Αεκαρα

Το σχόλιο μου δεν πήγαινε στην ομάδα που υποστηρίζεις…δικαίωμα σου και μαγκιά σου να αγαπάς όποια ομάδα γουστάρεις είτε θεωρείται “μικρή” είτε “μεγάλη”…

αααα…νόμιζα οτι εκει πάει το κομπλεξ…απο την διάφορα μεγέθους αεκ/αελ
οκ…δικό μου λάθος.,συγγνώμη

*την κάνω …πάω να δω το 13 φιλικό της αελαρας :lol: (τραγικά πράγματα λέμε)

Για μενα το ρεζουμε παντως ειναι ενα,απο 08 εως τωρα,οτι προπονητης κ αν ηρθε,οτι παικτες κ αν προπονησε,οτι συνθηκες κ αν συναντησε(καλυτερες η χειροτερες),με δικες του επιλογες η αλλων στις μεταγραφες,με προπονητικο ειτε θρακομακεδονες ειτε σπατα,με απληρωτους η πληρωμενους παικτες,εδω και 3 χρονια βλεπουμε την ιδια αποκρουστικη,κακη,ΑΕΚ.Πως το εχουν καταφερει αυτο ειναι φοβερο,στην δε ευρωπη εχουμε χτισει αρνητικο σερι κακων εμφανισεων και αποτελεσματων.

Με δυο κουβεντες,ολα αλλαζουν και ολα ιδια μενουν,παικτες φευγουν,παικτες ερχονται,προπονητες φευγουν,προπονητες ερχονται,προεδροι γλαστρες ερχονται,μετα αλλαζουν μπαινουν αλλοι,μετοχοι λεφτα βαζουν,μετοχοι λεφτα δεν βαζουν,ομως η ομαδα αγωνιστικα παρουσιαζει την ιδια εικονα μεσες ακρες.

Δεν υπαρχουν λεφτα ουτε για προκαταβολη σε ελευθερο παικτη,οι λυμποδελλες,οι καφεμανωλαδες,γεωργεες βρεξει χιονισει εχουν καπαρωσει ετσιθελικα θεση στην 11δα(θα πει καποιος ,μα δεν φταινε αυτοι που τους βαζει ο χιμενεθ,δεν εχει κ αλλους αλλωστε να βαλει),εδω βγαζουν προς τα εξω τωρα που ψαχνουν για προπονητη,ο λυμπεροπουλος λεει θα ηταν συμφωνος να ερθει ο Αναστασιαδης,εχει καλη γνωμη για αυτον ο λυμπε αρα αφου παιρνει την εγκριση του λυμπε οκ,ο Δελλας λεει,εχει βλεψεις οτι μπορει να κανει καριερα προπονητη.

Αποδυτηρια σου λεει μετα,πριν ειχαμε την κλικα των αργεντινων που προσπαθουσαν να φανε τον προπονητη και κανανε μανουρες,φυγανε αυτοι,τωρα εχουμε την κλικα των παλιων κ εμπειρων ,που τους εφερε η διοικηση για να βοηθησουν να μπει ταξη στα αποδυτηρια,οτι να’ναι ολη η ομαδα.

Βιασμός του ποδοσφαίρου για άλλη μια φορά! Ο μόνος που μου άρεσε ήταν ο Κάλα! Αυτός ο Ειντουρ σήμερα μου φάνηκε προκλητικά αδιάφορος. Πάντως αν και πάλι ήμασταν άθλιοι το καταχάρηκα γιατί οι πανιώνιοι είναι οι πλέον αντιΑΕΚτζήδες. Τους έχω φάει στην μάπα εδώ Νέα Σμύρνη.

