Αεκαρα

Νομίζω κανείς δεν το θέλει στα χαρτιά, ας ελπίσουμε να παιχτεί κάποια στιγμή το ματς.

5 Likes

Αυτο που δεν καταλαβαινει ο πολυς κοσμος ειναι οτι καμια ομαδα δεν εχει δικαιοδοσια να πει οκ ντουντς παμε διπλα να παιχτει η αυριο ξερω γω. Αυτα ειναι για να χουμε να λεμε οι οπαδοι μεταξυ μας. Υπαρχει πρωτοκολλο. Κανονισμοι.

4 Likes

γράφει ο επιστήμονας τώρα περιμένετε

4 Likes

Βλέπω κάτι τέτοια όμως:

και ξερνάνε τα μάτια μου. Δλδ οκ, είσαι ο πρόεδρος της ομάδας που έχει πρόβλημα το γήπεδο της, αλλά παρολαυτά κατηγορείς τους άλλους? Όχι ότι δεν το ξέραμε, αλλά είναι σίχαμα η κατασταση.

4 Likes

Να πω και εγώ τη μαλακία μου.

Τότε με τον Βάλνερ, κακώς κάναμε ένσταση. Έπρεπε να το αφήσουμε το θέμα και να δημιουργηθεί δεδικασμένο έτσι ώστε η κάθε ομάδα να χρησιμοποιεί όποιον παίκτη θέλει.

Στα σοβαρά τώρα…

Οι κανόνες είναι ΚΑΝΟΝΕΣ και πρέπει να εφαρμόζονται. Η κάθε ομάδα έχει το δικαίωμα να καταθέτει ενστάσεις, εφέσεις, καταγγελίες και οτιδήποτε άλλο προβλέπεται από το γράμμα του νόμου.

Απλά να πάψει αυτή η καραμέλα περί “διαφορετικότητας” και “ηθικής” της ΑΕΚ. Όταν δεν τηρούνται οι κανόνες πρέπει να παρεμβαίνει ο νόμος και να ευθυγραμμίζεται η κατάσταση. Και η ΑΕΚ έπραξε το σωστό και το νόμιμο προς ώφελος της κανονικότητας. Δεν ξέρω πόσο ηθικό είναι, ή αν ήταν στημένο, ή αν ήταν δολιοφθορά, ή αν ήταν καρφωτό, αυτά θα τα βρεί η νομική διαδικασία . Το σίγουρο είναι ότι πρόκειται για 100% νόμιμη ενέργεια από πλευράς ΑΕΚ.

Αν πήγε ο Σπανός σαν το κογιότ απ’ τα looney tunes και πείραξε τις εστίες ορθώς να το πάρει στα χαρτιά η ΑΕΚ. Βέβαια ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός έχασαν βαθμούς στο Περιστέρι και θα δωθεί πάτημα σε Μαρινάκη κυρίως και Σαββίδη να πούνε τα δικά τους και άντε να βάλεις τους ασκούς μέσα στο σακί πάλι.

Το πιθανότερο είναι να έγινε από λάθος (που πάλι σκατα είναι δλδ γιατί τέτοιου βαθμού ανευθυνότητα σχεδόν το ίδιο κατακριτέα είναι με τον δόλο). Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος τι λέει ο νόμος νομίζω πως το σωστό θα ήταν να γίνει ο αγώνας αν πρόκειται για λάθος και όχι να το πάρει στα χαρτιά. Το μόνο εύκολο είναι να βρεθεί ημερομηνία ας αναβληθεί ο ημιτελικός. Έτσι κ αλλιώς τελικός κυπέλλου θα παιχτεί Μάιο-Ιουνιο και Ευρώπη δεν έχει κανένας

Μια φορά πάνε να έχουν ενδιαφέρον αυτά τα ανούσια play off και δεν θα αφήνουμε. Μόνο αυτή την αγωνιστική είχαμε το σκηνικό με τα δοκάρια και τον Μαρινάκη να ψάχνει ψύλλο στ άχυρα μπας και δεν κατέβουμε να παίξουμε στην Τούμπα. Τραγελαφικά γεγονοτα και φέτος στο πρωτάθλημα μας :stuck_out_tongue:

