Χόμπιτ

Αντιγράφω από ελληνικό site:

Ο σκηνοθέτης των ταινιών ‘Evil Dead’ και των 3 ‘Spiderman’, Sam Raimi, είναι σε συζητήσεις να αναλάβει τη σκηνοθεσία του ‘Hobbit’, του πρίκουελ της τριλογίας του ‘Lord of the Rings’, μια και οι παραγωγοί δεν τα βρήκαν με τον Peter Jackson.

Δεν περιμενω κατι ισαξιο σκηνοθετικα του Αρχοντα αλλα καλη ιδεα ακουγεται. :slight_smile:

Επιτελους!
Το Χομπιτ ειναι και γαμω τα βιβλια.Και μπορει να γινει και πολυ καλη ταινια.
Αλλα πρεπει να την κανουν τουλαχιστον 2.30 ωρες,εχει πολυ πραμα…

Εντάξει, κάπου 2.30 ώρες θα είναι… Τώρα πια τόσο είναι σχεδόν όλες οι σοβαρές ταινίες του hollywood…
Εγώ πάντως μικρός είχα όνειρο να βει μια καθημερινή σειρά που να ξεκινάει με το Silmarillion να συνεχίζει με το Hobbit και να τελειώνει με τον άρχοντα… Όνειρα!!

Το θέμα του Silmarillion ποιο είναι;

H istoria toy kosmoy toy Tolkien . Ksekina apo th dhmioyrgia toy gia na katalhksei sthn katastrofh toy daxtylidioy .

  1. Αυτό είναι “νέο” του Νοεμβρίου 2006! :-k
    Τώρα το ανακάλυψαν τα ελληνικά sites; #-o

  2. Αν δεν το σκηνοθετήσει ο P.J. καλύτερα να μην γυριστεί ποτέ… :wink:

  3. Είμαι απόλυτος, το ξέρω! :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

αυτό που πάντα αριθμίζεις να το κοιτάξεις ε:wink: :lol:

Ε όχι και πάντα… :-s

:stuck_out_tongue: :lol: :lol:

ε ναι,δεν είπες τώρα

1.ε όχι[-X
2.και8O
3.πάντα:p

Μην με κάνεις να ψάξω τα παλιότερα post μου και να τα μετρήσω… :stuck_out_tongue: :lol:

Είμαστε :offtopic:

Aυτα ειναι… καλη φαση γιατι το βιβλιο εχει πολυ ωραια ιστορια…ελπιζω μονο η ταινια να ναι ισαξια του βιβλιου και οχι μια προχειροτητα…

χμ. δε πεθαινω. εξ αλλου ο αρχοντας οκ ηταν για ταινια, αλλα οχι τοσο καλο σαν μεταφορα οσο θα ηθελα. ειμαι οπαδος των βιβλιων, και βασικα το χομπιτ σαν μεταφορα θα ειναι μαλλον πιο ευκολο, αλλα αν δε κοψουν τις ‘αμερικανιες’ στην ταινια θα σπαστω οπως και με την αλλη. ειδικα εκει που στον αρχοντα ο λεγκολας εκανε ‘σερφινγκ’…ελεος ολιγον τι…ελπιζω να δουν το παραδειγμα του 300, που ειχε αμερικανια σαν σκηνες μαχης αλλα οχι αμερικανια παπατζιλικι…

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!

Θα μπορουσεσ αν ελεγε οτι ο slash7 ειναι πανεμορφος και τον θελουν ολες…
Αλλα δεν το πε…:stuck_out_tongue: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :lol:

:wink: :smiley:

Αν βγάλουμε το “7”, δεν χρειάζεται να το πώ… :roll:
Μπορεί να μην είναι πανέμορφος, αλλά ότι τον θέλουν πάρα πολλές (ακόμα και σήμερα!) ισχύει! 8) :lol:

λοιπον…mods αλλαξτε τον τιτλο του θρεντ, ανακοινωθηκε συνεργασια New Line Cinema, MGM και Peter Jackson για την παραγωγη του Hobbit.

ACADEMY AWARD-WINNER PETER JACKSON AND NEW LINE CINEMA JOIN WITH MGM TO PRODUCE ?THE HOBBIT,? EAGERLY-ANTICIPATED FANTASY ADVENTURE EPIC

NEW LINE AND MGM TO CO-PRODUCE AND SHARE WORLDWIDE DISTRIBUTION RIGHTS

PETER JACKSON AND FRAN WALSH TO EXECUTIVE PRODUCE TWO FILMS BASED ON ?THE HOBBIT?

Los Angeles, CA (Tuesday, December 18, 2007) Academy Award-winning filmmaker Peter Jackson; Harry Sloan, Chairman and CEO, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. (MGM); Bob Shaye and Michael Lynne, Co-Chairmen and Co-CEOs of New Line Cinema have jointly announced today that they have entered into the following series of agreements:

  • MGM and New Line will co-finance and co-distribute two films, ?The Hobbit? and a sequel to ?The Hobbit.? New Line will distribute in North America and MGM will distribute internationally.
  • Peter Jackson and Fran Walsh will serve as Executive Producers of two films based on ?The Hobbit.? New Line will manage the production of the films, which will be shot simultaneously.

H συνεχεια του αρθρου εδω

μόλις τελειώσω την αντιβίωση ανοίγω μπύρες κρασα κ.λ.π. !!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Aυτα ειναι νεα!!!

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Για να δούμε τι θα δούμε…