Συναυλιες στο εξωτερικο

Κατά τον Μάρτιο-Απρίλιο πουλάνε πολλοί τα εισιτήρια τους στο ticketswap. Είναι αξιόπιστο σάιτ . Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δεν βρεις

3 Likes

Γιατί να μην προλάβεις; Δε νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλη ζήτηση που δε θα προλάβεις να πάρεις, αν το θες. Είπα ότι πιθανότατα θα εξαντληθούν άμεσα αλλά δε νομίζω να μη βρεις τη μέρα εκείνη αν το κυνηγήσεις.

Σωστό και για το ticketswap, θα βγαίνουν συχνά εισιτήρια κι εκεί. Βάλε ένα alert και περίμενε, αν δε βρεις στις 2 Νοέμβρη.

2 Likes

Η αλήθεια είναι ότι παρότι έκλεισα για Bonamassa και Arcturus δεν είμαι και πολύ βέβαιος ότι πρώτον οι συναυλίες θα γίνουν κανονικά και δεύτερον σε τι συνθήκες θα γίνουν. το 21 για μένα είναι χαμένο, ότι έχω να δω είναι από τέλος Ιανουαρίου του 22.

για GRASPOP πληροφοριες εδω απο 2016
και εδω

Θα ξαναπηγαινα άνετα!
Εισιτηρια απο ticket swap την ανοιξη, μην αγχεστε !!

Μου εκατσε φαση απο τη δουλεια και εκλεισα TOOL του χρονου στο O2 Arena σε box suite :stuck_out_tongue:
Εαν καποιος ενδιαφερεται, παιζει και να μπορω να βρω κ αλλα (γιατι το κοβω να γινεται σολντ αουτ).

Ψαχνομουν για Tool. Ο2 Λονδινου; Ψηνομαι σε πρωτη σκεψη, πώς σε ληστεύω για το εισιτηριο ποσο παει το μαλλι του box suite;

Ναι! Ο2 Λονδινο και γενικα καλο box ειναι - δικο του μπαρ, παραγγελνεις φαγητο, και γενικα ευκολες τουαλετες (σημαντικο). Λιγο καλυτερα απο την αποψη κορονοιου μιας ειναι σχετικα λιγα τα ατομα στο ποξ. Κοιτα το και μου λες - ειναι 95 λιρες.

Καπως ετσι θα ειναι η θεα (φωτο απο Slipknot λιγο πριν τη πανδημια). Παιζει μπαλκονακι με θεσεις κ απο πισω εχει σαλονακι με το μπαρ.

Summary

1 Like

Ψηνομαι, 95 λιρονια δεν ειναι τπτ. Κοιτουσα πιο κεντροευρωπαϊκα, οποτε δεν υποσχομαι. Αλλα κανω τσεκ το ΣΚ με ημερομηνιες, πτησεις, ξενοδοχεια κι αν ειμαι οκ, θα παρεις πμ. Ευχαριστω anyway.

1 Like

Καλησπέρα

https://roadburn.com/tickets/

Εισιτήρια 7μμ CET την Τρίτη.

Ποιος θα πάει από εδώ μέσα; Το σκέφτομαι σοβαρότατα.

7 Likes

Χρόνια το έψηνα και αυτήν την φορά είμαι αποφασισμένος να πάω.

Ερώτηση προς τους γνώστες: Την Τρίτη που θα ανοίξει η πλατφόρμα για τα εισιτήρια, να μπω με τα μπούνια? ή χαλαρά?

2 Likes

Παιδια το λεμε καιρο εδω με τους γνωστους - ας παμε !
Φευγουν γρηγορα συνηθως και μετα κλασσικα ticketswap.
Οποιος ψηνεται να δηλωσει συμμετοχη - ας ειναι κ σολο - και κανουμε κανα κρουπ.

** Βεβαια τωρα ειδα οτι πεφτει Πασχα γμτ

1 Like

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό… δεν έχει bidding επομένως απλά μπαίνεις κι αν βρεις κάτι το παίρνεις. Αν εννοείς αν πρέπει να μπεις 19:00:01, ναι. Τότε πρέπει να μπεις.

Θα προσπαθήσω κι εγώ λοιπόν να πάρω, 4ημερο (κι ας μην πάω Πέμπτη τελικά, άλλωστε είναι 25€ διαφορά. Πιο ακριβά θα βγει το ξενοδοχείο).

