Αεκαρα

1 Like

Μαγκακι

1 Like

:rofl: :rofl:

What the fuck is this???

Ενας πρωην συμπαιχτης του Ριβαλντο :stuck_out_tongue:

Μεγαλος στοκος. Το θεμα ομως ειναι να τον αντικαταστησουν επαξια

1 Like

fixxxed

1 Like

Έτσι και δεν τα σκάσει ο Μελισσανίδης για καινούριο συμβόλαιο στον Λιβάγια θα είναι τραγικός. Εννοείται ότι έχει δίκιο ο παίκτης που ζητάει νέο συμβόλαιο κοντά σε αυτά που παίρνει ο Ολιβέιρα.

1 Like

Κατσε ρε, “φτιαχνει το γηπεδο”.

3 Likes

Μιλαμε για αυτοκτονια της ΑΕΚ αυτα τα 2 τελευταια παιχνιδια με τον Αρη. Θα μπορουσε το συνολικο σκορ να ναι 10-2 και δεν καταφεραμε να κερδισουμε κανενα. Ευτυχως παλι καλα…Ολιβειρα ασοβαρος πολυ. Ο Λιβαγια ειναι game changer. Oσο χαλια και να παιζει εχει την μια κινηση.

1 Like

Ματς που ήταν για σβηστό 0-3 έγινε ντέρμπυ. Ας είναι, ΑΕΚ είμαστε, στην ηρεμία δεν έχουμε μάθει, τέλος καλό, όλα καλά.

Ολιβέιρα ασόβαρος ίσως, αλλά το μυρίζεται το γκολ γενικά και μου αρέσει. Γενικώς θεωρώ πως μπροστά έχουμε την πιο πλήρη ομάδα στο πρωτάθλημα. Πολυτέλεια να έχεις Αραούχο, Λιβάγια, Ολιβέιρα, Αλμπάνη (αδυναμία), ακόμα και Βέρντε, τον οποίο τον θεωρώ καλό παίκτη, αλλά πρέπει να τον στρώσει παραπάνω ο Καρέρα. Επίσης, και εγώ έχω κράξει Μάνταλο ανά τα χρόνια, αλλά αποδεικνύει πως χαραμιζόταν στα φτερά και πως η μετατόπισή του στον άξονα τον έχει μεταμορφώσει σε έναν πολύ πιο χρήσιμο παίκτη. Σήμερα σίγουρα ήταν στους κορυφαίους, μαζί με Σιμόες που σκύλιασε και φυσικά Λιβάγια.

Νέα χρονιά εγώ θα ήθελα τα εξής:

Επίθεση ως έχει και Αλμπάνης περισσότερο χρόνο συμμετοχής.

Κέντρο κρατάς ότι έχεις, αλλά παίρνεις 1-2 παίκτες για περισσότερη ευελιξία, ειδικά στο 10 και στο 6. Ο Σιμόες εμένα μου αρέσει πολύ αλλά θέλει και μια καβάτζα (μακάρι υγιής Γαλανόπουλος). 10αρι δε, μόνο ο Μάνταλος εκτιμώ πως μπορεί να παίξει από όσους έχουμε. Σιμάνσκι και Κρίστισιτς φαίνεται να συνεργάζονται πολύ όμορφα και μπορούν να μπαλώσουν διαφορετικά σημεία στο κέντρο αν χρειαστεί, είναι παίκτες που και καμιά μπαλιά μπορούν να βγάλουν, αλλά έχουν και τρεξίματα, τους γουστάρω αρκετά, old school μπαλαδόφατσες.

Άμυνα είναι τα ζόρια. Μπακάκης έξω, Χουλτ έξω, ριζική αναδιάρθρωση και φρεσκάρισμα των στόπερ. Λόπεζ μου αρέσει, Παουλίνιο θεωρώ ψιλοϋποτιμημένο, είναι ένας τίμιος παγκίτης που μπορεί να δώσει ανάσες. Σίγουρα βγάζει καλύτερες σέντρες από Μπακάκη :Ρ. Θέλει γερό φτιάξιμο η άμυνα πάντως, αν βρούμε ποιοτικές λύσεις, εκτιμώ πως θα έχουμε ένα πολύ ανταγωνιστικό σύνολο.

