Ποιο ειναι το αγαπημενο σας ποτο?

Για να δουμε τι ειδους αλκοολ ειναι αυτο που μας φερνει στην καταλληλη διαθεση…

Εμενα κατα σειρα:

  • Jack Daniels (με διαφορα απο ολα τα υπολοιπα)
  • Captain Morgan
  • Jameson

Χωρις να σημαινει οτι αμα δεν υπαρχουν, δεν θα πιω κατι αλλο… Οι μπυρες εννοουνται…

haig on the rocks (οι μπύρες δεν είναι ποτό,είναι μητρικό γάλα)

πάντα μπύρες πίνω! αλλά αν θέλω να το ρίξω έξω πίνω μαυρό ρουμι χαβάνα 7άρι με φρέσκο χυμό λεμόνι!

Βοτκα με διαφορα. Absolut ή οτιδηποτε. Δευτερη θεση το ρουμι.
Τα ουισκια τα σιχαινομαι αλλα στην χειροτερη πινονται κι αυτα.
Το Baileys μ’αρεσει επισης αλλα ειναι γαλα, οχι ποτο.

Οι μπυρες εννοειται οτι εννοουνται.

Αmaretto με στυμενο λεμονι
Μojito
Cuba Libre
Drambuie

Και φυσικα μπυρες…

μπυρες(McFarland, Newcastle)
βοτκα(Stolichnaya)
ρακομελα
τεκιλα(Olmeca, Jose Cuervo)

Κρασια και ρακομελα. Μπυρες=αηδια.

#-o 8O τόσα ξέρεις τόσα λές!:-k

Μονο σε γυναικες εχω ακουσει να μην αρεσουν οι μπυρες…:-k :?

Αναλογα την ορεξη και φυσικα την περισταση

Να ανησυχώ μήπως? Είμαι ένας από αυτούς τους λίγους, που όποτε πάνε σε μπυραρία παραγγέλνουν μηλίτη…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) 8)

Πάντως την αντέχω τη γεύση της και παραδέχομαι ότι η βαρελίσια το καλοκαίρι με τις ζέστες είναι όνειρο!!!

Για το θέμα μας, συνήθως παίρνω βότκα πορτοκάλι, παλιά έπινα πολύ βότκα μαρτίνι ώσπου εκνευρίστηκα όλοι να ρωτάνε αν το θέλω “Shaken of sturbed” και συχνά πυκνά (κυρίως καλοκαίρι) τιμώ και την τεκίλα…:stuck_out_tongue:

Ξεχασα επισης να αναφερω οτι λατρευω τσιπουρο και ρακι… Τα καλυτερα (η χειροτερα, οπως το παρει κανεις) μεθυσια ever!!

Black Russian,Jack Daniels,Sampuca και Μπύρες…8)

Αχ καλε αληθεια λες χρυσο μου?:stuck_out_tongue:

Το avatar τα λέει όλα…Long live Jack Daniels :metal:

Nαι!!!:bow2: :bow2: :thumbup:

Οταν δεν πινω μπυρα, παιρνω ουισκι (Jack Daniels συνηθως) ειτε σκετο ειτε με κοκα-κολα.

Coca Cola:p

ΔΩΣΕΕΕΕ!!!

Opote vgaino ekso pino kiriws mpires alla an einai na piw ena poto, tha piw eite mia vodka portokali, eite mia smirnoff north on the rocks eite ena bacardi rigo. Vevaia, dn exw dokimasei kai polla pota gia na exw kapies alles protimiseis…