Κατοικιδια

είμαι ερωτευμένος με την Μελίνα,τη γάτα που σκέφτεται σαν σκυλί…:smiley:

Αυτό το εμότικον έχει πολή φάση!Φαίνεται σαν να το λες εκείνη την ώρα κλαίγοντας!:lol:
Εμένα αυτό μου αρέσει
:dance: :dance: :dance:

Τι είναι αυτό;; Με ενδιαφέρει!!! :smiley:

κοιμάμαι κι έρχεται και χώνεται στην αγκαλιά μου να κοιμηθούμε παρέα…=D> =D>
δεν είναι ράτσας φυσικά…είναι greek road:p

σ’ ευχαριστω…θα βαλω κι αλλες φωτογραφιες 8)

Ναι είναι θεΐκόοοο!!! :thumbup: Εμένα καθόταν δίπλα στην κοιλίτσα μου καθώς ήμουν ξαπλωμένη στο πλάι και άρχιζε τα “γρρρ γρρρρρ…” :smiley: :smiley: :vibrate:

εδώ και κανένα 2ωρο έχει καθίσει και χαζεύει στο ενυδρείο τα ψάρια να πάνε κείθε δώθε:?

Γενικα αυτα τα μικρα σκυλακια, ειδικα τα λευκα ειναι σουπερ!Σαν το δικο σου και του Therion π.χ.
Μετα τα Χασκυ βεβαια που δεν ειναι για κατοικιδια, ειχε μια φιλη μου και της το κλεψανε:( , πανεμορφα σκυλια!:slight_smile:

εδω μια οταν ηταν πιο μικρο:

Ακαταμάχητο!!! :smiley: Δε μπορώ να αντισταθώ στα μικρούλια σκυλάκια! Εκτός από εκείνα που τσιρίζουν(!) “ΓΑΒ! ΓΑΒ!” σα λυσασμένα και είναι σε μέγεθος ποντικιού! :stuck_out_tongue:

αφηστε ρε γμτ. ειχα ενα γάτο απίστευτο. χάθηκε μια μερα. δεκαπενταύγουστος ήταν.

ηταν το μόνο γατι που φερόταν σαν σκύλος καμια φορα. δεν εχω δει δηλαδη αλλο, αλλα ξερω και αλλες τετοιες περιπτωσεις. το θεικο ηταν οταν ο πατερας μου πηγε στο χωριο και το εψαχνα να το ταισω και αυτο ειχε χωθει σε ενα ντουλαπακι στο δωματιο των δικών μου και τον περίμενε μιαμιση μερα μεχρι που το βρηκαμε τυχαία. απιστευτο γατι! ουτε εφαγε, ουτε κατουρησε, ουτε τιποτα!

ηταν και καταμαυρο. εχω αδυναμία στα μαυρα γατια. πανεμορφο ηταν…:cry:

αυτο ειναι το κακο με το να δενεσαι με ενα κατοικιδιο. οτι οταν ερθει η ωρα να το χασεις…δεν ειναι οτι πιο ευχαριστο…

Κι εμένα κατάμαυρη ήταν… με κίτρινα ματάκια και λίγο πράσινο! Είχε χαθεί από σπίτι και την πήραμε αρχικά για ένα βράδυ επειδή έξω έβρεχε κιόλας και το κακόμοιρο έκλαιγε…

…αλλά το ένα βράδυ έγινε μια μέρα, και η μία μέρα δύο… :stuck_out_tongue: Δεθήκαμε γαμώτο! Μετά γυρνούσαμε Ελλάδα και το δώσαμε εκεί. Έτσι κι αλλιώς τα γατιά σε αντίθεση με τους σκύλους δεν είναι για πολλές μετακινήσεις! Αν τους αλλάξεις χώρο δεν ξέρουν τι τους γίνεται. :-s

καλα ναι αστα…το θεμα ειναι οτι πολλα γατια ειναι κακομαθημενα. αν ομως ειναι κομπλε…δε τα αλλαζω με τιποτα.:slight_smile:

το κακο ειναι ότι δε νιωθω ανετα με τα σκυλια. καθολου ομως! ειχα ασχημες εμπειριες στο παρελθον με δαγκωματα και οσο να ναι δε νιωθω ιδιαιτερα ανετα…ακόμα και ηρεμα να ειναι. δε τα φοβάμαι βασικα. απλα δε ξερω πως αλλιως να το περιγραψω…

Απλά θα σου έχει μείνει τραύμα! :stuck_out_tongue:
Κακομαθημένα έχω παρατηρήσει ότι είναι κυρίως τα θηλυκά! Οι άντρες-γάτοι είναι πιο αραχτοί! Κοιμούνται όλη την ώρα! :lol:

Πάντως για το θέμα “cats vs. dogs” που συχνά συζητιέται, έχω να πω ότι απλά οι γάτες έχουν πολύ διαφορετική προσωπικότητα μεταξύ τους και μπορεί με μία να δεθείς πολύ, μια άλλη να μη σου αρέσει κλπ, ενώ τα σκυλιά -χωρίς αυτό να είναι μειονέκτημα- είναι σχεδόν πάντα τα κλασικά παιχνιδιάρικα ζωάκια! :roll:
Αχ, τώρα σκέφτομαι συνέχεια τη γατούλα! Τι να κάνει τώρα…;; :-k Μιάααααου!!! :-s :lol:

προτιμώ πάντως τα σκυλιά,αν και όσο έχω δεθεί τώρα με την Μελίνα,δεν έχω δεθεί με σκυλί…
είχα(με…οικογενειακώς) γύρω στα 8-9 σκυλιά…

η μλκια ειναι οτι το ονειρο της κοπελας μου ειναι να εχει δυο μεγάλα σκυλιά. έ, ρε τι έχω να τραβήξω…:lol: σα τον λεωνίδα να λέω “δις ιζ σπάρτα” με κοβω να λέω…:lol:

Για αυτο εισαι και εσυ παλιογκαντεμης!!! Το βρηκαμε το μυστικο!:stuck_out_tongue:

το δικό σου ποιο είναι όμως…??

Εγω ειμαι απο μονος μου γκαντεμης δεν χρειαζομαι ουτε μαυρες γατες ουτε τιποτα!!!:stuck_out_tongue:

ξύπνιος είσαι καμάρι μου???