Πεσ τους να σκαψουν κανα γηπεδο :stuck_out_tongue:
Καρδιακο παλι το παιχνιδι

:stuck_out_tongue:

Καλά η διοίκηση είναι απίστευτα γραφική και ανύπαρκτη. Οι τελευταίοι χειρισμοί με τον ΜΑνόλο είναι για γέλια! Τι άλλο πια θα δούμε?! Ούτε η Κομανέντσι τέτοιες κωλοτούμπες!

7 ωρες διαπραγματευσεων και ακομα δεν βρηκαν ακρη,τωρα εχει διαλλειμα για φαγητο,δλδ ποσο ελεος?#-o#-o Και ολα αυτα για να μας φερουν τον Πατερ.:!:

Άσχημα τα πράματα!

Λεπτομέρεια. Έφυγε και ο Jimenez.

και φυσικά άλλο ένα κωμικοτραγικό νέο για την κατάντια μας…

[B]Στέλνουν την ΑΕΚ στη FIFA[/B]

Νέο πρόβλημα για την ΑΕΚ. Η Μπρέινταμπλικ ετοιμάζεται να καταγγείλει την ΠΑΕ στη FIFA για τη μη καταβολή του συμφωνηθέντος ποσού για τη μεταγραφή του Έλφαρ Χέλγκασον.

Ο τεχνικός διευθυντής της ομάδας, Άρναρ Γκρέταρσον, επιβεβαίωσε την απειλή για την ΑΕΚ μέσω του ισλανδικού Τύπου. «Η κατάσταση στην ομάδα είναι πολύ άσχημη και υπάρχει πρόβλημα με τις πληρωμές των ποδοσφαιριστών, των υπαλλήλων αλλά και των Μπρέινταμπλικ και Ουντινέζε. Έχουν το δικαίωμα να πάνε στην FIFA και κανείς δεν μπορεί να τους αποτρέψει. Ελπίζω η διοίκηση να βρει λύση. Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας είναι απόλυτοι επαγγελματίες καθώς είναι απλήρωτοι για αρκετούς μήνες. Η ομάδα χρειάζεται αρκετά χρήματα, κάτι που είναι δύσκολο να βρεθούν», τόνισε.

Ο πρόεδρος της Μπρέινταμπλικ, Κρίστιαν Έιναρ Γιόνσον, δήλωσε πως «? η ΑΕΚ δεν τήρησε τους όρους της συμφωνίας για την απόκτηση του Έλφαρ. Δεν μας έχουν δώσει τίποτα. Έχουμε το δικαίωμα να προσφύγουμε στη FIFA. Ελπίζω τώρα να μας πληρώσουν, γιατί διαφορετικά θα αποκλειστούν από τις διοργανώσεις της επόμενης σεζόν. Οφείλουμε να πάρουμε αυτά τα μέτρα για το συμφέρον του συλλόγου μας. Έτσι πρέπει να κάνουν οι σωστές εταιρείες».

[B]
«Να πληρώσουν Κάρλος και Κάλα, αλλιώς?»[/B]

Τη δυσαρέσκειά του για την καθυστέρηση στις πληρωμές των Χοσέ Κάρλος και Χουάν Κάλα από την ΑΕΚ εξέφρασε ο μάνατζερ των δύο παικτών, Εμίλιο ντε λα Ρίβα, μιλώντας στη «SportDay». Η λύση της συνεργασίας με τον Μανόλο Χιμένεθ ήταν ένα ακόμη «χτύπημα» για τα δύο? παιδιά του και δεν αποκλείεται τον Ιανουάριο να υπάρξουν εξελίξεις.

Πως γινεται να καταθέτεις οικονομικό πλάνο στην εεα, να παίρνεις άδεια, και στο τέλος να είναι όλοι απλήρωτοι…και μήνες ολόκληρους…

Αυτο διερωτομαστε ολοι στο Βολο?
Πως γινεται η Α.Ε.Κ με χειρογραφη φορολογικη ενημεροτητα και χρεη ενα σωρο να παιρνει αδεια κι εμεις με φακελο καθαρο να διαλυομαστε?

