Αεκαρα

έχει και κύπελλο την Πέμπτη, μην κουράζονται τα παληκάρια στο κρύο κυριακάτικα

Ε ναι,γι’αυτό έβαλε τη νύχτα από την προηγουμενη ο Μελισσανίδης να σκάψουν τα δοκάρια,ο Σπανός δήλωσε,έλα μωρέ εντάξει,εμείς με τη μεζούρα φέραμε τις εστίες στα ίσια,που είναι το πρόβλημα και δεν κατεβαίνουν να παίξουν? Η φαντασία οργιάζει προφανώς και ψάχνουν να βρουν ποιος ρουφιάνος σφύριξε στην ΑΕΚ ότι τα γκολπόστ είναι λάθος τοποθετημένα.

2 Likes

Ελπιζω παντως να μην κριθει ο αγωνας στα χαρτια και να υπαρχει τροπος διεξαγωγης

3 Likes

Δεν νομίζω να τις πείραξε κάποιος εσκεμμένα.
Κακή κατασκευή μάλλον σε συνδιασμό με καιρικές συνθήκες.

Από κάτω στηρίζονται σε μπετόν, οπότε δεν θα γινόταν να φτιαχτούν σε 30 λεπτά μόνο.
Απίστευτο το σκηνικό με το σκάψιμο. Ρεζίλι γίναμε σε όλη την Ευρώπη.

Ορθώς έγινε η ένσταση. Αλλιώς να παίζουμε χωρίς κανόνες η σε τίποτα 5χ5 η 8χ8.

Θα γίνει χαμός τώρα από τους λοιπούς διεκδικητές.
Λες και δεν έπαιζε η ΑΕΚ την καλύτερη μπάλα και δεν ήταν πρώτη στη βαθμολογία.

Καλα, για μια αγωνιστικη ηταν πρωτη στη βαθμολογια, χαλαρωστε λιγο διαφορετικοι μου :stuck_out_tongue:

4 Likes

Και στο τέλος θα είναι :wink:

Δίνουμε πόνο.

1 Like

Μλκς αυτα τα περι διαφορετικοτητας κτλ αλλα μην τα βαζουμε κ ολα στα ιδιο τσουβαλι παιδες.
Ο μπασκετικος πχ Παναθηναικος θα επαιζε σε γηπεδο με μικροτερο καλαθι η πιο χαμηλο;
Η ΑΕΚ εκανε το αυτονοητο. Ειδε μικροτερο τερμα κ το δηλωσε. Μετα ο Ατρομητος εχει μιση ωρα να το διορθωσει. Εχει ξαναγινει. Ακομα κ Ευρωπη. Κ οι αγωνες γινανε. Απλα στην κουτοπονηρη μπανανια δεν μπορεσε να διορθωθει το προβλημα.

Εγω εχω ξενερωσει κ θα προτιμουσα η ομαδα να παιξει τον αγωνα, αλλα αυτο ειναι εκ των υστερων. Που να φανταστουν πχ οτι δεν διορθωνεται. Τωρα η ομαδα σπιλωνεται κ γενικα το πρωταθλημα θα γινει σκατα. Κατασταση lose lose για μενα

6 Likes

Δεν έβαλα κάτι στο ίδιο τσουβάλι με κάτι άλλο. Συμφωνώ ότι είναι lose-lose η κατάσταση, το φταίξιμο στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι του Ατρομήτου, εννοείται. Αλλά αφού είστε διαφορετικοί, επιτρέψτε μας να σας τη λέμε όταν τελικά δεν είστε :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ναι μωρε το ξερω. Γενικα μιλαω. Απλα πηρα αφορμη απο το σχολιο σου :stuck_out_tongue:. Πραγματικα ελπιζω να γινει καποιο θαυμα κ να γινει ο αγωνας

https://aek24hours.org/2023/02/tous-eixe-valei-ta-gualia-o-mourinho-prin-tria-xronia-se-agwna-tou-europa-league/?fbclid=IwAR366uw-Rd2Cw00lFFudBXcg9qzwoDihuqC4FheQHIKF96tAwPcfYdkQH50

1 Like

Αν κ δεν αλλαζει το lose lose κ την ουσια, η ανακοινωση της ΑΕΚ για τα τυπικα της υποθεσης, τα νομικα, ειναι πολυ καλη. Τα αλλα, τα λαικιστικα, τα χω βαρεθει απο ολους κ δεν με εκφραζουν ουτε απο την ΑΕΚ κ ας συμφωνω σε μεγαλο βαθμο

6 Likes

συμφωνώ με Red Viper.

