Καλύτερες κυκλοφορίες 2016

Μάρτιο δεν το φτιάχνουμε ωρέ; Νομίζω Μάρτιο.

Για μένα τρία γαμάτα πραγματάκια έχουν ξεχωρίσει εύκολα: Hexvessel, Messenger, Heron Oblivion (το δεύτερο δεν έχει ληκάρει ακόμα)

Δεύτερη γραμμή: Solarhall, Oranssi Pazuzu, Suede, Yndi Halda, Motorpsycho, Eight Bells

Όλα αυτά μέχρι να έρθει ο Astronautalis να τα σβήσει όλα.

Εγώ προς το παρόν ξεχωρίζω Oranssi Pazuzu και Irkallian Oracle.

Περιμένω ανυπομονετικά Grave Miasma, Vektor, Howls of Ebb και εύχομαι φέτος να έχουμε k νεο Bolzer, Cultes des Ghoules, Necros Christos, Grave Upheaval.

[B]Agoraphobic Nosebleed - Arc[/B]

Εκπληκτική η Kat στους στίχους και στα φωνητικά.

Moon Tooth - Chromaparagon
Τoothgrinder - Νocturnal Μasquerade
Cronauta - The Bullring
Michel Anoia ? Plethora
Arms ? Blackout
Frontierer - Orange Mathematics
Από μπλακ MONO Pensees Nocturnes - A Boire et A Manger γιατί θύμιζε Peste Noire. Το Kurushimi θυμάμαι επίσης μου έμεινε. Από ελλαδιστάν μάλλον Tardive Dyskinesia - Harmonic Confusion. Από χεπ-χαπ Dalek - Asphalt For Eden και Aesop Rock - The Impossible Kid. Και τέλος ρετρογουέιβ Dance With The Dead - The Shape και φυσικά Perturbator - The Uncanny Valley.

Hexvessel
Savages
Oceans of Slumber
universe217

μέχρι στιγμής ξεχωρίζουν

Oranssi Pazuzu κι από μένα, συνεχίζουν ένα πολύ καλό σερί. Και το Magrudergrind είχε κάποια γαμώ τα κομματάκια, αλλά δε με ξετίναξε κιόλας.

Gehennah και Ripper

λίγο φτωχο το 16 μεχρι τωρα. Εχει δυο δισκαρες
[B]Witchcraft - Nucleus
Hexvessel - When We Are Death[/B]
και τρια καλα για συμπληρωμα
[B]Matt Elliott - The Calm Before
Mothers - When You Walk a Long Distance You Are Tired
Savages - Adore Life[/B]

+EP
[B]Insant Boner - Outburst[/B]

Και τον Bowie κανείς ρε ξεφτίλες;

Να προσθέσω νέο Black Mountain και Cult of Luna

Απο ενα τραγουδι ? 'Η βγηκε ?

“Βγήκε”

Collaboration και οχι ατοφιος CoL δισκος :stuck_out_tongue:

Παιδιά εδώ είναι thread καλύτερες κυκλοφορίες. Πως γίνεται να βάζεις μία που μόλις διέρρευσε δεν το χωράει ο μικρός νους μου. Να προτείνω μήπως πρώτα να μπει στις νέες σαν ενημέρωση, να την ακούσουμε βρε αδερφέ και να βγάλουμε και κανένα συμπέρασμα…;

Το Messenger λήκαρε το σ/κ ε.

Κριτικήκαι συνέντευξηαντιστοίχως.

Σε πρώτο άκουσμα, αλλά χωρίς πλήρη συγκέντρωση το έχασα και με έχασε. Τώρα διάβασα την κριτική σου και λέω κάτι έγινε σίγουρα λάθος στην πρώτη ακρόαση. Θα σου ξαναγράψω εντυπώσεις γιατί το Illusory ήταν μεγάλο χτύπημα.

Yndi γιατί δεν έκανες κριτική ρέεεε;;; :slight_smile:

Δεν πρόκαμα, θα γίνει και αυτή.

Είναι διαφορετικό το βάημπ σε αυτό σε σχέση με το πρώτο, οπότε δεν αποκλείεται να σου άρεσε το ένα και όχι το άλλο.

το 9-λεπτο “Oracles Of War”, όταν γίνονται για πρώτη φορά στην καριέρα τους και πορωτικοί, πέρα από πανέμορφοι.

δεν ειναι αυτο πωρωτικο; https://youtu.be/JV6z74q0ogo?t=250

Χαχ οκέη το παραδέχομαι είναι. Απλά στο άλλο μπορείς να κάνεις και χεντμπάγκη άμα λάχει.

Ο καλυτερος δισκος για πρωι

και ο καλυτερος για βραδυ