Αεκαρα

Πολλοι λενε οτι με τον χιμενεθ η τον πογετ,με το ιδιο ροστερ δεν θα βλεπαμε αυτα τα χαλια και εν μερει συμφωνω,ο ουζουνιδης επιχελτηκε για να ειναι ακριβως αυτο,το εξιλαστηριο θυμα σε μια χρονια πεταμενη στα σκουπιδια απο το καλοκαιρι,τι καν αν μπηκαμε ομιλους και πηραμε τα λεφτα,δεν αλλαξε τιποτε προς το καλυτερο.

Ο ουζουνιδης πρεπει να φυγει ΧΤΕΣ,ειναι προπονητης χαμηλων δυνατοτητων,δεν εχει καταφερει το παραμικρο προς το καλυτερο τοσους μηνες και βλεπουμε μια ομαδα που δεν ξερει τι παιζει ακριβως,ουτε επιθετικα,ουτε αμυντικα,χωρις συνοχη,χωρις πλανο.Σεντρες στο πουθενα και οκ εκατσε μια στον πονσε για την ισοφαριση,μετα τιποτε.Δεν περιμενω απο την μια μολις μεταγραφη που καναμε,τον κριστισιτς να αλλαξει κατι φοβερο.

Eιμαστε μια αθλια ομαδα φετος,χωρις αρχη,μεση,τελος,αδυναμοι,χωρις κινητρο,χωρις προπονητη,χωρις μπατζετ ανταγωνιστικο και περιμενουμε απλα να τερματισουμε 3οι,ουτε εχουμε καμια προοπτικη για το κυπελο,ειναι ξεκαθαρο αυτο.

2 Likes

Για να επιστρέψουμε στην κανονικότητα και στην ομάδα με την οποία ασχολείται αυτο το thread, συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα, αλλά πιστεύω ότι το κύπελλο δεν είναι χαμένη υπόθεση.

Το ότι η ομάδα θα πάει κουτσά-στραβά μέχρι το τέλος χωρίς κίνητρο, το ξέρουμε και φαίνεται κι από το γεγονός ότι έκαναν πάλι μόνο μια μεταγραφή, εκεί που ήταν τελείως κραυγαλέο. Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η χρονιά ήταν παρένθεση κι ότι θα φτιαχτεί κάτι καλό το καλοκαίρι. Ο Ουζουνίδης προφανώς δε χωράει σε τέτοιο πλάνο, αλλά δεν υπάρχει λόγος να φύγει πριν το τέλος της σεζόν.

Ο μονος λογος να μην τον φυγουν ειναι για να μην του πληρωσουμε την αποζημιωση.Προτιμω μια αλλαγη τωρα,εστω και προσωρινη ως το καλοκαιρι,παρα να συνεχισουμε με εναν προπονητη που δεν μας ταιριαζει.

1 Like

Κοίτα:

  1. Πρωτάθλημα έληξε, είμαστε κατά 99% τρίτοι.
  2. Ευρώπη έληξε - ευτυχώς!
  3. Αν μου πεις ότι αλλαγή προπονητή θα αυξήσει τις πιθανότητες για το κύπελλο, θα σου πω “ναι, ας φύγει αμέσως”.
1 Like

Σφαγη λεει ο αλλος με χερουκλα παλι. Ας ελπισουμε ολη αυτη η συσσωρευση ποδοσφαιρικης αγαμιας να εκτονωθει φετος με το καλο και να ησυχασουμε ολοι οι υπολοιποι για καμια 30αρια χρονια παλι

Το γκολ παντως με δεκα στο χα βαλει.

