Βενζίνη!

Έχω μια ιδέα που… αν είχα τα conne με τους ισχυρούς ανθρώπους τούτου του πλανήτη θα μπορούσα να την υλοποιήσω και έχοντας το copyright, ενδεχομένως θα θησαύριζα!

Πρώτα θα κανόνιζα, να γεμίσω τον πλανήτη με αυτοκίνητα. Για παράδειγμα, κάθε σπίτι-οικογένεια θα είχε ένα με δύο αυτοκίνητα. Για να το πετύχω, θα έδινα κίνητρα όπως δάνεια, δόσεις και τέτοια πράματα.

Ε μετά από αυτό θα ήταν πολύ εύκολα τα πράματα… θα κανόνιζα συνεχή αύξηση της βενζίνης!!!

Δυστυχώς δεν έχω τα κατάλληλα conne. Ευτυχώς δεν το έχει σκεφτεί κανείς άλλος!

(Άσχετο αλλά… Εσείς τι θα προτιμούσατε; Να το καμαρώνετε παρκαρισμένο σε κάποιο πεζοδρόμιο ή να το καλο-ταϊζετε κάνοντας παράλληλα την προσωπική σας δίαιτα;)

fanton: Η υπογραφή σου είχε αφαιρεθεί εσκεμμένως, γιατί είχε γίνει ανάλογη ανακοίνωση ότι τα χρώματα και οι εικόνες απαγορεύονται στις υπογραφές. Οπότε ανέλαβε να την αφαιρέσεις εσύ αυτή τη φορά. Δεν είναι κακό να ρίχνουμε μια ματιά στις ανακοινώσεις…

Ευτυχώς δε σκέφτηκε κανείς να κάνει πόλεμο στο Ιράκ και να γεμίσει τις αποθήκες του με πετρέλαιο το οποίο στη συνέχεια θα πουλούσε 50% ακριβότερα σταματώντας την υπόλοιπη άντληση…τυχεροί είμαστε…

Το corsaκι μου πάντως προσπαθεί να βοηθήσει πιστεύω…Προχθές διένυσε 500χλμ μέχρι να χρειαστεί ανεφοδιασμό…Περίεργο σκέφτηκα…Μήπως αυτό κάνει οικονομία η εγώ που βλέπω τα money για τα εισητήρια του rockwave να γίνονται καυσαέριο???

Σαν να μη φταίει η πανάκριβη αμόλυβδη έχουμε και τους κόπανους να κάνουν έργα στην εθνική και να κάθεσαι 1 ώρα σε 5 χλμ να ξύνεις τα…μαλιά σου και να καις ότι ακριβοπλήρωσες…Δε ξέρω για εσάς εγώ πάντως αν δε βρω εναλλακτικούς δρόμους(ήδη ανακάλυψα κάτι στενά για τη μισή διαδρομή)θα πάρω το τρενάκι και θα κάνω ένα δύωρο χωρίς όμως να πληρώνω εικοσάευρα…

fantom βάλε και δημοψήφισμα για το πόσο θα φτάσει η τιμή της βενζίνης…Ή μήπως να το κάνουμε στοίχημα???Στοιχηματίζω ένα γέμισμα του ρεζερβουάρ μου ότι όταν φτάσει στα 99,9 λεπτά θα αρχίσει να πέφτει(μέχρι τα 99,5 ευρώ) :stuck_out_tongue:

a… esi to proxwras poli to senario! sto telos 8a mas peis kai gia eirineutikous basanismous me peritomata! :roll:

poli fantasia! :?

Εγω παντως 30 ΕΥΡΩ εβαζα, 30 ΕΥΡΩ βαζω… Μπορει να κραταει λιγοτερο, αλλα εμενα δεν μου φαινεται η διαφορα…lol

ego edo pou vriskome den exo aftokinito opote ke mou erxete diskolo na apantiso…stin athina exo aftokinito alla den to xrisimopoio edo ke dio xronia…pantos an den eixa aftokinito,gia na sou liso tin aporia,alla skeptomoun na apoktiso tha ekana ta eksis:
1)tha evriska gomeno me aftokinito ke lefta gia na to taizei,kata protimisei giro sta 70 gia na tou exoun parei k to diploma k na to kykloforo ego…
2)tha agoraza aftokinito, me ta lefta tou plousiou gomenou mou ke tha to gemiza me ta dika tou lefta…
etsi ki allios panta imoun kata tis diaitas! :smiley:

Γιατι δεν κανεις σχεση με τον Βαρδη Βαρδινογιαννη…; Θα σου το γεμιζει και τσαμπα…

giati ama kano sxesi me kapoiion alon me lefta den tha mou to gemizei?xa!se mena outos i allos tsampa tha erxete!xaxa!anoito…

fantom
pws thn eides re?akou ekei na katastrepsei to perivalon gia na apokthsei lefta
de ftanei pou exei ta xalia tou hdh o allos kanei sxedia k apo panw