Συναυλιες στο εξωτερικο

πωπωπω

Δεν είναι για την ηλικία μας αυτά τα πράματα

AMENRA to Play a Unique Acoustic Set in London as Part of 20th Anniversary Celebrations - Tickets Halfway Sold Out

Γαμάτη φάση!

@eviL εάν δεν κάνω λάθος, στο Λονδίνο μένεις…ορίστε :grin:

1 Like

Έχω κλείσει ήδη :slight_smile: χωρίς να τρελαίνομαι για το ακουστικό τους σετ , αλλά θα ειναι ωραία εμπειρία !

1 Like

ειναι και αλλου το βαζω και εδω…

5 Likes

o (Αντι)Χριστός. Τιναφτό το σοκ και δέος.

2 Likes

εγώ δεν καταλαβαίνω τις μπάντες :stuck_out_tongue::metal::joy:

1 Like

γιατρός έχει σχεδιάσει τα λογότυπα; :stuck_out_tongue:

7 Likes

Όσοι έχουν τη δυνατότητα, να δούνε SUMAC στο πρόσφατο τουρ… εμπειρία ΖΩΗΣ

Τους είδα την προηγούμενη Παρασκευή. Τόσο πολύ σου άρεσαν; Δε με ενθουσίασαν αλλά δεν είμαι και ο μεγαλύτερος οπαδός της μουσικής που παίζουν.

Οι Sumac για μενα ειναι το αποκορυφωμα του πειραματισμου και της δημιουργικοτητας 3 εξαιρετικων μουσικων. Δεν ειναι ευκολος ο τελευταιος δισκος, με εμφανη επιρροη απο το προηγουμενο project με τον avant-garde Keiji Hain, αλλα προσωπικα ηταν απο τους καλυτερους της χρονιας που περασε.

Το λαιβ μας αφησε μαλακες και με ανοιχτο το στομα…Ηταν μια extreme metal ποτε μαζι με στοιχεια που φερνουν σε jazz, drone, psy rock.! Απειρωθηκαμε.
Ο Aaron ειναι ενα ειδωλο απο μονος του, με ενα λυσσαλεο παθος ειναι ο απολυτος αρχηγος του ηχου της μπαντας, ο Brian Cook χωρις να κανει πολλες φανφαρες κανει κατι τρελους νοιζ πειραματισμους και ο drummer (Nick Yacyshyn ?) απλα απορεις πως μετα απο το σετ του Βaptists εβγαλε μια τετοια performance, αψογος!

ΟΚ, ουσιαστικά απάντησες για μένα. Δεν τον “έχω” τον τόσο πειραματισμό, και δεν έχει να κάνει μόνο με τους αυτοσχεδιασμούς, δυναμικές κτλ του παιξίματός τους αλλά και με το γεγονός ότι έχω μηδενικό exposure σε noise, drone ήχο και μπάντες.

Ίσως το εκτιμήσω καλύτερα στο μέλλον. Πήγα γιατί το τελευταίο τους, όντως μου τράβηξε την προσοχή και γιατί το venue ήταν απέναντι από το σπίτι μου και, ως αποθήκη που είναι, έχει πάντα σταθερό εισιτήριο (10ε).

Φαντάζομαι κάπως έτσι θα είναι και το Roadburn που τόσο γουστάρεις ε; :grin:

ΥΓ: Πάτα ένα reply να έχω notification ότι μου έχεις απαντήσει!

Αν τύχει και βρεθεί κανείς σας προς τα εκεί, πείτε εντυπώσεις σε εμάς τους παραθεριστές.

Το line-up άρρωστο, το φεστιβάλ δε, συνέχεια του Oration, ευγενική χορηγία του Steven Lockhart, τα είχα αναφέρει καλύτερα και εδώ.

Αν και το τουρ είναι ήδη σε εξέλιξη, όσοι κατοικείτε στο εξωτερικό και περνάνε οι Soen απ τα μέρη σας, κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και πηγαίνετε να δείτε αυτή τη μπανταρα.

Άνετα το καλύτερο λαιβ που έχω παρακολουθήσει τα τελευταία 1-2 χρόνια.

Jeff Bezos?

1 Like

Ίδιος είναι. Καλύτερη φωνή (υποθέτω) και λιγότερα λεφτά οι διαφορές

1 Like

Alan parsons project στην κωνσταντινουπολη 31 μαη, δεν υπαρχει κανεις να τον φερει λιγο πιο δω?

Neal Morse Band χτες εδω Τσεχια στο Brno … Κορυφαιο λαιβ με το καλυτερο ηχο που εχω ακουσει σε κλειστο χωρο… Δεν ξερω αν ηταν επειδη το γυρισανε και για live dvd αλλα ηταν απλα απιστευτος…

1 Like

Μπορεί να ήταν επειδή δεν ήσουν Riverside στο Gagarin :stuck_out_tongue_winking_eye:!

Καλή φάση το live Morse, θα έβλεπα ευχαρίστως.