Αεκαρα

Φοβερή γκολάρα, έβλεπα τις φάσεις πιο πριν γιατί δεν είδα χτες το ματς. Απίθανη κεφαλιά. Αραούχο παιχτούρα!

Τώρα για το Ντέμη νομίζω πλήρωσε και λίγο το γεγονός ότι έκανε ειλικρινείς δηλώσεις χωρίς να υπολογίσει το κόστος. Και μπράβο του στην τελική για το θάρρος.

Δεν έχω δει τα ματς, ούτε καν τις φάσεις, αλλά για να το λέει ο Ντέμης δεν μπορεί να το λέει έτσι. Άλλωστε απάντησε μετά και στο facebook πάνω σε αυτά που είπε στην εκπομπή.

Ο ντεμης δεν το εχει με το γυαλι,δεν ξερει να κανει αναλυση παιχνιδιου,πχ προτιμω να ακουω τον ζηκο ας πουμε.

Ο Ντεμης ειναι παγιδευμενος μεταξυ της αναγκης του να νιωθει δικαιος κ στην μεροληψια των καναλιων στα οποια παει κ σχολιαζει. Επιλεγει φασεις κ αμελει αλλες. Δεν με πολυενδιαφερει, απλα ειναι λιγο στεναχωρο. Η ανακοινωση πχ του συνδεσμου δεν μ αρεσει καθολου

Αυτη η ΑΕΚ φετος φοβερο. Εχει φτιαξει μια καλη ομαδα που αναγκαζει τους αντιπαλους να μην μπορουν να περασουν ευκολα το κεντρο, αλλα οποτε το περνανε γραφει γκολ.

3 Likes

Χτίζεται κάτι καλό όμως, έχω αυτή την αίσθηση. Σϊγουρα πρέπει να διορθωθούν αρκετά, ειδικά πίσω αλλά γίνονται βήματα μπροστά. Δεν παίζουμε διόλου άσχημα, αρκετά ισορροπημένο ματς, θαρρώ πως δεν θα χάσουμε στο τέλος.

2 Likes

Το πέναλτι πνίγηκε ή μου φαίνεται?

1 Like

Υπήρχε σίγουρα σπρώξιμο αλλά ίσως ήταν πιο light από ότι φάνηκε στην κάμερα. Μάλλον 50-50 απόφαση, μπορούσε και να το δώσει αλλά δεν ξέρω αν ήταν μαρς.

Γαμώ το σπίτι μου πόσο πιο ΑΕΚ να γίνεις. Από τα πιο πλασματικά σκορ σε ματς με γαύρο που θυμάμαι.

1 Like

Αλήθεια.
Για 2-4 ήταν.

Σωστά, έπαιξες 10 λεπτά μετά το 1-3 και σε όλο το υπόλοιπο ματς ταμπούρι. Όπως το βλέπει ο καθένας.

1 Like

Oμαδα που περναει 10 φορες το κεντρο και σου βαζει 3 γκολ στα 4 σουτ που κανει. Μονο στο 3λεπτο μετα το 3-1 κυριαρχησε ο Ολυμπιακος γτ οι δικοι μας απλα χασαν το εδαφος κατω απο τα ποδια τους. Ο Ολυμπιακος μια χαρα αποτελεσματικος, παιρνει ευκολο πρωταθημα. Φυσικα το βαρ επιλεγει φασεις πλεον. Αστεια κατασταση. Δεν επιτρεπεται κανενα σπρωξιμο απο πισω στην μεση και δεν υπαρχει δυναμομετρο.
Μπραβο στον Ολυμπιακο. Εμεις εχουμε φοβερο προβλημα. Πρεπει να μαστε η ιομαδα που χει φαει τα πιο πολλα γκολ ανα φαση που τρωει. Αυτη η κατασταση με τον Σιμοες και τον Σιμανσκι ειναι ανυποφορη. Ειναι σαν να μην υπαρχουν. Δηλαδη η φαση στο πρωτο γκολ ειναι ανεκδιηγητη. Τετοιο κενο στο ημικυκλιο βλεπεις μονο σε ερασιτεχνικο και αν.

1 Like

Είναι παρόμοια φάση με το σπρώξιμο που δέχεται ο Παπασταθόπουλος στο παιχνίδι με την Άιντραχτ και απογειώθηκε για να πάρει το πέναλτι. Το ότι ήταν μούφα δεν σημαίνει ότι ο αμυντικός δεν είχε βάλει τα χέρια του να σπρώξει. Απλά τότε όλοι ασχολήθηκαν με το πόσο θεατρίνος ήταν ο Παπασταθόπουλος και έγινε και viral. Για μένα δεν δίνεται κανένα από τα 2… αστείες φάσεις.

