Συναυλιες στο εξωτερικο

Τωρα που μπηκα στο επισημο σαιτ του φεστιβαλ υπαρχει αυτο :

Festival pass (price valid until 31/05 or end of limited package)
77,94 € with VAT (67,77 € without VAT)

Ακομα και τωρα η τιμη απλα ειναι σουπερ… ειναι ενα εισιτηριο μακροστενο που μπορεις να το κανεις σα βραχιολι για να το εχεις στο χερι σου και με αυτο μπενοβγαινεις ολο το 4ημερο…

1 Like

Πολωνία εξαιρετικο event

3 Likes

Εγω εδώ θέλω να παω με 22€ εισητηριο.

3 Likes

είναι εξαιρετικό πακετάκι πράγματι

Converge τα εσπασαν ολα παλι με τρομερο σετλιστ μαζι με Terror και Sect.

https://www.setlist.fm/setlist/converge/2019/electric-ballroom-london-england-13915d35.html

6 Likes

Ρε πούστη μου αυτό γιατί δεν το φέρνουν οι @&#€#&#& διοργανωτές εδώ ?

Γιατι όταν εφερε obituary + Exodus και τι άλλο είχε ενα πακέτο εδω και κατι χρόνια, πηγαν 3 και ο κούκος ? 500 βαριά βαριά Αθήνα … και γιατι το πακετό είναι ακριβό ? Οι Testament μονοι τους δεν ήταν φθηνοί, και έχουν παίξει σχετικά προσφατά. Αμα κάψεις τη γουνα σου μια φορά…

Αλλά αμα κλείσεις τώρα μια πτήση με Ryan μιλάνο, μια χαρά θα σου βγεί.

Οι Exodus θα είναι με Holt!
Gary Holt commented:
“I am fired up to FINALLY return to Europe with Exodus! Along with our Bay Area friends Testament and Death Angel! An epic tour for the ages! Looking forward to crushing everyone Bay Area style! See you there!!! I cannot wait!”

2 Likes

Προφανώς. Νοεμβρή λογικά το “λήγουν” οι σφαγείς.

Οι εποχές τώρα είναι καλύτερες (το 2012 ΗΜΑΣΤΑΝ φουλ στην κρίση και ήταν και καλοκαίρι με 200 βαθμούς θερμοκρασία νομίζω) , οι Exodus είναι με Zetro (σαφώς εμπορικότερος του άλλου του απίθανου που είχαν) και Testament/Death Angel>>>> Obituary/Heathen (η μπάντα που δεν θυμάσαι), εμπορικά. Εγώ είχα πάει τότε και μάλιστα είχα πάρει και 2 t-shirts . Πάντως ΕΝΤΑΞΥ όλα είναι ακριβά και με ΦΠΑ 6% , αν είναι να βρούμε μια δικαιολογία. Ποιος ξέρει μπορει να τους φέρουν έναν έναν, όπως έκαναν και με το πακέτο Slayer.

Αυτό ερχόμουν να ποσταρω. Ξέρω από σήμερα την αγαπημένη μου συναυλία για το 2020 :sunglasses:

1 Like

εγω λες να μη γουστάρω ? απο την αλλη με λιγο πιεσή και κανα 30αρι ευρώ αεροπορικά και υπνό αεροδρομίσο + το εκει τικέτο, τους βλέπεις ιταλία. αμα είναι τοσο καβλωμένος καποιός να τους δεί την κάνει τη θυσία.

2 Likes

Δεν είναι τόσο must για ταξίδι εξω, αλλά θα ήταν καλό να τους βλέπαμε και Ελλάδα. Εγώ δεν αντέχω τα μονοημερα, όταν παω εξω για ένα event κάθομαι μέρες. Κρίμα.

Μη μασάτε παιδιά. Θα έρθουν οι Iced Earth. Άντε βρε promoters της πλάκας…ταγαρια

1 Like

Μα οταν τους φέρνουν τους, Χ,Υ,Ζ ο οπαδός ΔΕΝ πάει. Παεί μόνο αποδεδειγμένα, στους IE, Anathema, Paradise Lost κτλ κτλ. Είχε πολυ κοσμό λχ, στους Cannibal Corpse ? Οχι. Δεν βγαίνει συναυλιά με τέτοια νούμερα και πάνω και κάτω. Βασικά ήθελε κάποιος να χτυπήσει αυτό το πακέτο,αλλά αποφάσισε αρνητικά. Τωρα θα μου πείς, μα είχε το ένα είχε το άλλο. Με το μπαρδόν δλδ οι μισοί προμότερ, πλέον τα σκάνε για DJ + ελληνικά που έχουν και καποιο κοινό.

@fulcizombie
Καλά ωραίο είναι να μείνεις αλλά αν δεν έχεις κολλητή άδεια, ανεφικτό.

Αυτά τα logistics αλά ελληνικά δεν τα καταλαβαίνω. Τέτοιου είδους συναυλίες δεν έχουν περισσότερο κόσμο εξω , με ελάχιστες εξαιρέσεις. Έπεσε και ο ΦΠΑ, πάει και αυτό. Ρε παιδιά σε λιγότερο κόσμο από Ελλάδα παίζουν συνήθως εξω, δεν γεμιζουν αρενες. Ακόμα και τα 500 άτομα δεν είναι αμελητέα για Exodus/Obituary/Heathen, έχουν και λιγότερους άλλου. Εγώ στο lords of the land με έναν σκασμό μπάντες και ζήτημα να είχε 1500 άτομα και με νορμαλ τιμη εισιτηριου και έφεραν μέχρι τους Dark Angel για την ΜΙΑ ευρωπαϊκή τους εμφάνιση το 2018.

Για το συγκεκριμένο τουρ οι νοτιότερες στάσεις είναι το Μιλάνο και η Βιέννη. Όπερ σημαίνει ότι ένας promoter πρέπει να επωμιστεί όλο το κόστος μόνος του.

Αν τέτοια τουρ δε φτάσουν στην Ανατολική Ευρώπη, καμία Ρουμανία, καμία Βουλγαρία κλπ, δεν υπάρχει περίπτωση να τα δείτε στην Ελλάδα.

1 Like

Ούτε τα τουρ ανατολικών χωρών βλέπουμε. Εκεί γίνεται οργασμος…

Ρε φερτε ΧΥΖ να παμε τρεχοντας!!!

7 Likes