Αεκαρα

Πολλές ωραίες στιγμές χθες στη φιέστα και εντός και εκτός γηπέδου !!! Μπλάνκο-Σέζαρ χαμός !! Αραούχο ΠΑΝΙΚΟΣ !!! Αλμέιδα μεγάλη μορφή !!! Ευτυχώς έγινε και η απονομή κανονικότατα !!!
Αλλά :
Ποιο αρρωστημένο μυαλό σε φιέστα αποφασίζει να ρίξει φωτοβολίδα ευθείας βολής ;;;;; Και έχουμε τον άλλο στα μεγάφωνα να λέει πως έχουμε προβοκάτσια…Όχι φίλε !!! Δεν είχαμε προβοκάτσια !!! Μαλάκες είχαμε και έχουμε !!! Μετά το σκηνικό άρχιζαν να βρίζονται κάτι καλόπαιδα συνδεσμίτες με φιλάθλους - οπαδούς και από την εξέδρα που έφτασε η φωτοβολίδα και από την κάτω κερκίδα !!! Επίσης ισχύει πως πολλοί με διαρκείας έμειναν απ’ έξω γιατί είχαν μπει άλλοι τζάμπα ;;;;
Πάρα μα πάρα πολλά καπνογόνα !!!

3 Likes


Τα λένε άριστα οι υπάλληλοι

6 Likes

Ε, άμα είναι και ο Ερπετόπουλος στο πάνελ, εντάξει :joy:

3 Likes

Τον έχει ταξιδέψει ο μένιος ο σακελλαρόπουλος ο αδέκαστος

1 Like

Καλά ο Μένιος κάνει τον Φάουστ και τον Ρόμπερτ Τζόνσον να κοκκινίζουν από ντροπή και να δηλώνουν από μόνοι τους γατάκια με σκυμμένο κεφάλι

3 Likes

Εντωμεταξύ κοιτάζοντας πάλι τον τίτλο θα μπορούσε να είναι τίτλος έκθεσης του μαέβιους παχατουρίδη

2 Likes

Μόνο αλήθειες

2 Likes

Μόνο Αήθειες

(που λέει κι ο κύριος Απόστολος).

Με καθυστέρηση να πω κι εγώ ότι αν θέλουμε να μείνουμε στα πρακτικά, το πρωτάθλημα το χάσαμε στο χ με τον ΠΑΟΚ. Αυτό ήταν το παιχνίδι που έπρεπε να πάρουμε και αυτό είναι το αντίστοιχο παιχνίδι που πήρε η ΑΕΚ όπως πήρε. Με τύχη; Στημένο; Ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει αλλά στην πραγματικότητα δεν παίζει ρόλο. Για οποιονδήποτε λόγο ήταν ένα παιχνίδι που η ΑΕΚ ουσιαστικά κέρδισε χωρίς να χρειαστεί να παίξει. Όλα τα άλλα που λες είναι φρασεολογία βαθέως γαβρισμού.

Σε ένα πρωτάθλημα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες δεν μπορεί οι εξωαγωνιστικές λεπτομέρειες να μένουν εκτός συζήτησης. Και αυτές ήταν συντριπτικά υπέρ της ΑΕΚ. Σίγουρα όμως λεπτομέρειες. Καμμία σχέση με παλιότερες παράγκες κτλ. Ακόμα.

Κατά τα άλλα, ανόητη ερώτηση: Αφού υπήρχε θεωρητική πιθανότητα ο Βόλος να κερδίσει την ΑΕΚ και ο ΠΑΟ τον Άρη και άρα να είναι πρωταθλητής ο ΠΑΟ, πώς οργανώθηκε από τις Superleague/ΕΠΟ απονομή στη Νέα Φιλαδέλφεια; Έτσι από τυπικότητα ξερωγω δε θα έπρεπε να θεωρηθεί ότι το πρωτάθλημα ακόμα παίζεται; Αν ερχόντουσαν τα πιθανά (λέμε τώρα) αποτελέσματα τι θα έκαναν; Θα έβαζαν το κύπελλο σε ταξί να το πάνε Λεωφόρο; Έτσι για να καταλάβουμε πόσο αξία δίνουν oi ίδιες οι Superleague & ΕΠΟ στο πρωτάθλημά τους

2 Likes

Η ΕΠΟ είχε κανονίσει απονομή και στους 2 και ανάλογα του πως θα πήγαιναν τα ματς θα μετέφεραν το κύπελλο από τα γραφεία της στο αντίστοιχο γήπεδο. Το κύπελλο ΔΕΝ ήταν στη Ν. Φιλαδέλφεια. Ο Παναθηναϊκός δεν γνωρίζω αν είχε ετοιμάσει κάποιου είδους φιέστα.

