Αεκαρα

Κοπελιά, εντάξει στο περίπου :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Πες γεροντοκοπέλα να είσαι μέσα!

1 Like

Κετσετζόγλου: Τι ισχύει με Μανωλά, Σαβέφσκι στα εγκαίνια. Ανεπιθύμητος ο Τσιάρτας

Για τον πρώτο (ο οποίος μάλιστα επικαλέστηκε ότι θα βρίσκεται στη Νάξο) λοιπόν εξήγησε ότι αιτία είναι η σύνδεση με τη μεταγραφή του ανιψιού στον Ολυμπιακό, εκφράζοντας ωστόσο την άποψη ότι πρέπει να το ξανασκεφτεί και να μη λείψει από μια τέτοια ιστορική μέρα ένας παίκτης που ταυτίστηκε με τον σύλλογο.

Όσο για τον Σαβέβσκι, υπογράμμισε ότι είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας και χαρακτήρα, (αφού πάντοτε απέφευγε πανηγυρικές εκδηλώσεις), ενώ αναφερόμενος στον Τσιάρτα, μετέφερε ότι είναι ανεπιθύμητος, τόσο εξαιτίας των πρόσφατων δηλώσεων, όσο και γενικότερων τοποθετήσεων που έχουν προκαλέσει δυσαρέσκεια στον κόσμο.

Ανεπιθυμητος ο Τσιαρτας επειδη εκανε καυστικες δηλωσεις,ανεπιθυμητος ο Στελιος γιατι ο ανεψιος προτιμησε τα λεφτα του οσφπ,ο Τονυ μαλλον κατι αλλο παιζει.Δηλαδη αν ειναι ετσι,οι μισοι παλαιμαχοι και βετερανοι ειναι ανεπιθυμητοι,ελπιζω να δωσει το παρων ο Νικολαιδης και ας ειχε δηλωσει καποτε οτι δεν γινεται γηπεδο στη ΝΦ.Τωρα που εγινε μετα κοπων και βασανων,με τα οποια εμποδια.

Θα επρεπε να ειναι επιθυμητος ο Τσιαρτας δηλαδη? Και αυτα που λεει ειναι “καυστικες δηλωσεις”?

Απλη απορια, χωρις να ειμαι ΑΕΚτζης, για να ξερουμε που βρισκομαστε.

Τον καθε Τσιαρτα τον καλεις γιατι υπηρξε μερος απο την αγωνιστικη ιστορια,γιατι σηκωσε και καποιους τιτλους εντος ΝΦ,αν δεν αρεσουν σε ορισμενους οι αποψεις του,ειναι αυτο λογος να μην προσκληθει στα εγκαίνια του γηπεδου,μπορει να τον καλουσαν και να μην παει απο την αλλη,παιζει και αυτο.

Αν εγλυφε τον μελισσανιδη η τον νικολαιδη,θα ηταν πιο επιθυμητος?

1 Like

Δεν ειμαι ΑΕΚτζης οποτε δεν μου πεφτει λογος αλλα δεν θα μπορουσα να διαφωνησω περισσοτερο.

Αν δεν ήταν φασιστακος και ηλίθιος, ίσως να ήταν.
Ετσι όπως είναι τώρα, καλά κάνανε και δεν το κάλεσαν. Ή εν πάση περιπτώσει ευτυχώς που δεν θα δούμε τα μούτρα του. Και ας ήταν από τους πιο ξεχωριστούς παίχτες που είχαμε.

2 Likes

Δεν κάλεσαν τον φασίστα Τσιάρτα, αλλά κάλεσαν τον οπλοφόρο Σαββίδη, τον ναρκέμπορα Μαρινάκη και τον Mr SKAI Αλαφούζο.

Αυτή η υποκρισία είναι που με τρελαίνει.

1 Like

Μα αυτοί είναι οι VIPs του πρωταθλήματος, μιλάμε για δημόσιες σχέσεις και πρόσωπα που έχουν άμεση σχέση με την λίγκα. Δεν μου αρέσει και μακάρι να μην είχαμε κανέναν τους, αλλά δεν μπορείς να το πεις υποκρισία. Ο Τσιάρτας είναι ένας πρώην παίκτης που η στάση ζωής του και οι απόψεις του έρχονται σε ευθεία σύγκρουση με τα ιδανικά που, θεωρητικά έστω, πρεσβεύει η ΑΕΚ. Δεν θα γινόταν να είναι καλεσμένος. Τα βασικά θα εξηγούμε;

2 Likes

Το έγραψες μόνος σου, “θεωρητικά”.

Ευτυχώς που η στάση ζωής και οι απόψεις του Τσιάρτα δεν έρχονται σε ευθεία σύγκρουση με τα ιδανικά της Σεβίλλης.

Θεωρητικά γιατί οκ, μιλάμε για εταιρείες και τα ιδανικά κάθε ομάδας είναι περισσότερο για εσωτερική κατανάλωση, άντε και για να διαχωριστεί λίγο η κάθε οπαδική βάση (και αυτό όχι αυστηρά ούτε απόλυτα). Στα @@ του κάθε εφοπλιστή που διοικεί μια ομάδα για το τι λέει η ιστορία της, απλά κρατάει τα προσχήματα για επικοινωνιακούς λόγους. Ευτυχώς αυτό μεταφράζεται στην ΑΕΚαρα με το “οι φασίστες δεν χωράνε στην ομάδα”, που ακόμα και αν δεν λέει κάτι στον Τίγρη, λέει σε εμάς τους υπόλοιπους.

Να στο πω αλλιώς, πιστεύω πως αν κάποιος από τους Σαββίδη/Αλαφούζο/Μαρινάκη είχε πολιτευτεί ανοιχτά με ΧΑ, νομίζω πως ίσως και να μην είχε προσκληθεί στην Αγια Σοφια είτε λόγω πονηριάς Τίγρη είτε λόγω αντιδράσεων του κόσμου είτε και τα δύο μαζί.

Ναι, γιατί ακολουθούν το τι λέει ο Τσιαρτας στην Ελλάδα.
Τώρα αν το ξέρουν και παρολαυτά τον καλούν, ε αυτό θα μας πεί κάποια πράγματα για τους διοικούντες τους.
Πούλο στους φαστίστες.

4 Likes

Πραγματικά και εγώ λέω πούλο στους φασίστες. Συμφωνώ απόλυτα. Απλά να κοιτάμε προς όλες τις μεριές για να βρούμε φασίστες και όχι προς τα εκεί που βολέυει. Αύριο στα εγκαίνια θα βρίσκονται χιλιάδες φασίστες και “φασίστες”.

1 Like

Ρε παιδάκι μου τι πρεμούρα είναι αυτή για τον τσιάρτα???Καλέστε τον εσείς που είστε υπεράνω και απολιτίκ

2 Likes

Πόσους επιχειρηματίες έχεις δει να πολιτεύονται και μάλιστα ανοιχτά όπως αναφέρεις;;;

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
κλάμα ο κουμπάρος

1 Like

Whataboutism λεγεται αυτο.

Ακομα και αν δεχτουμε οτι ειναι ακριβως οτ ιδιο να κληθει ο Μαρινακης η λυση ποια ειναι? Να καλεσετε και τον Τσιαρτα για να μην ειστε υποκριτες? Κακως κληθηκε ο Μαρινακης καλως πηρε πουλο ο Τσιαρτας, γιατι πρεπει να συμψηφιζουμε ντε και καλα?

Καμία πρεμούρα δεν έχω. Απλά δεν αντέχω την υποκρισία και τα δήθεν. Από όλες τις πλευρές έτσι… όχι μόνο από την ΑΕΚ.

Και το απολιτικ που λες , δήθεν είναι. Όσο η ομάδα κερδίζει πρωταθλήματα, βάζουμε στην άκρη τα υπόλοιπα. Γνωστή η λογική τους εδώ και δεκαετίες

Αν αυτή είναι η υποκρισία που δεν αντέχεις έχεις λυμένα όλα τα προβλήματα σου

Ο κουμπάρος που λες είναι όντως κουμπάρος με γνωστό σώγαμπρο και παιδικό φίλο. Ο @martian αναφέρει ανοιχτή και επίσημη εμπλοκη με τα πολιτικά/κομματικά (και κυρίως με ΧΑ)

Σηκώνω τα χέρια ψηλά μαν