Αεκαρα

Ναι.

Πάντως καταλαβαίνω το τριγκάρισμα, η “χωριάτικη ομάδα” που είπες ήταν η μοναδική που δεν έφαγε γκολ στο Χαριλάου.

Και ήταν όντως πέναλτυ. Κρίμα ¯_(ツ)_/¯

τι σε πειραξε στο <<χωριατικη ομαδα>>;
σχολιασα τη νοοτροπια της αεκ χθες,η οποια θυμιζε ομαδες πολυ κατωτερου επιπεδου.
αλλαξες και ομαδα μηπως;

Εμένα τι να με πειράξει, απλά διαβάζω και απορώ που ήρθες να τους πεις “ΝΤΡΟΠΗ” επειδή κέρδισαν το χθεσινό ματς με μέτριο ποδόσφαιρο αντί να παίξουν τόταλ φούτμπολ ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω κιόλας τι εννοείς.

Το 2ο πέναλτυ μαρς, το 1ο αστείο αν ρωτάς εμένα αλλά φαντάζομαι δεν με ρωτάς. Κοιμήθηκες από χθες ή ακόμα;

<<Δεν είδα το ματς αλλά διάβαζα στα σχόλια στο aek365 ότι έσπρωχνε τα σκουλήκια ο διαιτητής.>>
αυτο διαβασα και με πειραξε.
οχι για το <<σκουληκια>> αλλα για τα υπολοιπα.
το <<ντροπη>> ηταν λιγο γραφικο,αλλα αγανακτησα χθες.
και οντως ειναι αληθεια πως μου λειπει λιγος υπνος αυτες τις μερες.
ευχαριστω που ενδιαφερεσαι για την υγεια μου.

<3

Εγώ αυτό που θεωρώ γραφικό (και για τη δικιά μου ομάδα το λέω, σπορ του βορρά εστ1997) είναι το “ντροπή για το αντιποδόσφαιρο” “κέρδισε το λεωφορείο” “ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ” και τέτοια για οποιοδήποτε 0-1, ενώ στις τεσσάρες όλοι δίνουν συγχαρητήρια στην αντίπαλη ομάδα που δεν κλείστηκε πίσω και “ήρθε για να παίξει μπάλα” ή αλλιώς “ήρθαν σαν μαλάκες να φάνε τα μπαλάκια και να φύγουν”

Όσο για τη διαιτησία μια χαρά τα γράφει εδώ, κάνεις σαν να λένε όλοι για την νίκη παρά τη σφαγή και τέτοια, τσιλ (και σληπ)

στα περισσοτερα συμφωνω.

Παιδιά για να το λήξουμε επειδή αρχίζει και θυμίζει άλλες εποχές των αθλητικών τοπικς του rocking:

@disconnect: την καρδούλα την έβαλα, προφανώς όχι για τα “τουρκολέσια”, αλλά για την αναγνώριση ότι αφού πετάχτηκε σε “τοπικ αλλης ομαδας”, καλό είναι να “γράφουμε ανθρώπινα”. Σε quote οι δύο φράσεις του @Tataros123.

@Tataros123: εσύ μπορείς να γράφεις το όνομα της ομάδας σου με κεφαλαία και bold και γραμματοσειρά 50 ξέρωγω. Αλλά, κι από τη στιγμή που κι εμείς είμαστε πολιτισμένοι, θα γράφεις και το ΑΕΚ με κεφαλαία, ειδικά στο αυτό το τόπικ. Όχι μόνο γιατί έτσι γουστάρουμε, αλλά γιατί έτσι γράφονται όλα τα ονόματα που απαρτίζονται από αρχικά (ακρωνύμια).

ok,αυτο εγινε λογω του οτι απαντουσα γρηγορα.
δεκτο παντως.

Εγω τον Ρορ λαικαρησα παντως :stuck_out_tongue:

3 Likes

Λαχειο ο Καρρερα. Βελτιωμενοι ολοι οι παιχτες. Φοβερη πιεση, ενταση κ τρανζισιον γκεημ σημερα. Μαγευομαι με διδυμο Κριστισιτς κ Σιμανσκι στα χαφ. Κοψοραψιμο επιπεδου

4 Likes

O ιταλος ανεστησε αλμπανη,κριστισιτς,ο σιμανσκι ειναι καλος γενικα,θα ανεβει και ο αραουχο,οποτε μπαινουμε στα play off και στο κυπελο βελτιωμενοι.

Οταν δεν εχεις ποιοτητα στο ροστερ,προσπαθεις να κρατησεις το μηδεν στην αμυνα και απο κει και περα να δεις πως θα σου βγουν 2-3 φασεις για το γκολ.

2 Likes

Είναι και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς στις εξέδρες! Τι μπέναλτυ έδωσε ρε σεις; :joy:

Πεναλτι ηταν για μενα. Αφου τον ακουμπησε πισω. Το θεμα ειναι οτι μπορουσε να χε βαλει ευκολα αλλα δυο γκολ κ να ταν ανετη. Χαζογκοληδες. Ειδικα ο Αραουχο.
Απο το ημιχρονο κ μετα δεν υπαρχει αγωνας νομιζω.

Ήταν και άτυχος ο Αραούχο εκεί στη φάση που πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πήγε στο δοκάρι. Για τη φάση στο 2ο λεπτό λέω. Εν τω μεταξύ αυτό το πλατινέ μαλλί του Αραούχο τι φάση; Μου θύμησε Greg Mackintosh (Rockwave 2017) με τη διαφορά ότι του Mackintosh ήταν πολύ πιο πετυχημένο :stuck_out_tongue:

1 Like

Χαχα…απορω τι σκεφτονται κ κανουν αυτα τα σταηλς

1 Like

https://www.sport24.gr/football/ellada/GreekCup/aek-arhs-o-melissanidhs-xastoukise-ton-karypidh-filathlos-epiase-to-vohtho-apo-ta-gennhtika-organa.5690251.html

Τι αηδίες και ξερατά είναι αυτά τα πράγματα?
Ακύρωση του αγώνα και να περάσει ο Άρης.
Αηδία το έχουν καταντήσει.

Γελοια πραγματα ομολογουμενως. Απαραδεκτο το πως πεσανε στην παγιδα και την αυτοκαταστροφη ολοι αυτοι οι δικοι μας. Εχεις και τον Σασα και την γυναικα του να λενε κατι αστεια για αγωνα που θα μπορουσε να ναι 4 και 5 ενα ευκολα στο ημιχρονο. Καλα να παθουμε

Εντάξει αυτά έχουν γραφτεί στο φύλλο αγώνα και η ΑΕΚ θα τιμωρηθεί (δικαίως). Από κει και πέρα δεν χρειάζονται υπερβολές και αναθέματα. Ας μας πουν και για το γυμναστή του Άρη που αποκάλεσε ανάπηρο τον Νίκο Ξηροκώστα. Και για να αποφύγει τη μύνηση ζήτησε μετά συγγνώμη.

1 Like

Ο οποίος έμεινε ανάπηρος σε ματς στου Χαριλάου, αν θυμάμαι καλά.

1 Like

Βασικά δεν με απασχολεί τι έκανε ο γυμναστής. Ή για την ακρίβεια με απασχολεί και είναι μαλάκας, αλλά είναι ξεχωριστό γεγονός ότι ο πρόεδρος μας πήγε στους διαιτητές. Για ποιόν λόγο? Με ποιό δικαίωμα? Αποβολή από το κύπελλο και απο εδώ και πέρα τέτοιες αντιδράσεις σε τέτοιες περιπτώσεις, μπας και βάλει κανείς μυαλό.

1 Like