Μην ανησυχείτε, αυτές τις μέρες συντάσσεται το άρθρο 45 που θα τα εξηγεί όλα.

Γιατί σε αντίθεση με εσάς ο φάκελος της ΑΕΚ δεν ήταν βιτρίνα για ξέπλυμα χρημάτων του Μπέου και η φορολογική ενημερότητα της ΑΕΚ, αν και χειρόγραφη, αποδείχτηκε γνήσια.

Oπαδος ομαδας Κοκκαλη,Κοσκωτα και Μαρινακη,ας κατσει λιγο στην ακρη.

εγώ δεν στέκομαι στα χρεη, ούτε στην ενημερότητα…
στέκομαι στο οικονομικό πλάνο που παρουσιάζεις οταν εχεις ήδη πρόβλημα…
ηδη η αεκ εχει παρουσιάσει 2 χρονιές για αποπληρωμή των οφειλών των διακανονισμών και των υποχρεώσεων, πλάνο με πληρωμές απο τα εισιτήρια και απο το τηλεοπτικό συμβόλαιο την πρώτη χρονιά, και την επόμενη χρονιά +πωλήσεις συγκεκριμένων παιχτών(έγιναν)…
όμως οι παίχτες τις περσινής χρονιάς ειναι από πέρυσι απλήρωτοι…και τώρα μπαίνουν και νέα συμβόλαια…+ μια αποζημίωση του χιμενεθ…πως θα ξαναπάρει άδεια η αεκ…? γιατι πάλι θα παρουσίαση πλάνο άλλα θα έχει φτάσει ολα τα έσοδα μιας χρονιάς να πηγαίνουν σε παρελθοντικές υποχρεώσεις…

[B]kavrou[/B] μεγάλη ευθύνη για οτι έγινε στον βολο έχει και η εεα…
τόσα χρόνια δεν εχει ελέγξει τίποτα για κανέναν…πως δίνει μια ομάδα σε κάποιον που δεν εμφανίζει εισόδημα…?? (να μην πω κάποιον που είναι στα δικαστήρια για κατάχρηση ενος δήμου-απο εκει ήρθαν τα λεφτά για τον βολο)
οκ , μπορεί να φταίνε και οι οπαδοι-μικρομετοχοι που τον άφησαν να μπει…αλλά η εεα δεν έκανε απολύτως τίποτα

Αν οι παίκτες και οι προπονητές της ΑΕΚ δε σφραγίζουν επιταγές και δεν κινούνται νομικά κατά της ΑΕΚ και των χρωστούμενων, δεν είναι δουλειά καμίας ΕΕΑ να τιμωρήσει την ΑΕΚ. Είναι σαν να μου χρωστάς εσύ 100 ευρώ, εγώ να μη τα ζητάω οικειοθελώς και να έρχεται το κράτος για να κλείσει το μαγαζί σου. Η οποιαδήποτε ΑΕ, μπορεί να χτίζει χρέη εφόσον οι “δανειστές” της το επιτρέπουν. Αν κινηθούν νομικά για να διασφαλίσουν τα λεφτά τους, τότε η ΑΕ έχει πρόβλημα.

Τέλος, μια σημείωση: Ο Χιμένεθ δε θα πάρει αποζημίωση. Δε τη ζήτησε. Μόνο τα δεδουλευμένα ζήτησε.

Από εκεί και πέρα, κι εγώ θα ήθελα ο Μπέος να είχε φύγει νωρίτερα από το ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά αυτό δε μπορεί να είναι επιχείρημα κατά του ότι η ΕΕΑ τον έληξε φέτος. Κι αν υπολειτουργούσε μέχρι πρόπερσι, τότε μπράβο που φέτος λειτούργησε ξανά. Κι αν έπρεπε να αλλάξει η ηγεσία της για να λειτουργήσει ξανά, τότε καλώς την άλλαξαν. Sad but true.