Και μιας και μιλάμε για πλασματικό σκορ… πόσες φάσεις για γκολ έκανε η ΑΕΚ;

Μονο που ο Βρανιες δεν ειναι θεατρινος εδω. Την φαση που λες δεν την εχω δει.
Δεν κανω συγκριση ΑΕΚ Ολυμπιακου. Η ΑΕΚ εχει γενικα προβλημα αμυνας, ασχετα με ποιον παιζει. Σχεδον ολα τα παιχνιδια της εχουν την ιδια εικονα. Τρωει πολλα γκολ με λιγες φασεις

Με το που νιώθει τα χέρια του Μασούρα πάνω του χτυπάει το ένα πόδι με το άλλο και πέφτει μόνος του.

Μονος σου περιγραφεις οτι δεν κανει μονος του κατι. Τεσπα δεν εχει νοημα η συζητηση γτ δεν συμφωνω με την χαζοπολιτικη της ΑΕΚ να λεει σε αυτο το ματς για διαιτησια μια φαση συζητησιμη ηταν κ τιποτα παραπανω.
Εγω θελω επιτελους να καταλαβουν εκει περα οτι χωρις βαρβατα χαφ δεν πας πουθενα. Η αμυνα μας ειναι μονιμως εκτεθειμενη. Τρωμε συνεχως τα ιδια γκολ. Σουτ απο το ημικυκλιο γτ δεν υπαρχουν ποτε εκει. Γκολ απο λαθος πασες προς τα πισω γτ δεν μπορουν οι αμυντικοι να τους εμπιστευθουν να ξεκινησουν το παιχνιδι. Γκολ απο τρανζισιον γτ πιεζουμε κ οποτε χανουμε την μπαλα εκει υπαρχει μαυρη τρυπα.
Κ φυσικα η συνεισφορα τους μπροστα ειναι υπο του μηδενος. Πασες κανουν μονο πισω η στα 3 μετρα. Σουτ δεν εχουν. Γενικα ενα τιποτα

Ο Μισελεν σαπακι,ο μοχανταμ πως τον λένε παπαριά ολκής,άμυνα σουρωτηρι,μόνος του ο Αραούχο δεν έφτανε ούτε για το Χ.

Ο Μοχαμαντι παντως ειναι πολυ καλος παιχτης. Ο Μισλεν πιστευω οτι δεν εχει προσαρμοστει.
Επιμενω παντως οτι φταινε πολυ τα χαφ μας. Δεν κανουν τιποτα. Ειδικα ο Σιμανσκι. Δεν κοβουν, δεν δημιουργουν, δεν ξερουν μπαλα. Δειτε ποσα σουτ κ γκολ μας κανουν απο το ημικυκλιο. Αν βαλεις κ κατι παιχτες τυπου Γκαρσια που τακτικα ειναι ανυπαρκτος, η αμυνα μονιμως ειναι εκτεθειμενη.

1 Like

AEK-ΠΑΟ…ενα παιχνιδι που παντα εχει ενδιαφερον,εχουμε δει απο σουπες 0-0,εως 3-2,2-3.

Καποιοι παικτες της ΑΕΚ ειναι πεσμενοι σε αποδοση και ειναι ευκαιρια να δειξουν κατι στο αποψινο ντερμπι.

Κατι που περασε στα ψιλα μαλλον…

Η UEFA έκανε γνωστό πως τιμώρησε την ΑΕΚ με 1,5 εκατ. ευρώ μετά από συμφωνία διακανονισμού για μη τήρηση του Financial Fair Play τις περιόδους 2014-18.

1 Like

οταν χασαμε με κατω τα χερια απο ΠΑΟΚ, ειχα γραψει στα σοσιαλ της ΑΕΚ οτι ο ΠΑΟΚ ειναι μια γερασμενη ομαδα, που δεν θα κανει τπτ φετος κ αυτο θα φανει, και με κραζανε ΑΕΚαρες και μη.

το ματς με τον Ολυμπιακο ειναι επισης μαγικη εικονα - πρακτικα βαλαμε 2 αυτογκολ κ λογικα, χασαμε.

η ομαδα με λιγη σοβαροτητα, και ενα καλο χαφ, θα κοντραρει στα ισια τον ολυμπιακο, που σε καθε αγωνιστικη παιζει και αυτος με τη φωτια. επισης, επειδη το πρωταθλημα θα κριθει στα πλεηοφφ, αν παμε εκει με κατω απο 6 ποντος διαφορα, ολα γινονται.

πιο πολυ με προβληματιζουν τα ευκολα γκολ, ο χαμενος τσουμπερ κ ο ανουσιος γκαρσια. αν δεν εχουμε αλλες απωλειες, και επειδη ο ολυμπιακος θα εχει, θα δουμε ενα ενδιαφερον πρωταθλημα

2 Likes

Αν παρει ενα δυνατο χαφ κ στην πορεια γινει καθοριστικος ενας εκ των Τσουμπερ, Γκαρσια γινεται σκηνικο