Μακάρι να γίνει το ματς γιατί ποιος τους ακούει μετά! αλλά σε κάθε περίπτωση περιπλέκει τα πράγματα… ακόμα και στο πρόγραμμα των αγώνων. Θα δείξει…

τραγελαφικές καταστάσεις πάντως…

3 Likes


3 Likes

Φοβερη ανακοίνωση, τίγκα στις αλήθειες!

Με τους περισσότερους αεκτζήδες που εχω μιλήσει χαίρονται για τους χαρτινους 3 βαθμους που μαλλον θα παρει η ομαδα τους. Αυτα περι διαφορετικότητας και γαυροποίησης που λεγαμε πριν 20 μερες.

Το προβλημα δεν ειναι τι ομαδα υποστηριζει ο καθενας, το προβλημα ειναι η νοοτροπια του ελληνα

1 Like

Η αναφορα στον Μπρινιολι γελοιακ κ ατυχης κ μου την δινει που χτιζεται συνεχως αυτη η κοντρα με τον Παναθηναικο. Υπαρχει κ απο σας ο Νικολογιαννης πχ που ειναι πραγματικα γελοιος. Πολυ λαθος για μενα απο την ΑΕΚ γτ γινεται ακριβως αυτο εδω. Σε μια ανακοινωση που δομει τελεια τι εγινε στο Περιστερι, δινει τροφη σε κοσμο να ασχοληθει με κατι αλλο.
Η ΑΕΚ εχει παρει μια αποφαση που απο οτι φαινεται εμενα θα με χαλαει μονιμως. Βαρεθηκε την μετριοπαθεια κ εβαλε σαν εκπροσωπους τυπου τονπρωην χουλιγκανο Καραλη κ τον γκεμπελιστη υπαλληλο Τσαταλη με αποτελεσμα να χανεται η μπαλα στην μαγκια κλανια απο και προς καθε κατευθυνση.

Τωρα τα υπολοιπα που λες ειλικρινα δεν τα καταλαβαινω. Η ΑΕΚ τι ακριβως επρεπε να κανει εφοσον ειναι μικροτερο το τερμα;

Επισης απο την στιγμη που ο Ατρομητος δεν μπορεσε να το διορθωσει, κατι που εχει επιτευχθει σε αλλες παρομοιες περιπτωσεις, κ η υποθεση παει στο φυλλο αγωνα κ στον αθλητικο δικαστη τι πρεπει να κανει παλι η ΑΕΚ; Να αλλαξει τον νομο; Να παραβλεψει καποιον μονη της απο τις διαδικασιες; Με τι δικαιοδοσια;

Οποιος ΑΕΚτζης χαιρεται για το οτι θα παρει ετσι το παιχνιδι η ΑΕΚ ειναι φαουλ για μενα, αλλα αυτο δεν αλλαζει τα παραπανω

9 Likes

Μα και ο ολυμπιακός βασει νόμου πηρε το πρωταθλημα τοτε.
Και ο μπρινιολι επρεπε να κανει οτι ζαλιζεται να ημασταν στο +10 αυτη τη στιγμη, δεν εχει καμια δουλεια η κροτιδα διπλα απτο τερμα. Ετσι κι αλλιως ολοι με το παραμικρο πεφτουν κατω, κλεινουν τα φωτα, βγαζουν τα πασετα. Μια στιγμη, ενα πρωταθλημα

Όπως παει προβλέπω οτι το φετινό πρωταθλημα δεν θα τελειώσει.

