάδα στο ποτάμι άρχοντας…φυσικά και κάτι sostafir, dordeduh, dool, Blues Pills και τα λοιπά είναι έπος στο σκηνικό αυτό.

Αν θέλετε metaldays να σκέφτεστε πως πάτε 50% για τις μπάντες και άλλο 50% για το μέρος

είναι φασάρα…!! Με λίγη καλή παρέα είναι αδύνατο να μην περάσεις καλά… https://www.youtube.com/watch?v=ib8y368UdQU&feature=youtu.be

5 Likes

Έλα, παραδέξου το, το έβαλες στο google translate αυτό! Νομίζω ότι “αυτό μιλάει για τον εαυτό του”!

“Παρά τον δρόμο”, τι απέγινε εκείνος ο τύπος που δημοσίευε κριτικές δίσκων περασμένες εξ ολοκλήρου στο google translate; Είχαν την πλάκα τους σαν σπαζοκεφαλιές, όταν πάσχιζες να βρεις τι στο καλό έλεγε στο πρωτότυπο αγγλικό κείμενο!:grin: