Κατοικιδια

Εχετε κατοικιδια? Εγω έχω ενα σκύλο ράτσας West Highland White Terrier και ενα ενυδρειο 80 λιτρων με τροπικα ψαρια. Καποτε το σπιτι μου ηταν ζουγκλα. Ειχα ενα σκυλο, 3 πουλια, 2 θαλασσια χελωνακια, το ενυδρειο και ενα κουνελι. Φυγανε ομως :roll:

Καποια στιγμη μπορει και να ποσταρω φωτογραφιες του σκυλου μου

προς το παρον:

[SIZE=“1”]γαματο, ε?[/SIZE]:slight_smile:

Κατι πρασινα χνουδωτα μπαρμπαδελια με συντροφευουν τελευταια. Μαλλον πρεπει να καθαρισω το δωματιο μου.

3 σκυλιά στην πίσω αυλή (κόκερ,ροντβάιλερ,πόιντερ) μια γάτα που μπαινοβγαίνει,3 καναρίνια,ένα ενυδρείο…

αυτο ειναι…τα μαυρα γυρω απ’το κεφαλι του ειναι απ’ το photoshop γιατι ειχε πανω του ενα χερι που το χαιδευε κι εγω το εσβησα

Ειχα σκυλο, ψαρια, κουνελακια, γατουλη, 2 γενιες χαμστερ… Οχι ολα ταυτοχρονα ββαια… Α! Και καναρινια!

Εγω εχω ενα σκυλο (κανεις δεν ξερει τι ρατσας…),8 ψαρακια, 4 καναρινια και εναν αδερφο… Καποτε ειχα γυρο στα 20 κουνελια στην αυλη μου, αλλα…

Mήπως μένεις σε ζωολογικό κήπο?

:lol: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Απλα προσπαθουμε να βρουμε παρεα για τον αδερφο μου(μεχρι τωρα η καλυτερη παρεα γι’ αυτον ειναι τα ψαρια)… :stuck_out_tongue:

Ο αδερφος μου… Ειναι ζωακι…:lol:

Ενα γατο τον οποιο δεν βαζουμαι ποτε στο σπιτι αφου ειναι αδεσποτος και απλα τον ταιζουμε, τον λενε Ξάνθο λογω του τριχωματος του. Πριν 5 χρονια ειχαμε τον Λόξυγγα ιδια περιοπτωση με τον Ξάνθο, ηταν ενας μαυρος γατος ο οποιος εγινε τετραπαχος, περναγε τοσο καλα που δεν εφυγε απο εμας ακομα και οταν γκαστωσε μερικες γατες!!! Δυστυχως τον φαγανε κατι αλητες με φολα, ειχαν ριξει πολλες στην περιοχη. Σκατοψυχοι!

Έχουν περάσει διάφορα κι από δω κατά καιρούς.
Αρχικά 2 χελωνάκια (καλά που ήμουν μικρή και δε τα θυμάμαι γιατί είναι λίγο σίχαμα!), 2 καναρινάκια τα οποία είχαν τραγικό τέλος. Αναγκαστήκαμε για ένα βράδυ να τα βάλουμε στο ίδιο κλουβάκι. Το μεγάλο έφαγε το μικρό και το μεγάλο μετά το τσίμπισε μέλισσα. Έλεος! :frowning:
Μετά είχαμε ένα κανισάκι σε χρώμα βερικοκί(!) και τελευταία μια κατάμαυρη γάτα… Η συγκεκριμένη γάτα που είχα ήταν παλιοχαρακτήρας και είχα πολλές γρατζουνιές! #-o Μια φορά θυμάμαι έτρεχα στις σκάλες και κατέβαινα δυο-δυο τα σκαλιά για να προλάβω να πιάσω το τηλέφωνο και ρίχνω έναν πήδο στα τελευταία 3 σκαλιά… και προσγειώνομαι στην ουρά της γάτας που δεν είχα δει ότι την είχε αράξει εκεί… το τι έγινε δε λέγεται! Μέχρι κι εγώ τρόμαξα!! Μου κάνει ένα:“ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!!” :lol: Και μετά παίζει να μην ξαναήρθε κοντά μου για καμιά βδομάδα! :? Το καημένο!

Δεν είχα ποτέ και ούτε πρόκιται.

Θες να τους βαλουμε να κανουν παρεα?:stuck_out_tongue:

κι ενας ο δικος μου 3. εκτος απ’αυτον εχουμε και ενα καναρινι. Booker τον λενε αλλα εχω να τον δω καμια βδομαδα τωρα που το θυμηθηκα.

Εχουμε και λεμε:
-Ενα γατακι(οχι ακριβως κατοικιδιο) που μας το φολεψανε.:cry:
-2 σκυλακια στο χωριο που το ενα το πυροβολησανε καταλαθος και το αλλο το κλεψανε.
-2 πουλακια που το ενα σκοτωσε το αλλο και αυτο που εμεινε ενα πρωι δεν το βρηκαμε, μονο κατι πουπουλα και αιμα…8O Μαλλον “κατι” το αρπαξε…:-s
-Ενα ψαρακι που αφησε ανοιχτη την γυαλα του ο αδερφος μου για να αναπνεει(#-o ) και αυτο αυτοκτονησε πηδωντας στην μοκετα.
-Ενα κουνελακι που το χε παρει ο πατερας μου και το ταιζα με αγαπη και ενα μεσημερι ο πατερας μου αποφασισε να το κανουμε στιφαδο(για εκει προοριζοταν εξαρχης αλλα εμενα δεν μου το ειχε πει κανεις:( )

Τωρα ευτυχως δεν εχουμε τιποτα και δεν κινδυνευει το ζωικο βασιλειο.

Vedder το σκυλακι σου ειναι γαματο!

Εχουμε ενα Μαλτεζ,την Κριστυ.

Μες στην τρελη χαρα ολη την ωρα,γαματη ειναι.

Ααα… είχαν όλα χαρούμενο τέλος… :cry:

Υ.Γ.: Το σκυλάκι του Therion είναι γούτσου-γούτσου! :stuck_out_tongue:

ΑΛΗΤΕΣ.

Το χειροτερο ειναι οτι ξεραμε ποιος το φολεψε αλλα τι μπορεις να του κανεις;:frowning: :lightsabre:
Ημουν και 10 χρονων τοτε και μου 'χει μεινει παιδικο τραυμα.:cry:

Το ίδιο έγινε και με το σκύλο της κολλητής μου. Ξέρουμε ποιοι έβαλαν φόλα, αλλά δεν έχουν αποδεικτικά στοιχεία… :dunno: Τι βλάκες γαμώτο!