3 Likes

Εν τω μεταξύ αυτό με το “φάουλ” που έλεγε ο προπονητής του Άρη στο πρώτο γκολ του Λιβάγια, τι φάση;

Μπακακης ειδικα και Χουλτ δεν υπαρχουν ως παιχτες. Δηλαδη ειδικα σε ομαδα που χει κυριαρχικο ρολο ειναι αδιανοητο να χεις παιχτη τοσο αμπαλο σαν τον Μπακακη βασικο τοσα χρονια. Ενταξει αναπληρωματικοι μια χαρα, αλλα θες παιχτες που να ξερουν μπαλα σε αυτη την θεση

1 Like

Ο Μπακακης δεν ηταν σε τοσο κακη κατασταση,ειδικα την χρονια του πρωταθληματος,το ιδιο και ο Σιμοες,δηλαδη παικτες που περιμενες πως θα κρατησουν μια αποδοση,επεσε κατακορυφα τα τελευταια 2 χρονια,αντιθετως εχει βελτιωθει ο αλμπανης που εχει βοηθησει σε καποιες περιπτωσεις.

Ο Χουλτ δεν με ειχε αρεσει απο τον παναθηναικο ακομη,ρηχος παικτης,μονοπατος και χωρις επιστροφες στην αμυνα.

Επικο βιντεο,χατζηνακος αντιδραση και μετα μουγκα. :laughing: :rofl:

1 Like

Και να λοιπόν γιατί η ομάδα τώρα χρειάζεται κυρίως τον Μάνταλο αλλά και τον Σιμόες.

Φρικτό παιχνίδι.

Kαλα για μενα αυτο δεν σημαινει οτι αυτοι δεν ειναι μετριοι παιχτες, απλα δεν εχει καλυτερους οπως και θα επρεπε. Πχ ο Μπακασετας για μενα ειναι καλυτερος παιχτης απο τον Μανταλο, αλλα οκ οπως και να χει θα πρεπε να χει γινει επιτελους μια υπερβαση σε καποιες θεσεις. Κυριως στα ακρα, ειτε πισω, ειτε μπρος. Το σημερινο παιχνιδι ειναι ανευ σχολιασμου. ο Κριστισιτς ειναι παλι ανυπαρκτος και αμυνα εχουμε μεινει με εναν φιλοτιμο βετερανο και κανεναν αλλο σοβαρο αμυντικο. Επισης ο Αραουχο δυστυχως δεν εχει καμια σχεση με τις προηγουμενες φορες που χε ερθει. Προφανως ειναι και θεμα συνθηκων, τραυματισμου κτλ, αλλα οπως και να χει δεν συμμετεχει καθολου σε καθε αγωνα. Καλα για Βερντε τι να πουμε. Οταν δινει 2 2,5 εκατομμυρια, αγορα και συμβολαιο, γι αυτο τον παιχτη δειχνει οτι κατι δεν κανεις καθολου καλα. Λυμπεροπουλος μεγας μυρωδιας

Εννοειται. Πολυ καλος παιχτης ο Μπακασετας. Στον Μανταλο φορτωσανε μια ευθυνη την οποια δεν μπορει σε καμια περιπτωση να σηκωσει.

1 Like

Μετριοι ξεμετριοι, οπως φαινεται ειναι απαραιτητοι. Δεν λεω πως δεν θα ηθελα καλυτερους, αλλα χρειαζονται, φανηκε πρακτικα αυτο αποψε.

Σιμανσκι παλευε μονος του στο δευτερο ημιχρονο, στο οποιο γενικα σοβαρευτηκαμε. Αν δωσουν στον Καρερα ενα ικανοποιητικο μπατζετ, θαρρω πως θα δουμε καλυτερα πραγματα στο μελλον.

Επισης, οκ, κατεβηκαμε πρακτικα χωρις την μιση εντεκαδα και με τα πιτσιρικια για αλλαγες. Ας ειμαστε μισο κλικ πιο διαλλακτικοι.

Μεγαλο κριμα που βγηκε ο Αλμπανης αντι Βερντε παντως.

1 Like

Kαι μενα ο Καρερα με εμπνεει. Για τον αγωνα για μενα ειναι και λιγο δικαιολογια οι απουσιες. Η εικονα του πρωτου ημιχρονου δεν δικαιολογειται. Ολοι οσοι παιζανε ειναι εν δυναμη βασικοι και στο 16 ειχαμε 24-76 κατοχη και κανανε ευκαιρια οποτε θελανε. Απλα γενικα η κατασταση τωρα μετα την καραντινα ειναι λιγο θολη για μεγαλες κρισεις. Δηλαδη οσα λεμε τωρα ειναι κυριως συμπερσματα των τελευταιων χρονων γενικοτερα

2 Likes