Επισης θελω να δω τη θεση της αεκ αν τεθει θεμα να γινει ο αγωνας

1 Like

Εγώ λέω πως έπρεπε να παίξουμε με τα τέρματα όπως ήταν. Αυτό μάλιστα θα δημιουργούσε νέες προοπτικές για την βελτιστοποίηση του αθλήματος και θα άνοιγε ο δρόμος για custom-ιές σε κάθε παιχνίδι που θα κρατούσαν αμείωτο το ενδιάφερον του κοινού.

Προτάσεις:

  1. Μισό γρασίδι-μισό χώμα το τερραίν.
  2. Οι τερματοφύλακες να φορέσουν φανέλα ίδιου χρώματος με τους παίκτες της ομάδας τους.
  3. Εναλλακτικός φωτισμός, φτάνει πια με το βαρετό άσπρο και άψυχο χρώμα των προβολέων. Θα μπορούσαν να έχουν ντισκόμπαλες, να είναι πραγματική γιορτή το παιχνίδι.
  4. Ο τερματοφύλακας πρέπει να σκάει την μπάλα όταν την έχει στα χέρια, αλλιώς να σφυρίζονται βήματα.
  5. Μπορούμε να επιχειρήσουμε να δανειστούμε τέρματα από άλλα αθλήματα, όπως του χόκει ή του american football.
  6. Να μετράμε πόντους όπως στο γερμανικό σε περίπτωση που οι παίκτες κρατούν την μπάλα στον αέρα. Όποιος έχει περισσότερους στο τέλος, μετράει +1 γκολ.
  7. Ο διαιτήτης να είναι και επόπτης.
  8. Ο επόπτης να είναι και διαιτητής.
  9. Να γίνονται οι αγώνες παρουσία οπαδών μόνο της αντίπαλης ομάδας, θα τονωθεί και ο τουρισμός έτσι.
5 Likes

Για τον Βαλνερ ναι ετσι ειναι. Απλα η ΑΕΚ χτες δεν εχασε καποιον αγωνα στημενο απο την ΕΠΟ για να κανει ενσταση μετα. Ουτε σκαρφιστηκε ζαλαδα. Ο Μπρινιολι ενιωθε μια χαρα κ ορθως, κ μπραβο του, συνεχισε.
Στην ΑΕΚ ο διαιτητης διαπιστωσε κ αυτος οτι ειναι κοντο το τερμα κ αποφασισε συμφωνα με τον κανονα να δωσει περιθωριο στον Ατρομητο να το διορθωσει. Αν η ΑΕΚ ελεγε μλκς η ηταν ενας ποντος η ο Ατρομητος το εφτιαχνε ο διαιτητης θα αποφασιζε να γινει ο αγωνας.

Ελπιζω κ εγω να υπαρχει η επιλογη να γινει ο αγωνας

5 Likes

Εμένα μου φαίνεται γελοιότητα η φάση με το κοντό τέρμα. Αν είναι δυνατόν αν είσαι Super League και να μην έχεις τα βασικά.

Αυτό που δεν μου άρεσε από την μεριά της ΑΕΚ, είναι ότι θα ήθελα να βγούν να δηλώσουν, " οκ, πάμε σε άλλο γήπεδο να παίξουμε όταν οριστεί ή φτιάχτε τα τέρματα και παίζουμε".
Τώρα γελοιότητες του τύπου σκάβω λάκο στην γραμμή για να βγεί σωστό ύψος ή ότι η κροτίδα έσκασε 15 μέτρα μακριά (κλείστο ρε μαν μου, κροτίδα έσκασε, κανονικά έπρεπε να παίξεις 2-3 παιχνιδάκια χωρίς κόσμο) είναι γτπκ.

Γενικά πάντως πολύς περισσότερος ντόρος για ένα απλό θέμα, δεν καταλαβαίνω που κολλάει ο κόσμος. Δεν γνωρίζω τις ακριβείς διαστάσεις ενός τέρματος, αλλά όταν το μέγεθος τέρματος δεν είναι σωστό, δεν μου φαίνεται λογικό να παιχτεί ματς.
Δεν θέλω παρολαυτά όμως να κερδίσουμε το ματς στα χαρτια, θέλω να διεξαχθεί ο αγώνας.

3 Likes