4 Likes

Πολυ απογοητευση ο Ουζουνιδης. Δεν το περιμενα. Ειχα εντελως αλλη εικονα απο τις προηγουμενες ομαδες του, αλλα να μου πεις δεν τις παρακολουθουσα κιολας. Ξαναλεω το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης το χει ο Γατοπαρδος, αλλα και ο Ουζουνιδης δειχνει ανικανος να προκαλεσει οποιαδηποτε αντιδραση σε αγωνα που στραβωνει. Δεν εχουμε γυρισει ματς ενω περυσι, με καλυτερο υλικο βεβαια, μασαγαμε σιδερα. Ακομα κ μεσα στο Καραισκακη. Εντυπωση μου κανουν και οι επιλογες του. Κριστισιτς εχτες εκτος. Μεσο με εμπειρια απο καμπιονατο, και τσουλου φετος με πολυ καλες εμφανισεις και μου τον εχει για αλλαγη του Αλεφ. Μπογιε λεει τον πηρε με κλειστα ματια ενω του προτεινανε ενα σωρο αλλους, και πιο κανονικους, εξτρεμ. Παρολο που τον πηρε λοιπον με κλειστα ματια δεν τον εμπιστευτηκε ποτε. Και μεταξυ μας καλα κανει. Aνευρος ανουσιος παιχτης. Αλμπανη, Γιαννιωτα δεν τους βαζει ποτε. Ειδικα για τον Αλμπανη δεν καταλαβαινω γιατι. Λες και ειναι εμπαθης.

Για μενα η ομαδα θελει γενναιες αποφασεις, αλλα ο Μελισσανιδης θελει να κανει ομαδα τσαμπα. Πρεπει να απεμπλακουμε απο το βαριδι Μανταλος αρχηγος και κολωνα του παιχνιδιου μας. Περα απο το οτι ειναι μετριοτατος παιχτης, δεν μου αρεσει και καθολου η συμπεριφορα του. Θυμιζει παιχτη του Ολυμπιακου μπολιασμενου στην παραγκα. Ανευρος, πεφτει με το παραμικρο, βαζει χερια, τσακωνεται κτλ κτλ. Μακρια.

Θελω να δω τι θα κανει και με τον Πονσε. Απο το πουθενα εχει εναν παιχτη δυναμιτη σε σουπερ ηλικια. Αν τον πεισουνε να συνεχισει εδω θα ναι εγκλημα να μην μπορεσουν να κανουν μια συμφωνια για να τον παρουν.

4 Likes

Πολύ σωστός! Όλη η ανάλυση της κατάστασης στην ΑΕΚ στη φετινή σεζόν σε ένα post. :slightly_smiling_face:

Το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης εννοείται ότι το έχει ο Γατόπαρδος, αλλά αυτόν δεν μπορούμε να τον αλλάξουμε. Ελπίζω να το πάρει αλλιώς του χρόνου.

1 Like

Είναι εντελώς άδικο να “ζητάς” από την φετινή Αεκ να γυρίζει τα παιχνίδια όπως η πέρσι. Καμία σχέση σαν ομάδες η φετινή με την περσινή. Εκτός από το καλύτερο ρόστερ ήταν και καλύτερα γυμνασμένη (έτσι φαινόταν τουλάχιστον όταν ήθελε να πιέσει) και καλύτερα προετοιμασμένη τακτικά… καλά όσο για το καραϊσκάκη (γαύρος του νότου εγώ) είναι πάρα πολύ άδικο για τη φετινή ομάδα της αεκ για να το έχεις σαν παράδειγμα. Ο περσινός ολυμπιακός ήταν ότι χειρότερο για τα μάτια μας, ήταν ομάδα με 2 χοντρούς παίχτες και ομάδα που γελοιποιήθηκε από τον Ουζουνίδη εντός και εκτός (που είχε τον παο των τόσων προβλημάτων)

Αν ήμουν αεκ θα μου έφταιγε μόνο ο γατούλης δλδ… εκεί ήθελα να καταλήξω… όλα τα υπόλοιπα είναι αποτελέσματα των αποφάσεών του. Είναι σα να μου φταίει στο μπάσκετ εμένα ο Μπλατ, όταν οι Αγγελόπουλοι έχουν σαν στόχο το final4 και του έχουν για 2ο σέντερ τον Μπόγρη

Mα το πρόβλημα είναι κυρίως στην ψυχολογία και στις αντοχές. Και τα 2 είναι θέμα προπονητή δυστυχώ - όσο και αν συμπαθούσα από την αρχή αυτή την επιλογή, μου φαίνεται πλέον είναι φανερό ότι χριστούγεννα δεν έπρεπε να έχει βγάλει.

