Συναυλιες στο εξωτερικο

Αυτό ακούω τώρα πάντως, τρομερό! Θα επανέλθω αναλυτικά αν μπορέσω.

Είσαι θεούλης, για μένα τα μισά αν έκανα best of θα ήταν από τον δίσκο τους το 2013 πάντως :stuck_out_tongue: Πολύ παραγνωρισμένη μπάντα.

1 Like

Τους Ruins Of Beverast τους είδα λάηβ νομίζω πρόπερσυ, αρκετά εντυπωσιακοί. Carpathian forest ήταν η κατάλληλη μπάντα για λάηβ, εγώ το χάρηκα πάντως κ ας έχω μόνο κανά 2 δίσκους που είχα να τους ακούσω πάνω από 10 χρόνια.

Τους ruins τους είδα και εγώ πέρσι μαζί με urfaust και ήταν καταπληκτικοί. Είχα αμφιβολίες αν θα μπορούν στο σανίδι να βγάζουν την ατμόσφαιρα των δίσκων και το έκαναν εύκολα.

Το μόνο που με χάλασε κάπως είναι ότι χρησιμοποιήσαν τόσο πολύ τον συναυλιακό καπνό και δεν έβλεπες την μπάντα να παίζει καθόλου. Σιγά το πρόβλημα θα μου πεις αλλά με χάλασε :joy:

Το θέμα μου με τον καπνό δεν είναι τόσο το οπτικό όσο το ότι η μυρωδιά μου κάθεται κάπως. Κ εγώ χαλιέμαι πολύ.

@Kostas_L Σου απανταω εδω για να μη βγαλουμε το αλλο θρεντ οφφ :stuck_out_tongue:

RE: Anna Von Hausswolff // SunnO))) @ Roundhouse, London

Ειλικρινα, αυτο το 45 λεπτο της Αννουλας ηταν απο τις καλυτερες συναυλιες απο πηγα φετος… Δε περιμενα τετοιο λαιβ με τιποτα.
Επαιξαν 3 τραγουδια με πολυ improv στα πλαισια του drone και experimental, και μας αφησαν με το στομα ανοιχτο.
Ολα τα μελη της μπαντας ηταν πολυ καλοι μουσικοι, και γενικα ο ενας εδινε χωρο στον αλλον να κεντησει. Ο μπασιστας σε φασεις επαιζε ηχους με δοξαρι πχ, ο πληκτρας ειχε και 2 τυμπανα - επαιζε διπλα κρουστα με τον ντραμερ και η Αννα μεταξυ πιανου και κιθαρας.
Παρα παρα πολυ καλη(οι) και στο τελος ηταν στο μερτς για παρλα.

Γενικα το Roundhouse ειναι ο καλυτερος ηχητικα συναυλιακος χωρος του Λονδινου, και ταιριαξε γαντι σε αυτο το λαιβ.

Το ενιωθες και οταν βγηκε η Αννα, αλλα οταν βγηκαν οι Σαν))) αρχισες να μουδιαζεις σε ολο σου το σωμα - εβλεπες τη μπυρα εκανε κυματακια.

Ειναι η τριτη φορα που βλεπω Σαν))) (πρωτη στο Barbican με Attila Csihar ντυμενο δισκομπαλα και μετα με Boris), και ειναι μια σταθερη αξια - ΕΙΔΙΚΑ τα κολαμπς.
Επαιξαν πολυ ωρα (1:45) , τελειο ηχο, ΑΠΕΙΡΟ καπνο και φωτα και γενικα κανουν αυτο που κανενας αλλος δε κανει.

Προσωπικα θα προτιμουσα μια μικροτερη διαρκεια για να κανουν πιο δεμενο το σοου., μιας και τραβηξαν καποια σημεια αχρειαστα πολυ (και ας μου αρεσει το drone), δηλαδη 1:15 θα ηταν ιδανικα.
Σε καποια φαση επαιξε και drone-τρομπετα, και τα μυαλα ελιωσαν.

Ο κοσμος φυσικα οτι ναναι, μιας και οι Σαν))) ειναι τιγκα φασαιικη μπαντα, και το 90% πηγε απλα να πει οτι πηγε για τη τεχνη.

"Have you ever breathed a frequency?"

2 Likes

ΤΑΝΑΠΟΥΥΥ

1 Like

Orgasmatrooooonnnn, αξίζουν τα εγκεφαλικά (λόγω αεροπλάνου ), pandaemonium

Επιστρέφω στην βάση μου (Galway, Ιρλανδία) μετά το χτεσινό Damnation Festival στο Leeds.
Πολλά καυτά ονόματα, μικρά και μεγάλα.
Opeth και Mayhem σταθερές αξίες, καταπληκτικοί Alcest.
Απο μικρότερα ονόματα Inter Arma και Venom Prison κλέψανε την παράσταση.
Θα ετοιμάσω και ρεπορτ οπότε θα πούμε πολλά!

6 Likes

Με το billing που είχε φέτος το Damnation, δεν θα είναι report αυτό, best of 2019 θα είναι. Αναμένουμε…

4 Likes

Από μπάντες που δεν ήξερα, μεγάλη εντυπωση μου έκαναν οι Carnation, @apostolisza8 τους ξέρεις; Τα έσπασαν άσχημα.

1 Like

Οι Βέλγοι; Ναι αλλά δεν ξετρελάθηκα από το περσινό δισκάκι τους και είμαι sucker για ΗΜ2 worship. Πρέπει να ήταν ίσωμα στο λάιβ ε; Εγώ ξέρεις για ποιους θέλω να ρωτήσω αλλά θα περιμένω την ανταπόκρισή σου.

Μόνο αγάπη για τους Dawn Rey’d!!

3 Likes
1 Like

χαχα μα συνέχεια στα ίδια events κανονίζουμε να πάμε; Το συζητούσα αυτό το billing με παιδιά από το forum πριν 2 μέρες. Άχαστο φαίνεται… Ο μόνος λόγος να μην πάω είναι ότι τους έχω δει όλους (όχι μαζί προφανώς) και έχουν μαζευτεί πολλές συναυλίες.

Πάντως πολύ πλήρες πακέτο, έχει σχεδόν απ όλο το φάσμα του extreme ήχου!

2 Likes

Λολ.Νομιζα ότι έγραφες για το πακετακι whitesnake κλπ κ λέω τί εξτριμ γράφει?:grinning:

4 Likes

Γνωρίζει κάποιος ,που μπορώ να ψάξω για ενδιαφέροντα πακέτα (σαν των napalm) που κάνουν τουρ στην ευρωπη???

Ψύλλους στ’ άχυρα ψάχνεις ρε συ. Γίνε πιο συγκεκριμένος. Μπάντα ή πόλη :stuck_out_tongue:.

Οτιδήποτε εκτός κλασσικών , σε extreme φάση κ post

Οπως λεει και ο Παντελης, παει με τη περιοχη που ψαχνεις.
Προσωπικα ακολουθω μπαντες, διοργανωτες και μαγαζια του ηχου που γουσταρω (εδω UK) σε σοσιαλ μιντια οπου και ανακοινωνουν τα παντα εκει.

Τσεκάρετε φεστιβαλάκι στην Ρουμανία

2 Likes