Αεκαρα

Επιτέλους :soccer: :soccer:

4 Likes

Αραούχο είσαι τεράστιος παίχτης ρε φίλε. Φωνάζω στο σπίτι αραούχο αγάπη μου και μου λέει η γυναίκα εμένα δε με έχεις πει ποτέ αγάπη μου με τέτοιο πάθος

6 Likes

Πολύ μεστή εμφάνιση (έχασα ένα διάστημα μεταξύ 40 και 65 αλλά λογικά δεν άλλαξε ούτε εκεί η εικόνα). Και η ομάδα έμεινε πιστή στο πλάνο της και δεν μπήκε φοβισμένα (επιτέλους) και οι αλλαγές ήταν καίριες και εύστοχες. Επίσης, πολύ βασικό πως μετά το 2-0 δεν γύρισε σε πούλμαν και τακτικές πανικού. Πολύ συγκροτημένοι και συγκεντρωμένοι, πάντα τέτοια!

Αραούχο ας μην ξαναβάλει γκολ αν είναι να κάνει τόσα πράγματα στο ματς.

Και τώρα πάμε Τρίπολη ε; Το ματς εκεί πάντα μας δυσκόλευε, μακάρι να φύγουμε με διπλό.

4 Likes

Φοβερη μπαλα. Συγκινητικο να παιζει παλι η ΑΕΚ ντερμπι στην Φιλαδελφεια! Τεραστια η διαφορα σε παθος, ενταση και στην ομαδα και στους οπαδους.
Ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος απο τον Μουκουντι. Απροσπελαστο τερας ψυχραιμιας. Ειτε ψηλα, ειτε χαμηλα, ειτε με πιο γρηγορους, δεν περναει τιποτα και ξερει και καλη μπαλα.
Κατα τα αλλα, ο Ελιασον ειναι ο εξτρεμ Γκαρσια που φανταζομασταν, ο Γκαρσια η φορακλα που θελαμε, ο Γκατσινοβιτς ο Μανταλος που παρουσιαζαν κατι περιεργοι :stuck_out_tongue: , και ο Αραουχο ενα απιστευτο 8αρι που καταπινει το γηπεδο!
Μπραβο ρε Αλμειδα!

1 Like

Ο Λουτσέσκου επισήμανε στη COSMOTE TV μετά το ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 2-0 για:

Την ήττα του ΠΑΟΚ: Το παιχνίδι ήταν πολύ παράξενο. Ξεκινήσαμε καλά και δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Μετά το παιχνίδι χάθηκε για 2 λάθη στο δικό μας build up. Από 2 δικά μας λάθη. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Μικρές λεπτομέρειες που μπορούν να κρίνουν έναν αγώνα. Ένα παιχνίδι μπορεί να εξελιχθεί και με αυτόν τον τρόπο.

Την εικόνα της ομάδας του και τη συνέχεια: Μετά το δικό μας λάθος, το πρώτο λάθος που απέφερε το γκολ, αυτό έδωσε τη δυνατότητα στην ΑΕΚ να χρησιμοποιήσει την ορμή και την έδρα της για να πάρει ώθηση και για να πάρει το ματς. Εμείς έχουμε το επόμενο παιχνίδι. Να διεκδικήσουμε 3 πόντους και να συνεχίσουμε να προχωράμε.

Να πούμε και ένα ευχαριστώ που μας έδωσαν την δυνατότητα να χρησιμοποιήσουμε την ορμή της έδρας μας ε;

:clown_face:

2 Likes

Λουτσεσκου…

Συγκινητικος και ο Αλμειδα
«Πραγματικά συγκινούμε. Θέλω να μπω να παίξω τουλάχιστον ενα λεπτό. Ευγνώμων που βρίσκομαι σε μία τόσο μεγάλη ομάδα που έχει ένα τόσο παθιασμένο κοινό»

2 Likes

Επρεπε να ειχατε παρει Λουτσεσκου τοτε που συζητιοτανε, πριν καναν χρονο, θα ηταν καταπληκτικη φαση :joy:

2 Likes

Οι σημερινές του δηλώσεις δεν είναι τίποτα btw εδώ ο τύπος είχε εξισώσει το ελληνικό ποδόσφαιρο με την ναζιστική Γερμανία κάποτε

1 Like

Καραγκιοζιλικια απο λουτσεσκου,θα επρεπε να κρατησει χαμηλοτερο προφιλ για την ομαδα του που δεν ειναι σε καλο φεγγαρι και εχει αρκετα αγωνιστικα προβληματα και οχι να μπαινει μεσα στο γηπεδο να κανεις αστειοτητες.Σωστη απαντηση εισεπραξε απο τον Μελισσανιδη,ερχεσαι εδω κανεις οτι κανεις και μετα απλωνεις το χερι για χειραψια,υποκρισια φουλ ο ρουμανος.

Δεν ξερω ποσο θα αντεξει η ΑΕΚ να παιζει αυτο το μοτιβο με την υψηλη πιεση,το τρεξιμο,τα κλεψιματα μπαλας,τραυματιστηκε ο βιντα που εδειχνε κουρασμενος γενικα,στο πρωτο 15λεπτο δεν μου αρεσει αυτο που εβλεπα,ο παοκ ειχε φτασει να κανει 2 φασεις,μετα η ΑΕΚ αρχισε να παιρνει την πρωτοβουλια,θα περιμενα να ψαξει το 3-0 εστω,αλλα ο Αλμειδα κατεβασε τους ρυθμους στο β ημιχρονο μετα το 2-0 και απλα διασφαλισε τη νικη.