Αφού πάρουμε όλοι, ας κάνουμε ένα γκρουπ με PMs (ακόμα
Κι αυτοί που δεν έχουν εισιτήριο αλλά θέλουν να πάρουν αργότερα με
TicketSwap) να κανονίσουμε το υπόλοιπα :slightly_smiling_face:

4 Likes

Το νου σας ρεμάλια. Μην τυχόν και απουσιάσει κανείς από όσους τα έχουμε πει ήδη…

Δηλαδή @plex27, @eviL, @Kostas_L

Το 19 βρήκα τετραήμερο εισιτήριο για την σύζυγο ενώ το φεστιβάλ είχε ήδη ξεκινησει! Μεσω ticketswap. Τα τετραημερα παντως εξαντλουνται αμεσως.

Το πιο δυσκολο είναι το που θα μείνετε. Το camping ξεπουλαει αμεσως, τα airbnb στο Tilburg είναι δυσκολο να βρεθουν ετσι κι αλλιως, προτεινω την λυση του Eindhoven!

Κι αν καποιος ειναι μεγαλη οπαδιτσα, ξερω να σας πω σε ποιο ξενοδοχειο μενουν οοοολες οι μπάντες, αν θελετε να τρωτε πρωινο με την Emma, ξερω γω.

Το νου σας ρεμαλια. Αυριο λογικα οι πρωτες ανακοινωσεις.

5 Likes

Ναι αυτό εννοούσα και αυτό θα κάνω. Φαντάζομαι θα είναι και λιγότερα τα διαθέσιμα εισιτήρια γιατί κάποιοι/ες δεν θα έχουν εξαργυρώσει τα προηγούμενα.

Την Τρίτη τα “σπουδαία” λοιπόν και στα υπόλοιπα είμαι μέσα φυσικά. Απλά εγώ θα πάω για 3μερο.

Για να μη χάσετε πολύτιμο χρόνο, ίσως θα ήταν καλύτερο να δημιουργήσετε ήδη λογαριασμό στο ticketmaster.nl το οποίο διαθέτει τα εισιτήρια για το φεστιβάλ. Εδώ το link για την αγορά εισιτηρίων:

https://www.ticketmaster.nl/event/275991

Πιθανόν κι εγώ τελικά να πάω 3ήμερο αλλά θα πάρω 4ημερο καθότι είναι μόνο +25 ευρώ διαφορά.

Αν υπάρχει αμάξι (συμφέρει σε παρέες από 3 άτομα και πάνω) οι λύσεις για accommodation είναι ατελείωτες. Υπάρχουν πάρα πολλά ξενοδοχεία σε απόσταση max 10 λεπτών από τον χώρο της συναυλίας (γειτονικά χωριά). Πάρκινγκ υπάρχει δίπλα (κυριολεκτικά) στο venue επομένως μπορείς να φέρεις και δικό σου φαγητό και να ρίξεις μικρό υπνάκο στο αμάξι, αν είσαι λιώμα.

Απ ότι φαίνεται, οι ανακοινώσεις πάνε για μετά τα εισιτήρια.

4 Likes

Έγινε η εγγραφή στο Ticketmaster, θενκς για το tip.

Ελπίζω να δέχονται πληρωμές μέσω PayPal, γιατί με την νέα επιβεβαίωση για ον-λάιν αγορές άνω τον 20€ με αγχώνει για χάσιμο πολύτιμου χρόνου.

1 Like

https://help.ticketmaster.nl/hc/en-us/articles/360006487274-Which-payment-options-do-you-offer-on-your-website-

Online we offer the following payment options:

  • iDEAL
  • creditcard (Mastercard/VISA/American Express)
  • SofortÜberweisung
  • debitcard (Maestro)
  • PayPal
  • Ticketmaster Gift Card
  • Klarna (pay later)
2 Likes

Έχουμε ανακοινώσεις…

5 Likes

Alcest, Dodsrit, Full of Hell, Green Lung, Lamp of Murmuur, Liturgy, Nothing, Primitive Man, Russian Circles, Solstafir, Ulver!!! :star_struck:

Και προφανώς τόσες μπάντες να ανακαλύψω!

6 Likes

Wasp ανακοίνωσαν τουρ το 22. Εκτός η Ελλάδα κλασσικά.