Συναυλιες στο εξωτερικο

Δεν ξέρω για σας πάντως αλλά εγώ ξενέρωσα λίγο (γιατί το υπόλοιπο ¨πακέτο¨ των Converge ήταν φουλ πορωτικό) με τα φωνητικά του Μπάνον. Δυσκολευόταν πολύ κ στα πιο καθαρά (πχ The Dusk in us) αλλά κ στα πιο “κλασσικά” του όταν απαιτούνταν λίγο παραπάνω ένταση.

Κοιτα κατι προβληματα που εχετε στα εξωτερικα και δεν προλαβαινετε τις συναυλιες :joy:
Εγω εχω παραγγειλει τικετο by mail και περιμενω μεσα στη βδομαδα να ρθει

1 Like

Την επόμενη μέρα έχει και Yes featuring ARW.

Χαχαχα, αυτά που λέμε “first world problems”! Στα εξωτερικά όμως δεν έχουμε σουβλάκι, φαγητό της μαμάς, μπύρες με τους φίλους, γηπεδάκι την Κυριακή, φραπέ κλπ κλπ :stuck_out_tongue: Ούτε Ελληνίδες…

Ναι, το έμαθα, κάπου το έγραψες νομίζω. Αλλά για να πω την αμαρτία μου, δε με συγκίνησαν ποτέ οι Yes, σε αντίθεση με τους Camel που τους έχω ιδιαίτερη αγάπη. Τέλος πάντων, γειώνονται οι Guns n’ Roses και οι βιαστικές επιστροφές - αφού τελικά το νέο ήταν η επανακυκλοφορία του Appetite κι όχι κάτι σχετικά με Izzy/Steven - και αράζουμε στη Βαρσοβία να δούμε Camel!

2 Likes

Fixxed

2 Likes

Είσαι αυστηρός φίλε… ή έχω επιλεκτική μνήμη!

Καθολου καθόλου καθόλου αυστηρός

1 Like

Δηλαδη αν εξαιρεσεις το φαγητο της μαμας και το σουβλακι, ακομα περισσοτερα αρνητικα οσοι ειναι Ελλαδα…

2 Likes

αμοιβαίες γίνονται στο Βερολίνο να έρθω εγώ να επαναπατριστείς εσύ :stuck_out_tongue:

Αντέχω χωρίς φαΐ μαμάς ( δύσκολα ) .
Σουβλάκι αν δεν έχει θα ανοίξω μαγαζί εγώ
μπυρες με φίλους βασικό μεν , θα κάνω παρέες εύχομαι δε
γηπεδάκι 100000000000000000 φορές στην Γερμανία που ξεκινούν και τελειώνουν
φραπέ = αναγούλα πλέον , γέρασα
Ελληνίδες οκ μην φανώ και σεξιστής , φαλλοκράτης . Δεν λέω τίποτα

2 Likes

Βούλγαροι στον Roger ούτε σε συναυλία κλασικής μουσικής τέτοια ησυχία και ακινησία.

Κατά τα λοιπά είμαστε τυχεροί ακόμα που τον χαιρόμαστε δυνατό.

2 Likes

Αυτό που ήρθε μέχρι Σόφια και δεν τον κατέβασαν οι δικοί μας Αθήνα, στο λαιμό μου έχει κάτσει

2 Likes

Για να έχει όσο κόσμο είχε την προηγούμενη φορά;

Ναι γιατι τους χαλασε ο κοσμος που ειχε τρια βραδια στο κλειστο και ενα στο ανοιχτο. Ημουν τις δυο πρωτες το 11 και στο ανοιχτο το 12 και σιγουρα εβγαινε να τον ξαναφερουν γιατι εχουν περασει και 6 χρονια. Οι περισσοτεροι θα ξαναπηγαιναν.

'13 ηταν στο ανοιχτο και ο κοσμος ηταν τοσο πολυς που εκανε το καραγκιοζιλικι με την αλλαγη της ηνερομηνιας, το οποιο και πηρε πισω μετα το ανελεητο και δικαιολογημενο κραξιμο που εφαγε.

Ναι σωστος, το 13. Τσεκαρα εισιτηριο, 28 ευρω ανεργων :sunglasses:.
Το λαθος ηταν οτι περιμεναν να γεμισει το οακα με κατι που οι περισσοτεροι ειχαν δει αλλα δε νομιζω οτι δε βγηκε.
Στη βουλγαρια ποσο κοσμο ειχε φετος?
Εδω πιστευω θα επιανε 20-25 χιλιαδες με 50ρικο μινιμουμ

Μπορεί και να έχεις δίκιο, αν και δεν παρατήρησα κάτι που να με χαλάσει σε υπερβολικό βαθμό. Γενικά δε θεωρώ τον Bannon κανά φοβερό τραγουδιστή, οπότε ίσως να έπαιξε κι αυτό το ρόλο του.

To armeec γεματο,αρα υποθετω 20κ περιπου

3 Likes

Στο κλειστό ΟΑΚΑ το live θα έβγαινε κανονικά. Το 13 το στάδιο ήταν λάθος επιλογή. 2 χρόνια νωρίτερα είχε κάνει 3 sold-out εμφανίσεις στο κλειστό (η τελευταία ίσως να μην ήταν sold out-δεν θυμάμαι). Επίσης 13-14 ήταν οι χρονιές συναυλιακής ξηρασίας όπου είχε φανεί οτί δεν φταίγανε μόνο οι διοργανωτες αφου ο κ΄σομος δεν τα έσκαγε για λαιβζ. Αυτό άρχιζε να αλλάζει το 15 με Wiliams και Black KeyS , και το αποκορύφωμα ήρθε το 16 με Muse. Μεγάλο metal act (αν εξαιρέσουμε την εμφανίση Priest το 15 κατω απο Prodigy) έχουμε να δούμε… από το 11.

1 Like

paidia 8eoro pos itan poli koda xronika (mono 2 xronia meta) gia na ginotan kai ekeino to live tou Waters (an milate gia auto to live kai den exo katalavei la8os) sold out, i esto na pigene poli kalutera. o kosmos stin ellada den paei sta idia sugrotimata otan erxode toso suxna, dioti tous eixe dei prosfata. kai min 3exname 2 sumadikous paragodes. 1st upirxe polis kosmos pou 8a pige 2 (an oxi kai tis 3) ap tis 3 meres, kai 2nd imaste i moni xora i opoia den ekane sold out to live ton AC/DC (pou boreis kai to promotareis pio eukola se asxetous) to live tou Waters sto megalo tou OAKA 8a ginotan? I might be wrong here alla den to nomizo.

3 Likes

you speak the truth