Συναυλιες στο εξωτερικο

Σιγουρά, αλλα αν δεν είναι κλασσικά αλλα νεόκοπα, είναι “πεθαμένο” για μένα. Δεν μ ενδιαφέρουν μία μπάντες τύπου Ghost (δεν με χαλάνε - αλλά δεν τους θεώρω και κάτι το τρελό), System - ακούω όμως ευχάριστα. Slipknot (μόνο 2-3 μπαλάντες) κτλ. Ενω είχα ψηθεί απο το περυσινό, με βλέπω ευκολά να τραβάω για Βουλγαρία με Kiss, Running Wild, Priest σε 3μεράκι μεταξύ τους και ότι άλλο μικρότερο βάλουν με 50-100ε συνολο κόστους.

1 Like

Το φεστιβάλ με Priest/Running Wild θα ανακοινώσει άλλον έναν headliner ίδια μέρα με KISS ο οποίος παίζει να ναι οι Mercyful Fate. Μεγάλο δίλημμα θα γεννηθεί μετά :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Και γω Βουλγαρία το κόβω εκτός και αν γίνει κάνα θαύμα και βρεθώ Hellfest/Graspop {Μπας και πουλήσει κάνας φουκαράς δλδ το τριήμερο πάσο του γτ έγινε sold out σε 1 ώρα}

πουλανε παρα πολλοι μεσω συγκεκριμενης σελιδας παντως, μην αγχωσεσαι. Περσι ετσι ηθελα να παω hellfest (ειχε κανει sold out απο Οκτωβρη…), εκανα εγγραφη και απο Μαρτιο κ μετα ερχοντουσαν στο email μου με το κιλο οι προσφορες πωλησης των εισιτηριων

2 Likes

Είναι εύκολο να μου πεις που; Ευχαριστώ για την ενημέρωση

Μπαινεις ticketswap.com, κανεις μια πολυ απλη εγγραφή και βαζεις ποια συναυλια σε ενδιαφερει . Θα σου ερχονται κατευθειαν στο email σου οποτε καποιος πουλα εισιτηριο για το event που καταχωρησες . Στα μεγαλα οπως αυτα του Graspop, Hellfest κτλ εχει πολλους αλλά να περιμενεις λογικα απο Φεβρ/Μαρτιο και μετα.
Τωρα που σου γραφω , ειδα απο περιεργια τον φακελο στο email μου. Για το Hellfest περσι ειχα βαλει το 3day pass και το 1ο email πωλησης ηρθε 20/2 και ακολουθησαν αλλα 190 ως και τον Μαϊο…

4 Likes

Ratm ευρωπη 2020. Και οχι στις ημερομηνίες που εχουν διαρεύσει μεχρι στιγμής.

4 Likes

Νιώθω λίγο δικαιωμένος που δεν πήγα τελικά στην ‘’ selling England by the pound tour" γιατι όσο κ αν μ αρέσει το άλμπουμ θέλω να δω λαιβ τα 2 κορυφαία τραγουδια των Genesis (supper’s ready και musical box ντε)… Το σετλιστ του seconds out με καλύπτει απόλυτα + κάποια δικά του που θα παίξει.
Μακάρι να είχε επιτυχία στη Βουλγαρία πέρσι για να τον ξαναφέρουν αλλιώς ψάχνομαι και για αλλού.

3 Likes

http://www.fnm.com/

1 Like

Δεν υπάρχει κακή συναυλία Hackett. 10 φορές να τον δεις καλός θα είναι και παίζει διαφορετικό setlist.

Εγώ τον είδα μόνο στην Wind and Wuthering tour το 2017.
Ανετα θα τον έβλεπα και στην περιοδεία Selling England και στην επόμενη αν μπορούσα.

3 Likes

Ωχ αμάν. Στο μεταξύ θέλω φέτος να δω μερσυφουλ (οκ λογικά θα ανακοινωθούν εδώ), αλλά με καίει αυτή η βερόνα. Black crowes (ότ)αν περάσουν από ευρώπη, springsteen, drive by truckers και τίποτα tedeschi trucks, κλάμα.

TTB ηρθαν την ανοιξη Ευρωπη. Λες να ξαναπερασουν το '20; Λιγο δυσκολο νομιζω, αυτες οι μπαντες προτιμανε την Αμερικη. Ο Springsteen μου εχουν μεταφερει εγκυρες πηγες οτι θα κανει περιοδεια με E Street.

3 Likes

Έχουν μια ουαν οφφ ημερομηνία 1/2 Λονδίνο με blackberry smoke (<3<3<3) σαππορτ. Ακόμα κι αυτό το ζαχαρώνω. Τώρα για πιο μετά μόνο να ελπίζω μπορώ. Αλλά είναι και άλλα τόσα. Rival sons πχ δίνω μισό νεφράκι να (ξανα)δω και περιμένω και από gov’t mule νέα. Αν ευθυγραμμιστούν οι πλανήτες θα βγω μία φορά για να συνδυάσω 2-3. (Όπως πέρσι που ήθελα να δω fogerty, crb και rival sons και κάτσαν όλα μαζί στο bospop). Ένας χαμός λαίμαι.

2 Likes

πολύ ωραίο πακετάκι αυτό .

Mule πιστεύω θα έρθουν, νομίζω ότι έρχονται κάθε χρόνο Ευρώπη. Δες τους σε back to back αν μπορείς, συνήθως δεν παίζουν ούτε ένα ίδιο τραγούδι :joy:.

1 Like

Χαχαχαχαχ ναι. Και ναι, έρχονται γενικά, εννοώ ότι περιμένω ανακοινώσεις για να δω πώς/αν συνδυάζονται όλα αυτά μεταξύ τους.

4 Likes

Για την ευρωπαϊκή τουρ του Paul McCartney έχετε άποψη; Λέω να πάω να τον δω Ιταλία γιατί δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα έχω την ευκαιρία. Αυτοί οι συναυλιακοι χώροι τι λένε; Να περιμένω μήπως προστεθεί και άλλη ημερομηνία;

2 Likes

Πιστεύω Ιταλία θα είναι το πιο κοντινό οπότε μην περιμένεις πολύ και γίνει sold οut. Συναυλιακοί χώροι τώρα έχοντας πάει Νάπολη πήγα και στην πλατεία που θα γίνει το live. Κόσμο χωράει αρκετούτσικο, από ήχο κλπ δεν μπορώ να ξέρω αλλά πιστεύω θα είναι καλό live σε ωραίο χώρο.

Καλά η μεγάλη μαγκιά θα ταν το glastonbury που θα παίζει εντός έδρας σε ένα φεστιβάλ μεγάλη υπόθεση για την Βρετανική σκηνή{Γι αυτό οι Βρετανοί καλλιτέχνες τα δίνουν όλα και χαρίζουν απίστευτα live}. Απίθανο όμως τουλάχιστον για μένα…

Φιτιλιές μας βάλατε βραδιάτικο . Έχει βγάλει και προσφορά η aegean αν κλείσεις αεροπορικά μέχρι αύριο, πρακτικά ένα 100αρι πήγαινε έλα. Είναι και δίπλα, πας και για μια μέρα που λέει ο λόγος.

Στο συγκεκριμένο χώρο δεν έχω πάει, αλλά στις 4-5 φορές που έχω βρεθεί στην Ιταλία για live, μόνο σε μια ο χώρος και η διοργάνωση ήταν ικανοποιητική. Στα άλλα ξεκινούσε από ακατάλληλος και κατέληγε σε επικίνδυνος με διοργάνωση της πλάκας. Και μιλάω πάντα για μεγάλα ονόματα και διοργανώσεις.