Εγω τονιζω παντα οτι ο γατουλης φταιει σε συντριπτικο ποσοστο. Απλα γνωμη μου ειναι οτι ο Ουζουνιδης ειναι κατωτερος των προσδοκιων. Επισης οτι κ να ταν ο Ολυμπιακος περυσι, χρειαζεται μεταλλο για να γυριζεις παιχνιδια τοσο σημαντικα κ σε λιγο χρονο.

Ο Τιγρης εχει τη μεριδα του …λεοντος στην ευθυνη για το προσωπο που εχει φετος η ΑΕΚ.

1 Like

O Τίγρης έχει όση ευθυνη και πέρσυ, που πήρε πρωτάθλημα με το ροστερ που είχε. 2 παίχτες να είχε κρατήσει, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα, δεν το συζητάμε, αλλά το γεγονός ότι φεύγοντας 3-4 παίχτες, χάνεις και την ψυχολογία που έχεις, έ είναι ενδεικτικό. Αυτό που περιμέναμε φέτος, είναι χειρότερη ομάδα αλλά με παρόμοια ψυχολογία.Ε μηδεν.

Όντως, δεν πρέπει να έχουμε γυρίσει ούτε ένα ματς φέτος. Στην καλύτερη τα δύο 0-1 με Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ που “καταφέραμε” να λήξουν 1-1. Μεγάλο κατόρθωμα!

1 Like

Βράνιες + Έλενα Κρεμλίδου

Γυπας :stuck_out_tongue:

Κοίτα που έχει το χέρι το τσουλακι…

1 Like

στο πόδι της;

1 Like

Τσεκάρει αν είναι όντως μικροτσουτσουνος

1 Like

βλέπω τελικά όλοι συμφωνούμε. πολύ καιρό σκεφτόμουν αν είμαι πιο πολύ της άποψης ότι ο μαρίνος με τέτοια ομάδα, τέτοια μπάλα παίζει, ή αν ακόμα κ η φετινή ΑΕΚ άξιζε κάτι καλύτερο, αλλά δεν την αφήνει ο προπονητής. μετά το χθεσινό τραγικό ματς (btw κ απο τους δύο), νομιζω οτι φταίει ο ουζουνίδης. οκ, καλό κεντρικό αμυντικό δίδυμο ο ΠΑΟΚ, αλλά ΤΟΣΕΣ σέντρες ; απελπισία μας έπιασε όλους. επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί σε μια μισόχαμένη χρονιά δεν ξεκιναει ο κριστισιτς που έχει την κάθετη, κ αν έχουν χολέρα ο αλμπάνης κ ο γιαννιώτας. ο κλωνα πήρε πολλές ευκαιρίες κ έδειξε τι είναι - ένας παίκτης να σου κάνει φαντεζί πράγματα με μικρούς, ενώ κερδίζεις ήδη. δλδ με το να ξεπατώσουμε τον ΣΟυηδό κ τον Βραζιλιάνο στα άκρα κ να μην μπορούν να κάνουν μια σέντρα, τι κερδίσαμε ; επίσης όπως σωστά είπαν κ στο ράδιο σήμερα, επίσης ένας από τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ δεν ανανεώνει, αλλά έπαιξε κ διακρίθηκε. κρίμα για τον Σιμόες που τρώει άκυρο, για να παίζει ο πάλι άφαντος μάνταλος. η χρονιά γενικά είναι σουρεάλ. το ΜΟΝΟ που μπορώ να σκεφτώ σαν δικαιολογία για τον τίγρη είναι ότι ήξερε (ισως) ότι το πρωτάθλημα είναι δωσμένο από τον Σεπτέμβρη κ είπε “σιγά μην ρίξω λεφτά για να κάτσω να χάσω”. ίσως. βασικά το ερώτημα τιγρης ή καβούριας θα απαντηθεί στην πρώτη χρονιά στο νέο γήπεδο.

κ για να κλείσω - δίκαιος πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ, εγώ αν ήμουν ΠΑΟΚ θα έπαιζα να κέρδιζα όχι να μην χάσω, μακάρι να κερδίσει κ τον Ολυμπιακό, μην γίνει καμιά στραβή.

Στο πόδι του Βράνιες, κάπου ψηλά ανάμεσα στα πόδια του! :stuck_out_tongue_winking_eye: