Αεκαρα

Εγώ λέω να αφήσουμε τον Τσιάρτα και να δούμε τις δηλώσεις του εκπαιδευτή του Οδυσσέα. Πολύ σωστά μιλάει για την άδικη επίθεση εναντίον του.

«Μπορείς να έχεις άποψη γιατί έχουμε δημοκρατία, αλλά δεν μπορείς να έχεις γνώμη, αν δεν έχεις γνώση. Το κακό στην Ελλάδα είναι ότι έχει ξεπεραστεί το όριο της φιλοζωίας και έχει γίνει πλέον ζωοταλιμπανισμός. Έχουμε φτάσει στα άκρα. Εκεί πρέπει να κρατήσουμε μια ισορροπία».

«άδικη επίθεση» στον χρυσαυγίτη;;;

Χρυσαυγίτης; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Εγώ λέω για την επίθεση που του έκαναν όσον αφορά την εκπαίδευση του Οδυσσέα. Δεν έχω ιδέα για πολιτικά.

Όπως είχε πει και ο @KIMI ας πάνε και στη Μπενφίκα να πούνε τα ίδια.

1 Like

μαστα.

2 Likes

TI ΧΑΝΕΙΣ ΡΕ ΣΕΡΧΙΟ!

Body seems unclear, is it a complete sentence? (Ναι μωρη μλκια, κομπλιτ σεντενς ειναι)

2 Likes

Ματς για 0-4 σβηστά και είναι 0-1. Πρέπει να μπουν και να το καθαρίσουν στο δεύτερο, ειδάλλως θα την πατήσουμε. Ο Άρης δεν έχει βγει στο γήπεδο απόψε, αλλού πατάνε και αλλού βρίσκονται οι παίκτες του.

1 Like

κυκλοφορούν φωτογραφίες με Κασιδιάρη κλπ κλπ

και ποιος είπε ότι δεν τα λένε και στη Μπενφίκα;
Αν κάποιος κακοποιεί κάποιον ζωντανό οργανισμό, έχει άλλωθι γιατί το κάνει και κάποιος άλλος; Δεν την καταλαβαίνω αυτή τη λογική

Θα πω μεγαλα λογια αλλα αυτη η ΑΕΚ μου θυμισε εποχες 90ς επι Μπαγεβιτς. Καιρο εχω να την δω τοσο καλη σε δυσκολη εδρα. Σιμανσκι, Γκαρσια, Γκατσινοβιτς, Πινεδα, Μουκουντι φοβεροι. Θα μπορουσε να ληξει και 0-4. 0-5. Αλμειντα πολυ θετικα δειγματα

1 Like

Μετά από δύο και χρόνια κάθισα να δω την ομάδα, έστω σε stream. Δεν ξέρω πόσο κακός είναι ο άρης ή εμείς τον κάναμε να φαίνεται κακός αλλά τόσο τρέξιμο από την ΑΕΚ έχω πραγματικά πάρα πολλά χρόνια να δω. Με Αραούχο λίγο καλύτερο εύκολα 0-5. Τουλάχιστον χαίρεσαι να βλέπεις

2 Likes

Σίγουρα ήταν και κακός ο Άρης, αλλά επαναλαμβανόμενη σύμπτωση παύει να είναι σύμπτωση. Είναι πολύ ελκυστικό και φιλόδοξο αυτό που θέλει να κάνει ο Αλμέυδα και φαίνεται πως στηρίχτηκε με τις μεταγραφές και μπορεί να του βγει.

ΑΕΚ να χαίρεσαι να την βλέπεις τελευταία φορά είδαμε όταν πήραμε πρωτάθλημα (φοβερό μέταλλο εκείνη την σεζόν) και πριν από αυτό πρέπει να πάμε πολύ πίσω.

ΥΓ. Ο Μουκουντί είναι κτήνος. Φοβόμουν πως θα είναι πολύ αργός, αλλά έχει φοβερές τοποθετήσεις και αντισταθμίζει την έλλειψη ταχύτητάς του. Δεν πρέπει να έχει χάσει μονομαχία μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

2 Likes

Ο λιβάι Γκαρσία κρυφός σέντερ φορ,ενώ πριν ήταν απλά μέτριος στην καλύτερη.Παιδικα λάθη η άμυνα του Άρη,δλδ πούλημα μπάλας στο κέντρο απίστευτο.

Τα πουληματα οφειλονται σε μεγαλο βαθμο στο καταπληκτικο πρεσινγκ της ΑΕΚ. Σημα κατατεθεν πλεον.
Μην ξεχνας οτι λιγες αγωνιστικες πριν ο Αρης γυρισε το ματς με τον Ολυμπιακοκ φερε χ με τον ΠΑΟΚ

Ναι,συμφωνώ το πρεσινγκ ήταν καλό και με διάρκεια καθόλη τη διάρκεια του 90λεπτου,αλλά στο δεύτερο γκολ,η πάσα ακριβείας πάνω στον Αραούχο το λες πούλημα μπάλας ξεκάθαρα.

Πολυ ωραιο μπασκετ η ομαδα. Φαινεται πολυ σοβαρος προπονητης ο Καντζουρης

2 Likes

Αφήνει υποσχέσεις η ομάδα μετά το σημερινό. Ωραίο μπάσκετ και φαίνεται ήδη να σχηματίζεται καλή χημεία μεταξύ των παικτών.

2 Likes

Ποιος γουστάρει που ο Μανταλος σκουπίζει τον πάγκο?

4 Likes

Lol…ειμαι εμπαθης το ξερω, αλλα περιμενα καιρο αυτη την αλλαγη εποχης.

Nα κανω ενα ρεζουμε με τον ατρομητο,μετα απο δυο παιχνιδια ενθουσιασμου και κυριως που οι αντιπαλοι ηταν αδυναμοι αμυντικα,ειδαμε την ΑΕΚ να δυσκολευεται με τον ατρομητο τοσο επιθετικα οσο και να τρωει αντεπιθεσεις ευκολα και ευκαιριες να δεχθει γκολ.

Προβλημα στο τελειωμα των φασεων,οπως ειδαμε και με τον Αρη,ο αραουχο εχασε ξανα ευκαιριες που τις λες σιγουρα γκολ,ο μουκουντι μου φανηκε βαρυς,ο μοχαμαντι αδιαφορος και γενικα δεν μπορεσε η ΑΕΚ να κανει το παιχνιδι με το υψηλο πρεσινγκ,να κλεβει μπαλες και να βγαινει μπροστα.

Ενας ατρομητος καλα στημενος αμυντικα και γρηγορος στην κοντρα,το ιδιο βεβαια επαθε και ο παοκ με τον ατρομητο που κερδισε στα χασομερια με 1-0 εντος εδρας.

Εκκλησια το γηπεδο,δεν επεφτε καρφιτσα,ουτε μισο καπνογονο και ετσι πρεπει να συνεχισει.

4 Likes

Διαφωνώ μονο με Μουκουντί.
Ο τυπος ειναι τανκ και ειναι το στυλ του αυτο.
Πρεπει να εχει διπλα του εναν που να τον αντισταθμίζει.

Φετος εχουμε καλούς παικτες (ενα αριστερο μπακ θα ηθελα) παντού, και υπάρχουν και καποιοι που δεν εχουν παιξει ακομα.
Αγώνα με αγώνα θα γινόμαστε καλύτεροι.

ΥΓ1. Θα πέσουν κορμιά στα play off στο τέλος.
ΥΓ2. Δεν θα αντέξω να χάσουμε εντος απο τον ΠΑΟΚ :stuck_out_tongue:

3 Likes

Κ μενα ο Μουκουντι μου αρεσε απλα δεν ειναι για ανοιχτο γηπεδο. Βεβαια κ κει δεν ειναι ανημπορος. Πχ στην αρχη βγηκε απο κει σε μια φαση ο Κλωναριδης κ λεω ωχ, αλλα τον καταπιε. Γενικα μ αρεσει πολυ σαν παιχτης.
Ουτε ο Μοχαμαντι μου φανηκε κακος.

Θεωρω οτι αντιμετωπισαμε προβληματα γτ ηταν πολυ κατωτεροι οι μεσοι απο τις αλλες φορες. Ο Ελιασον αορατος, ο Γκατσινοβιτς πολλαλαθη, κ ο Σιμανσκι θυμισε τον περσινο Σιμανσκι που τρεχε γυρω γυρω χωρις να καλυπτει τιποτα. Δεν ανησυχω γτ βασικος λογικα θα ναι ο Γιονσον κ ο Γκατσινοβιτς δικαιουταν μια κακη μερα.

Πιο πολυ με προβληματιζει η δυστοκια. Ο Αραουχο σε καθε παιχνιδι χανει τα απιθανα. Δεν νομιζω οτι τον βοηθαει το ποσο πισω παιζει. Τρεχει πανω κατω, γινεται κομματια κ οταν φτανει στην τελικη προσπαθεια δεν εχει ουτε δυναμεις, ουτε μυαλο.
Σε συνδιασμο κ με τον Λιβαι που κανει για την θεση υπο συνθηκες, τοτε εχουμε προβλημα. Ελπιζω σε τετοια ματς να βοηθαεο ο Φαν Βεερτ η οταν ερθει ο Φερναντες, να παιζει αυτος τον ρολο του Αραουχο κ ο Αραουχο να παιζει πιο μπροστα.

Εχει πολυ ψωμι κ υλικο η ΑΕΚ φετος για σχολιο κ πειραματα. Νομιζω θα ναι καθοριστικες οι επομενες τρεις αγωνιστικες. Ειναι αγωνες στους οποιους μπορει να πλησιασει την Παναθα.

2 Likes