3 Likes

Τότε με τον Βάλνερ, είχε δώσει το οκ η ΕΠΟ να παίξει ο παίκτης, έγινε ο αγώνας και μετά κάποιος το σφύριξε τον Ολυμπιακό…

3 Likes

Καλως πηρε ο γαυρος το ματς στα χαρτια τοτε, καλως θα το παρει και η ΑΕΚ, εχουμε κανονες.

Οχι αλλο ηθικο πλεονεκτημα και διαφορετικοτητες θα κανω εμετο.

Οι μαλακες ειμαστε εμεις που ειπαμε στον Μπρινιολι να σηκωθει, δεν κατηγορω καμια ΑΕΚ, δικη μας ηταν η αποφαση. Το ποσο “δεν” ειχε επηρεαστει φανηκε 10 δευτερολεπτα μετα.

Η ΑΕΚ θα παρει το Πρωταθλημα γιατι ειναι η καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα. Το ματς με τον Παναθηναικο στο ΟΠΑΠ αρενα ηταν ντροπη και ξεφτιλα. Ισχυουν και τα δυο ταυτοχρονα.

6 Likes

Δεν τα ξέρεις καλά αλλά δεν πειράζει.

Και με τα δοκάρια κάτι ανάλογο παίχτηκε. Κάποιος δεν τα συντήρησε εγκαίρως, κάποιος άλλος είπε “θα το φτιάξουμε από βδομάδα κανείς δεν θα το πάρει χαμπάρι”, κάποιος το σφύριξε στον Τίγρη, και κάπως έτσι θα στήθηκε το όλο σκηνικό

Περιπτωση Βαλνερ τωρα θα ηταν αν ηξερε η διοργανωτρια αρχη κ η ΑΕΚ οτι το τερμα ειναι μιρκροτερο, παιζαμε, χαναμε κ καναμε μετα ενσταση.

Στα αλλα οκ, απλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

Εξαλλου για μενα οπως προειπα, οι διαφορετικοτητες ειναι μπουρδες. Ολο τους ρεπορτερ μας κραζω. Χτες ο Καζαντζογλου ο βλακας ελεγε με στομφο οτι αυτη ειναι η μεγαλυτερη νικη της ΑΕΚ στο πρωταθλημα. Του γραψα οτι λεει μλκς. Αυτοι οι τυποι μονο ζημια κανουν

9 Likes

Για να παίξει ο Βάλνερ δεν του έβγαλε δελτίο η ΕΠΟ; Δεν έπρεπε η ΕΠΟ εξαρχής να πει πως δεν μπορεί να βγει το δελτίο λόγω ορίου μεταγραφών; Θυμάμαι τόσο λάθος; Μπορεί…

1 Like

Συγγνώμη, αλλά αν το τέρμα είναι 5 εκατοστά χαμηλότερα, νομίζω ότι ένας επαγγελματίας τερματοφύλακας μπορεί να το καταλάβει ίσως και με γυμνό μάτι, πόσω μάλλον αν πάει και σταθεί από κάτω. Σιγά μην έπρεπε να το σφυρίξουν στον Μελισσανίδη. Ο Ατρόμητος φάνηκε πολύ μαλάκας, δε θα λυπηθώ ό,τι και να πάθει, ας πρόσεχε. Απλώς η ΑΕΚ ας μιλάει λιγότερο, η ζωή έχει γυρίσματα.