Jiopas, στον πάγκο,
δεν αξίζεις φράγκο.

οχι ρε συ…δεν λεω να την τιμωρήσει…
εγω λέω για την περίοδο της αδειοδότησης
οι ομάδες που έχουν απο την προηγούμενη χρονιά οικονομικό πρόβλημα παρουσιάζουν οικονομικό πλάνο δείχνοντας το πως θα θα βγουν απο αυτο έστω και με βάθος χρόνου…
όταν για 2 χρονιά έχεις αυτήν την ιστορία, δεν μπορείς την επόμενη χρονιά να δείξεις σε χειρότερη κατάσταση…
δεν εχει σχέση αν ο μανωλας ζητήσει τα χρήματα του τώρα και οχι 8 μήνες μετά…οι οφειλές συνεχίζουν να υπάρχουν και να φαίνονται

δεν λέω οτι έκανε άσχημα που λειτούργησε μετά απο αιώνες η εεα…απλά λεω οτι έχει και αυτή ευθύνη για οτι έχει γίνει τον καιρό που δεν λειτουργούσε σωστά…

*τι σκατα…τόσο άσχημα έχουν γίνει τα ελληνικά μου? :stuck_out_tongue:

Δε μπορώ να ξέρω πόση ευθύνη έχει η ΕΕΑ, γιατί από το 1999 που πρωτοψηφίστηκε ο νόμος θέσπισης της, έχουν υπάρξει πολλές αλλαγές στις αρμοδιότητες της. Και φέτος τον Αύγουστο ψηφίστηκε νέο νομοσχέδιο, όπου πλέον επιβάλλει στις ομοσπονδίες τις αποφάσεις της ΕΕΑ, πράγμα που μέχρι τώρα δεν ίσχυε.

Από εκεί και πέρα, η ζωή είναι γεμάτη αποτυχημένα επιχειρηματικά πλάνα. Αν η ΑΕΚ δε τα καταφέρει και της σφραγίσουν επιταγή, την πάτησε άσχημα. Είναι δικιά τους ευθύνη να μαζέψουν τα οικονομικά τους. Αν η ΕΕΑ την πτωχεύσει, τότε έχεις άδεια βιβλία και κόσμο που έχασε τα λεφτά του. Προφανώς και δεν είναι αυτό λύση κι ας κλαίγονται στο Βόλο γιατί ψάχνουν δικαιολογίες να κλαφτούν.

Ο Κarvou,σημερα ξυπνησε το πρωι με ορεξη και θυμηθηκε οτι ειναι Γιεννενα και ειπε η μεγαλη του καρδια να δειξει συμπονοια στην Α.Ε.Κ.
Αυριο ομως που θα θελει να φτιαξει κλιμα για το παιχνιδι με την Α.Ε.Κ θα ξαναθυμηθει οτι ειναι γαυρος,οχι Ολυμπιακος,γαυρος και θα πουλαει εξυπνακιστικο πνευμα.
Κοιτα την δικη σου την καμπουρα μεγαλε,ζητα πρωτα να ξεβρωμισει ο τοπος απο Μαρινακηδες και αλλα τετοια σιχαματα κ μετα ασχολησου με τον Ολυμπιακο Βολου.
Αλλα στην Ευρωπη αυτα δεν περνανε γι αυτο και καθε δευτερη Τριτη κ Τεταρτη απολαμβανουμε blue movies.

:lol: :lol:

Συνεχίζεις τις προσωπικές τυφλές (και κουτές) επιθέσεις σε όποιον λέει κάτι για τον Ολυμπιακό Βόλου που δε σου αρέσει! Πόσο πιο μικρός; :lol:

edit: Επίσης, μην ξεχάσεις πως χθες Τετάρτη δε νήστεψα, άρα ο Ολυμπιακός Βόλου πρέπει να μείνει κατηγορία και να τιμωρηθούν όλοι οι υπόλοιποι :lol: