Συναυλιες στο εξωτερικο

Αμερική είναι ναι, στην Φλόριντα.

Ήμουν σε αυτό προχθές, και παραπροχθες κατούρησε η άλλη τον θεατή στην μάπα

πγίοτης.

Το πρωτο με ειχε εντυπωσιασει πιο πολυ, αλλα και αυτο δυνατο φαινεται!

1 Like

Βουλγαρία ανακοινώθηκε epica για Απρίλιο, mercyful fate για Ιούλιο και arctic monkeys Αύγουστο

1 Like

ουρίστα ? μλκ πάλι καλά που δεν ήθελε να κάνει το χοντρό της.

2 μερες με placebo και 5fdp

Σκεφτηκα κι εγω μια φορα μηπως πηγαινα σε αυτο το φεστιβαλ και τωρα ουτε απεξω δεν θα περασω. Κριμας.

1 Like

Αυτό είναι το βερσιόν της Σόφιας. Το κανονικό έχει sabaron, slipknot, mercyful fate, behemoth και δεν θυμάμαι τι άλλο

Btw mercyful fate άρχισαν να ανακοινώνουν και Βαλκάνια με Σλοβενία, Βουλγαρία. Τεράστια αποτυχία αν δεν τους φέρουν

1 Like

:ok_hand:

2 Likes

Οι Ghost ανακοίνωσαν Ευρωπαική και Λονδίνο θα παίξουν στο O2 Arena. Ομολογώ ότι δεν περίμενα ότι είναι τόσο popular για να κάνουν headline τόσο μεγάλο venue, ίσως επειδή έχουν γίνει πολύ ποπ τελευταία. Δεν ξέρω τι χωριτηκότητα έχουν αυτά που παίζουν στην υπόλοιπη Ευρώπη.

Bad Religion/Lagwagon/Adolescents στο Βερολίνο, σας ερχόμαστε! Όχι τώρα, τον Αύγουστο. Απλά σήμερα παρέλαβα τα εισιτήρια.

Πολλά ευχαριστώ στον user παραπάνω που είχε αναφέρει το μιλανέζικο 2-ήμερο κόλαση με Offspring/Lagwagon/Distillers/Anti-Flag τη μία μέρα και Bad Religion/Rumjacks την άλλη, που ήταν η βασική αιτία ν’ ανάψει η φλόγα μέσα μου και να ψαχτώ (μετά από πολλάαα χρόνια) με συναυλία στο εξωτερικό. Τελικά υπερίσχυσε το Βερολίνο (για διάφορους λόγους) κι ας λείπουν τα περισσότερα ονόματα που θα με έψηναν (αλλά δεν καιγόμουνα κιόλας) να τα δω.

Άντε να δούμε πως θα 'μαστε τότε, δηλαδή.

1 Like

Punk Rock στο Βερολινο…Τρελη φαση! Καλα να περασεις φιλε! Και εγω εκλεισα τα εισιτηριακια μου τελικα για το Μιλανο με την ελπιδα να μην ακυρωθει τπτ μεχρι τοτε. Πιο πολυ για τη πρωτη μερα με καιει που επιτελους ελπιζω να δω για πρωτη φορα Offspring που με εχωσαν στον ροκ ηχο και αγαπημενους Lagwagon. Δεν ηξερα οτι ειχαν βαλει support τους Rumjacks σε Bad Religion. Μου ειναι αδιαφοροι και ηλπιζα να σαπορταρουν αλλες μπαντες που να μην εχω δει.
P.S. Bad Religion ειχα προλαβει και στο Eject το '10 με Faith No More. Απο τις αγαπημενες μου συναυλιες.

Στην προηγουμενη περιοδεια επαιξαν στο Barclays Center στο Brooklyn (γηπεδο ΝΒΑ), και το αμερικανικο κοινο ειναι πιο δυσκολο σε ευρωπαικες μπαντες. Εχουν γινει τεραστιοι εδω και χρονια, και πλεον θα ειναι ακομα πιο τεραστιοι απο οτι πριν 2-3 χρονια που επαιξαν εδω. Απολυτα φυσιολογικο το Ο2 arena νομιζω.

1 Like

Για το Barclays Center δεν ήξερα γιατί δεν παρακολουθώ τα όσα γίνονται Αμερική. Το Ο2μου κάνει εντύπωση γιατί πριν 2-3 χρόνια έπαιζαν μεγάλα κλαμπ τύπου Κοκο. Ουτε καν Brixton. ΟΚ είχαν παίξειμια φορά το 2013, αλλά ήταν με co headliners τους Gojira και εισητήριο 5 λίρες, οπότε δενμετράει ακριβώς. Λογικά περίμενα ότι θα πέρναγαν από venues τύπου Brixton, ή Wembley Arena πριν φτάσουν Ο2.

Αυτα ειναι τα ωραια

6 Likes

Yep. Αναβλήθηκε 3 φορές λόγω της επέμβασης του Μπιφ και του ιού. Αντικαταστάθηκαν οι Κροκους με Χιπ και το εισητήριο το έχω ακόμα και λογικά θα είμαι εκεί, στο Χαμερσμιθ.

1 Like

Επειδή μας βλέπω έξω για fate αυτό το φεστιβάλ είναι κοντά στη Σόφια?πως πάμε τελοσπαντων

Plovdiv είναι η Φιλιππούπολη αν προτιμάς ακριβώς στο κέντρο της Βουλγαρίας και κάνα 5ωρο απο Θεσσαλονίκη με αμάξι

ΠΟΛΥ δυνατο πακετο.

5 Likes