Η διοργανώτρια αρχή, που εδρεύει στο Μαρούσι, θα βρίσκεται σε εγρήγορση και ανάλογα με την εξέλιξη των αγώνων ΑΕΚ-Βόλος και Παναθηναϊκός-Άρης, θα σπεύσει στο γήπεδο που θα κριθεί ο τίτλος.

Το τρόπαιο αναμένεται να βρεθεί στη Λεωφόρο ή στη Νέα Φιλαδέλφεια σε λίγα λεπτά, με την ΑΕΚ πάντως να φαντάζει το ακλόνητο φαβορί για να το προσθέσει στη συλλογή της.

6 Likes

A ok, λάθος μου τότε

Ο,τι λεει ο Xacti. Λιγη ενημερωση ρε παιδες. Μην ψαχνετε ολη την ωρα τις και καλα αποκαλυψεις και σκανδαλα.

Απιθανες εικονες απο χτες. Εχω ζησει καλα ολα τα πρωταθληματα της ΑΕΚ απο το 89 και μετα, ε τετοια χαρα στον συλλογο δεν εχω ξαναδει. Ειλικρινα πιστευω ειναι ο αερας του Αλμειδα. Εχει ανεβασει ψυχολογικα ολον τον οργανισμο. Φοβερος τυπος. Iconic.

7 Likes

Κανένα σκάνδαλο, απλά θεώρησα ότι ήταν μία ακόμα ασόβαρη ενέργεια της ΕΠΟ από τις πολλές φετινές. Όταν κατηγορώ την ΕΠΟ δεν την ταυτίζω με την ΑΕΚ. Εσύ;

Πως ειναι ασοβαρο κατι που εβγαλες απο το μυαλο σου, εφοσον ειχε κανονιστει απονομη και για τα 2 γηπεδα? Κατα τα αλλα κατηγορησε οσο θες την ΕΠΟ.

Και στη Φιλαδέλφεια να το είχαν πάει, σιγά. Καλά θα είχαν κάνει. Αφού οι πιθανότητες ήταν 99% να έπρεπε να είναι εκεί, αρκούσε απλώς να έχουν μια εναλλακτική. Είπε κι άλλα ο @mandrake :stuck_out_tongue:

Απάντησα ήδη σε αυτό. Έκανα μία ερώτηση γιατί δεν ήξερα και έβγαλα ένα συμπέρασμα. Απάντησε ο φίλος και είπα ότι το συμπέρασμά μου είναι λάθος. Τι άλλο να κάνω; Δεν έψαχνα πάντως κάποιο σκάνδαλο, ξαναλέω. Η φετινή ΕΠΟ έχει αποδειχθεί εντελώς ανίκανη και νομίζω δεν ήμουν άδικος να τα περιμένω όλα από αυτήν

1 Like

Φταιω και εγω γτ οσο εγραφα ειχες γραψει οτι εκανες λαθος και μου διεφυγε

Οσο επιμενετε για λεπτομερειες θα λεω και εγω τις δικες μου. Τιγκα λεπτομερεια τα 2 πεναλτι που πηρατε με μας στον πρωτο γυρο. Τιγκα λεπτομερεια το γκολ που ακυρωθηκε του Αμραμπατ στην Τουμπα και η οποια αν δεν ηταν η ΑΕΚ τυχερη στο τελος, θα συνιστουσε την πιο σκανδαλωδη αλλοιωση απο εποχες Κατσουρανη. Φαση την οποια ξεχνατε ολοι, αλλα απο μονη της καθαριζει καθε παραμυθι οτι η ΑΕΚ ελεγχει ολο το πρωταθλημα κτλ κτλ.
Οποτε σε καμια περιπτωση δεν ηταν ολες οι λεπτομερειες υπερ της ΑΕΚ. Ετσι εχετε μεγαλωσει να το βλεπετε. Διαφορετικα εχω μεγαλωσει να το βλεπω εγω. Δεν πειραζει, καλη καρδια. Δεν θα γλυτωσουμε ποτε απο αυτο γιατι ετσι μαθαμε.

3 Likes

Είμαστε που είμαστε χαρούμενοι μετά τα χθεσινά… Έρχονται κ αυτοί οι τίτλοι από Πηραιά μεριά κ μας φτιάχνουν περισσότερο! Πόσες χαρές να αντέξουμε καλέ? Φτάνει!:joy:

1 Like

Και να θελουμε να αγιασουμε δεν μας αφηνετε ομως ε