Συναυλιες στο εξωτερικο

ego man 8a pigena kai sto Kreator/Dimmu Borgir (an vgenan ta oikonomika of course). einai ligo manoura to bros piso but it’s all good. have fun man.


Παραθέτω τυπικά αυτο το βίντεο απο την ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ 2ης ? μέρας του BARCELONA ROCK FEST για να δείτε εκτος απο το ωραίο BILLING, πως πρέπει να είναι ενα φεστιβάλ για να πείς οτι σε σεβονται.

ΘΕΛΕΙ 2,5 λεπτα με κανονικό βημα για να κάνεις τον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ κυκλο του φεστιβάλ.
Εχει δεκάδες μπάρ. 570 τουαλέτες που αλλαζουν και καθαρίζονται συνεχεια, μερη για να βγάλεις φώτο κτλ. οι τυποι και η δημαρχος της περιοχης, επενδύουν. (καθε χρόνο χαιρετίζει στα προγράμματα τη διοργάνωση).

Και πάει max 30.000 κόσμο και είναι ανθρωπινες οι συνθήκες. έχει και με 40ε καμπινγκ με ντουζ και τουαλέτες σε γηπεδ ποδοσφαίρου + ΟΛΑ πανω σε γραμμες μετρό.

3 Likes

φαίνεται πολύ ωραίο

Είναι ! και επαναλαμβάνω, η μιση χαρά είναι το lineup. το video είναι τραβηγμένο 12.00 περίπου που ανοιγανε οι πόρτες, το βράδυ γινεται χαμούλης μεχρι μεσάνυχτα και 3.00 + τελειωνει.
Του χρόνου εικάζεται οτι θα είναι 4ήμερο !

Για να μαζευομαστε για Roadburn 2019 ! SLEEEEEEP

CURATOR: TOMAS LINDBERG

http://roadburn.com/headliner-curator-and-more-announced-for-roadburn-2019/

http://roadburn.com/band/sleep/

Κάποια στιγμή θέλω να έρθω αλλά έκλεισα ήδη εισιτήρια για Netherlands Deathfest 2019 (ίδιο χώρο με Roadburn αλλά έκαναν τράμπα τις ημερομηνίες. Εμείς οι ντεθάδες θα έχουμε ήλιο αφού θα γίνει Μάη κ εσάς σας πήγαν τον Μάρτη που βρέχει που ήμασταν εμείς τα τελευταία 3 χρόνια χο χο χο). Ίσως 2020 με παρέα.

Πάντως δεν έχω δει κανέναν φοβερό όνομα μέχρι στιγμής. Το περσινό line up ήταν μπόμπα! A btw στο NDF θα παίξουν οι Electric Wizard!

Malakian θα παίξει στο ίδιο φεστιβάλ με 2 μπάντες; Τι θεότητα είναι αυτός :joy::joy:

Wed 30 Jan-19 3arena, Dublin, Ireland
Fri 01 Feb-19 Motorpoint Arena, Nottingham, UK
Sun 03 Feb-19 Manchester Arena, Manchester, UK
Tue 05 Feb-19 Metro Radio Arena, Newcastle, UK
Thu 07 Feb-19 Sse Hydro, Glasgow, UK
Sat 09 Feb-19 Genting Arena, Birmingham, UK
Mon 11 Feb-19 O2 Arena, London, UK
Wed 13 Feb-19 Olympiahalle, Munich, Germany
Fri 15 Feb-19 Festhalle, Frankfurt, Germany
Sun 17 Feb-19 Barclaycard Arena, Hamburg, Germany
Tue 19 Feb-19 Mercedes-Benz Arena, Berlin, Germany
Fri 22 Feb-19 Tele2, Stockholm, Sweden
Sun 24 Feb-19 Hartwall Arena, Helsinki, Finland
Wed 27 Feb-19 Hallenstadion, Zurich, Switzerland
Fri 01 Mar-19 Unipol Arena, Bologna, Italy
Sun 03 Mar-19 Palau Sant Jordi, Barcelona, Spain

Έπρεπε να φοράει μάσκα Ιβάν.

8 Likes

Δε θα με χαλαγε ενα περασμα τους απο αθηνα

nai kala me auto to pleuro na koimasai. ektos an tous ferei o Shivas tora pou to skeutomai (Shivas = o Giorgos pou xe to Shiva Records gia osous 8umoude)

με τα λεφτα που θα ζητάνε και 300-400 νοματαιους ενδιαφερόμενους. μ αυτο τοπλευρο να κοιμωμαστέ, μαζί με gotthard κτλ, ήταν απο τις συναυλίες που μπήκαν ΓΕΡΑ μέσα.

ξερει κανεις απο Melkweg στο Αμστερνταμ?θελω να κλεισω να δω Clutch

Πολλούς λες! Διαίρεσε δια του δύο (για να μην πω δια του πέντε)!
Σοβαρά τώρα, αποχαιρετιστήρια περιοδεία κάνεις όταν έχεις να αποχαιρετήσεις κάποιον! Οι Krokus δεν νομίζω να ενδιαφέρουν και πολλούς, ούτε καν στις ΗΠΑ που ήταν δυνατό όνομα πριν από 30-35 χρόνια.

1 Like


:wink:

2 Likes

Ναι, σε όσους τον διαβάζουν αρκετό καιρό είναι γνωστή η μεγάλη αδυναμία που τρέφει ο συγκεκριμένος συντάκτης στους Ελβετούς. Ακόμη κι αυτός όμως, αναγνωρίζει εμμέσως πλην σαφέστατα μέσα από τις χιουμοριστικές υπερβολές του, ότι είναι κάπως τραβηγμένο αυτό.
Και δεν διαφωνεί καθόλου επί της ουσίας με αυτά που γράφω κι εγώ, αφού επισημαίνει ότι δεν “αφορούν πλέον σχεδόν κανέναν”

Ποιοι Krokus και Aspradus τώρα…
(απορώ πως μου ξέφυγε και δεν έκανα χρήση της υπερπολυφορεμένης και “εμπνευσμένης” αυτής ατάκας προηγουμένως!)

3 Likes

Εχω παει το 2009 κι εχω φυγει με τις καλυτερες εντυπωσεις.

τι ειχες δει για την ιστορια?δεν ειναι πολυ μακρυα απο κεντρο απ οτι ειδα,τα εκλεισα

Κοντά στο Leidseplein είναι, ναι, κοντά στο κέντρο. Είχα δει Alice In Chains. Ίσως έχω καλές αναμνήσεις από τον χώρο και επειδή το live είχε γαμήσει. Να σου πω την αλήθεια, από τον χώρο θυμάμαι ότι ήταν σχετικά μικρός, ότι μπορούσες να πας άνετα μπροστά. Α, και ότι οι Ολλανδοί είναι ο πιο ψηλός λαός της Ευρώπης, να το θυμάσαι αυτό :grin:.

1 Like