Συναυλιες στο εξωτερικο

και Headliners του Download 2019.
Πραγα ευκολο και φθηνο ταξιδι, απλα πεφτει Τριτη.

SUNDAY, JUNE 2 @ MERCEDES-BENZ ARENA – BERLIN, GERMANY

Εδω πεφτει καπως καλυτερα …Κ για βερολινο εχει φθηνες πτησεις

Γενικα ολες οι ημερομηνιες πεφτουν περιεργα… δλδ 3 μερες αδεια …

https://www.toolband.com/tour

Την παρασκευη κυκλοφορουν τα εισητηρια οποτε θα το τσιμπησω αμεσα για εδω Τσεχια…

να υποθεσω οτι θα υπαρχει κ δισκος???:joy::joy::joy:

2 Likes

1 Like

Υπάρχει κανένας λόγος να δει κανείς Τοολ (και η ερώτηση πάει για τα τελευταία 8 χρόνια) εκτός αν δεν τους έχει δει ποτέ ξανά?

Υποθετω οταν καποιος αποφασιζει να παει να δει ενα συγκροτημα live ειναι επειδη του αρεσει η μουσικη του… οποτε νομιζω αυτο αρκει για να απαντηθει και η ερωτηση σου…Υπαρχουν απειρα παραδειγματα για συναυλιες που το συγκτροτημα εχει και 4-5 αλμπουμ τα τελευταια χρονια και ναπαιζει ελαχιστα τραγουδια απο εκει οποτε το νοημα της ερωτησης σου παλι βασιζεται στο προσωπικο γουστο του καθενος και τι του αρεσει αποενα συγκτροτημα η οχι

Το show των Tool με τα laser και τα visuals είναι επίσης τρομερό .

Απλως μιλαμε για μια μπαντα με αρκετα λιγο υλικο για τα χρονια που υπαρχει, και η οποια δεν διαφοροποιει και ιδιαιτερα τα live της οσον αφορα το show και το setlist (πως θα μπορουσε αλλωστε το δευτερο?), αρα θα περιμενα απο καποιον που εχει δει την μπαντα 3-4 φορες, πλεον να μην ενδιαφερεται και τοσο, απο τη στιγμη που εχει να βγαλει αλμπουμ 12 χρονια. Τωρα το αν η επερχομενη περιοδεια θα ειναι για να στηριξει καποιο υποτιθεμενο νεο αλμπουμ, αυτο αλλαζει τα δεδομενα και θα το πιστεψω μονο αν το δω. Ο καθενας οπως τη βρισκει…

Η μουσική και το τι νιώθει ο καθένας με την εκάστοτε μπάντα δεν είναι απαραίτητα η άποψή σου.

Σωστο, η αποψη μου ειναι οποια γουσταρω να ειναι η αποψη μου.

Γιατι επιτιθεσαι; Ειναι μια μπαντα με πολλους οπαδους, εχει χρονια να ερθει Ευρωπη, και ο καθενας που θελει να τους δει δε χρειαζεται να περασει απο την εγκριση σου, αυτο λεω. Υπονοεις επισης οτι ολοι τους εχουν δει “3-4 φορες”, μια ακυριλα γενικα.

Μπα, δεν ισχυει ουτε μια προταση απο αυτες που εγραψες.

Εννοειται πως θα ηταν φανμποης Τουλ ο Ανχολακος, δεν περιμενα κατι διαφορετικο :sweat_smile:

argumentum ad hominem - στεναχωρο, αλλα οκ! Σε εχουμε συνηθισει.

Αληθεια, το “φανμποης τουλ” προκυπτει απ το οτι ειπα οτι ο καθενας θα παει σε οποια συναυλια θελει; Ψαξου λιγο…

Μεγάλο συναυλιακό απωθημένο οι Tool αλλά μαλλον απωθημένο θα μείινει, τουλάχιστον μέχρι την επόμενη περιοδεία στην Ευρώπη, γιατι μπορεί να παίζουν 60 χιλιόμετρα μακριά μου στο Nürburg, δηλαδή στο Rock am Ring αλλά…

  1. Ακριβά εισητήρια.

  2. Δεν θα ήθελα να τους δω σε φεστιβάλ (και πόσο μάλλον στο Rock am Ring), θα ήθελα να τους απολαύσω σε καθαρά δικιά τους συναυλία, χωρίς δεκάδες χιλιάδες μεθυσμένων Γερμανών δίπλα μου και με κυάλια. Για να μην παρεξηγηθώ μια χαρά είναι τα φεστιβάλ αυτού του τύπου απλά για μένα είναι περισσοτερο ο χαβαλές, η ατμόσφαιρα και να πιεις καμιά μπύρα παραπάνω, παρά η ίδια η μουσική. Για αυτό και δεν μου κολλάνε οι Tool σε αυτήν την ατμόσφαιρα.

  3. Το line up νοτ μαι καπ οφ τι…εκτός από Alice in Chains και Slash (χωρίς να ξέρω αν παίζουν την ίδια μέρα με Tool.

Κρίμα…νεξτ ταιμ

Εγώ από Rock Am Ring θα γούσταρα να δω Slipknot, Godsmack και Alice In Chains (ίσως και 1-2 ονόματα ακόμα). Ο Slash και το παρεάκι του απλά αδιάφοροι.

Ολο και κατι θα χωσουν στα πενθημερα κενα.

Μακάρι να χώσουν Κολωνία, αν και το θεωρώ απίθανο να παίξουν ξανά σε αρκετά μικρή απόσταση μεταξύ δύο συναυλιών…100χιλ περίπου.

Kαλα αυτο με τιποτα. Καμια Γαλλια θα ελεγα.