Ποιο ειναι το αγαπημενο σας ποτο?

Τεκίλα.

Jack Daniels και Drambuie. συνηθως εξω παιρνω Jack. γενικα παντως ειμαι οπαδος του ουίσκι. οι μπυρες δε με εκφραζουν τοσο ουτε τα αλλα ποτα, εκτος απο το κονιακ. α, και τα ποτα εννοειται παντα σκετα. μου χαλαει η γευση με τον παγο. ανοιξη προς καλοκαιρι ομως επιβαλλεται ενα παγακι στο ποτο. καλοκαιρι παλι…μπυρα και παλι μπυρα…με ποτο δε την παλευεις στον καυσωνα…

Έτσι…για να νιώσεις στο έπακρο τη γεύση του ουίσκυ πρέπει να το πίνεις σκέτο…Άντε και κανά παγάκι συγχωρείται αλλά ανθρακούχα και λοιπά συντηρητικά μακριά από το άγιο δισκοπότηρο με το νέκταρ του Jack :!:

φλωρος!:lol:

[SIZE=“6”]Μπυρες![/SIZE]

Αν εξαιρέσουμε τις μπύρες, από γλυκά ποτά Southern Comfort και Β52 και από τα “κανονικά” Jack - cola και Finlandia - lemon! :drunk: :drunk:

Drambuie, και κατά προτίμηση να το πίνω απ’ ευθείας απ το μπουκάλι! ¶νετα το αγαπημένο μου ποτό

1)Dimple
2)Oyzaki xwris glykanisso
3)Drambuie
4)Captain Morgan
5)Jagermeister
6)Jose Cuervo
Katevazw ta panta ektos apo bourbon,Serkova,Smirnoff,Absolut,Malibu,Cahlua

[SIZE=“2”]1)Malibu Coca
2)tekila Sprite
3)Cosmopolitan Rasberry:D [/SIZE]

Δύσκολα βρίσκεις κάποιον να το πετυχαίνει όμως…:frowning: :frowning:

Για ωραίο κεφάλι όμως, αγαπάμε Τεκίλα Sunrise…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

+1000108879655487578979909000

'εχω πάει σε μεγάλες καφετέριες και μόλις τουσ το είπα με κοιτάζαν ετσι…:?

χχαχααχχα

ena einai to poto gia na kaneis kefali me th mia … absenthi . Kalokairi hmoyn voylgaria ,me 2 pothrakia eixa ginei terma xwma . Alla sthn ellada apagorevetai. Vevaia afto den to pineis gia efxaristhsh alla gia na “taksidepseis”

ναι ε?
νομίζω έχω ένα μπουκάλι… Θα δοκιμάσω καμιά μέρα!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

ΚΑΙΕΙ ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ.
Eιχαμε παρει στην Τσεχια ενα μικρο μπουκαλακι και το ηπιαμε 8 ατομα.
Εγω ηπια πρωτος ο βλακας και λεω σιγα τιποτα δεν θα ειναι.Kαι μολις ακουμπησε η πρωτη γουλια(ηταν και μεγαλουτσικη) στη γλωσσα μου…τα παιξα.Εκαιγε ολο το στομα μου.
Αλλα καναμε ωραιο κεφαλι μετα :smiley:

το αψεντι δεν ειναι ποτο, ειναι ελαφρυ παραισθησιογονο.

ouzo power!!!:smiley:

http://www.zortal.gr/modules/news/article.php?storyid=827

σωστος!:wink:

εισαι ολοσωστος! αν θελεις να βαλεις κατι αλλο, βαλτο στην βοτκα!:wink: της ιδιας ιδεολογιας ειμαι:wink:

ouzo power!!!

ουζο τα σπαει, ειδικα αν συνοδευεται απο μεζε!:smiley:

ωραιο site, απ’οτι καταλαβα επιβεβαιωνει αυτο που ειπα.