8 Likes

Βολίδα του Χάμεζ στην Τούμπα η μπάλα στο δοκάρι… στο Περιστέρι θα ήταν άουτ

(σόρρυ δεν άντεξα) :rofl:

3 Likes

Και μάλιστα πολύ άουτ

Το δελτίο που βγάζει η ΕΠΟ αφορά τη νομιμότητα της μεταγραφής (ιδιοκτησιακά καθεστώτα και άλλα τέτοια νομικίστικα). Δεν υπαρχει όριο μεταγραφών, υπάρχει όριο συμμετοχών σε επίσημα παιχνίδια. Παρανομία στη μεταγραφή δεν υπήρχε, ο παίκτης μπορούσε νόμιμα να είναι μέλος της Καλαμαριάς αλλά δεν μπορούσε να αγωνιστεί σε επίσημο παιχνίδι.

Τώρα ότι προφανώς κάποιος το ήξερε ότι έχει παίξει ήδη σε δύο ομάδες και το σφύριξε στον Κόκκαλη (νομίζω η Βέροια που καιγόταν να μην πέσει εκείνη την περίοδο) δεν αμφισβητείται.

1 Like

Αν λέει κάτι ο νόμος σαφώς και να το πάρει στα χαρτιά. Άφησα και εγώ αστερίσκο γιατί δεν το έψαξα το το θέμα. Και καταλάθος να έγινε είναι αστείο για επαγγελματική κατηγορία να βάλουν μυαλό και να μην ξαναγίνει

Αυτό με την διαφορετικότητα δεν το καταλαβαίνω. Μπορώ να κατανοήσω γιατί να θεωρείται άδικο κάτι στα χαρτιά αφού ακυρώνει την προσπάθεια στο γήπεδο αλλά υπάρχουν και κανόνες. Για μένα χαζομάρα έκανε η ΑΕΚ πχ προπερσι που άφησε τον ΠΑΟΚ να βγει Τσου Λου ενώ άνετα μπορούσε να το πάρει στα χαρτια αφού οι άλλοι κατέβηκαν με ληγμένα δελτία κατι που ούτε το χωριό μου στο β τοπικό δεν έχει κάνει.

2 Likes

Συμφωνώ.

Επίσης μου κάνει εντύπωση η εγκατάσταση των δοκαριών στο Περιστέρι που ήταν θαμμένα μέσα στο χόρτο. Έχω δει άπειρες φορές σε σύγχρονα γήπεδα (το έχω δει και στο Καραισκάκη) τα δοκάρια είναι κουμπωτά στο έδαφος για να μπαινοβγαίνουν εύκολα. Φαντάζομαι θα έχει και εωτερικούς αποστάτες (;).

Τέλος πάντων… Ας πρόσεχαν

2 Likes

νομίζω η ανακοίνωση της ΑΕΚ τελικά τα έκανε λίγο μαντάρα σε έναν βαθμό. ρε παιδί μου, πες αυτά που θες να πεις, μείνε αμετακίνητος στη θέση σου, έχεις δίκιο, αλλά μη μπλέκεις άλλα πράγματα μέσα…

ήταν εκτός κανονισμού οι εστίες. αυτό είναι γεγονός. δεν έχει σημασία ποιος το είδε, πως το είδε, γιατί το είδε, αν ήταν αετομάτης, αν είχε μεζούρα η μοδίστρα.

δεν το αρνείται ούτε ο Ατρόμητος, άσχετα αν λέει “ντάξει ρε παιδί μου πως κάνετε έτσι ασουμε ξερωγω, δε μετράει το μέγεθος κλπ”.

και αντί να κράζουμε τον Σπανό που βγαίνει με θράσος να αντεπιτεθεί τα ρίχνουμε στην ΑΕΚ που έκανε αυτό που θα έκαναν όλοι!

δλδ υπάρχουν γήπεδα στην ανώτερη κατηγορία και δεν τηρούν απλές προδιαγραφές!

επίσης, την απόφαση για αναβολή την πήρε ο διαιτητής και όχι η ΑΕΚ.

edit: και το χειροτερεύει η ΑΕΚ με τραγικό βίντεο στη σελίδα της στο facebook…

2 Likes

Μόνο που δεν τα ρίχνουμε γι’ αυτό στην ΑΕΚ.