1 Like

Επιστροφη στην περσινη καλη ΑΕΚ…Με Τζαβελα και Μητογλου με μια φαση να τρως γκολ και μετα διαφορες αναμπουμπουλες. Δεν καταλαβαινω και γτ βγαζει οποτε δεν παει καλα το παιχνιδι απο το ημιχρονο τον Πινεδα. Χωρις Πινεδα και Ελιασον, τεραστια απωλεια, κλασικα αρχισαμε τα γιουργια του ανουσιου Αμραμπατ και το σκοτωμα μπεκατσων απο Ροτα και Μοχαμαντι. Αν δεν εβγαινε ο Ελιασον νομιζω οτι θα το περναμε. Ηταν καταφεναστατο οτι τους εκανε οτι ηθελε απο κει.

Ντάξει θα συνέβαινε και αυτό, απλά είχες ευκαιρία να πλησιάσεις την κορυφή. Το κρίμα είναι για τον ελίασον. Τεράστια απώλεια και σε θέση που δεν έχεις σοβαρό μπακ απ. Για τη μεγάλη μου αγάπη θα πω σήμερα για το σέρχιο που το παράκανε με τις πάσες. Συνεχίζουμε και ελπίζουμε να ξεκουμπιστούν οι γάβροι από το στημένο πρωτάθλημα αφού όμως κάνουμε το διπλό την άλλη κυριακή(αν γίνεται με σφαγή τους κιόλας). Ρε φίλε έχουν μπει όλοι και γράφουν ότι ακριβώς γράφει το κωλοσάιτ τους. Μετά αναρωτιόμαστε γιατί έχουμε φτάσει εδώ που έχουμε φτάσει
Υ.Γ. Όλη η περσινή ΑΕΚ είναι η τελευταία σέντρα του μάνταλου

3 Likes

Ηταν δεδομενο οτι καποια στιγμη θα αρχισουν οι τραυματισμοι και εκει ειναι που θα φανει αν εχεις βαθος στο παγκο,ο αστερας επαιξε δυνατα με κλωτσιδια κλπ,ο διαιτητης ηταν περιεργος σε καποιες φασεις,κυριως σε φαουλ/καρτες.

Αμπραματ,τσουμπερ,τζαβελας δεν μπορουν να προσφερουν ουτε απο τον παγκο οταν ερχονται,οταν ειχε ερθει ο τσουμπερ μας τον ειχαν παρουσιασει οι δημοσιογραφοι ως τοπ μεταγραφη,ο ανθρωπος ειναι ποδοσφαιρικα ανυπαρκτος,δεν εχει κανει την διαφορα σε οσα παιχνιδια εχει μπει αλλαγη η περυσι βασικος,το μονο που ξεχωριζει πανω του ειναι το ζελε που βαζει στο μαλλι του.

Ο αραουχο καταθετει ψυχη αλλα δεν φτανει μονος του,λειπει ενας παστελωτης-γκολτζης,τελικες γινονται αλλα υπαρχει μια ανουσια υπεροχη.

1 Like

Μωρή ΑΕΚΑΡΑ, που θα κέρδιζες εύκολα έτσι κι αλλιώς, το VAR στην πεναλτάρα :rofl: του πρώτου γκολ ήταν off;
Ρε αρκουδέηδες, πάτε κι εσείς να ρίξετε τον Κούλη;

2 Likes

Κανένα πέναλτι, ήμουν σίγουρος πως ο βαρίστας θα το ακύρωνε. Καλή, σοβαρή εμφάνιση με rotation σε γενικές γραμμές.

2 Likes

Ποιος είναι ο αντικαταστάτης του ελιασον για μόνιμα,αν η ΑΕΚ θέλει πρωτάθλημα,χρειάζεται 2 μέσα στο Καραϊσκάκη,από εκεί θα φανούν τα όρια της ομάδας αν μπορεί και βέβαια να ελπίζει σε X του ΠΑΟ με τον Ατρόμητο.

Toν αμραμπατ εβαλε ειδα στην θεση του ελιασον,για το πεναλτι…υπαρχει επαφη και σμπρωξιμο,το αν ο παικτης κανει λιγο θεαματικο πεσιμο,ειναι αυτο που λεμε καμια φορα,πεσε ρε μλκ να στο δωσει. :rofl:

Απο το ρημα σμπρωχνω

ζμπρώχνω είναι

Ναι,ακριβως,εχει δυο εννοιες η λεξη. :rofl:

Οπως με τον παοκ,ετσι και με τον οσφπ,ειδικα εκτο εδρας,εχει δημιουργηθει μια αρκετα αρνητικη και κακη παραδοση αποτελεσματων την τελευταια 5ετια,για να δουμε αν η αρμαδα του αλμειδα θα καταφερει να σπασει αυτο το αρνητικο σερι.Ειναι ενα τεστ για το αν μπορει η ΑΕΚ να διεκδικησει το πρωταθλημα,θεωρω ευκολα δυσκολα θα κερδισει ο παο τον ατρομητο.

Τι χάνετε ρε…

Y.γ Πόσο παικταράς ο Γκατσίνοβιτς.

1 Like