Αεκαρα

Μην ξεχνάμε Σκόκο

7 Likes

Βγήκαν και τα διαρκείας…Χωρίς τυμπανοκρουσίες κλπ…Ίδιες τιμές με πέρυσι και με προτεραιότητα σε όσα ευρωπαϊκά παίξουμε…Για να δούμε πως θα πάνε…

1 Like

Τραυματιστηκε λεει παλι ο Γκαρσια χτες με το Τρινινταντ. Απελπιστικη η κατασταση του. Ακουγα χτες στο ραδιο οτι οι φετινες μετρησεις του ηταν επιπεδου Β Εθνικης.

πιστεύω αν είχαμε επιτελείο της προκοπής, με δίκτυα, γνωριμίες με μάνατζερ και γενικά επίπεδο, θα εκτιμούσαν σωστά και θα τον είχαν δώσει πέρσι και θα έφερναν κάποιον με 5-6 εκατομμύρια που θα έβγαζε δουλειά. αλλά…
δηλαδή δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη ομάδα στο επίπεδο της ΑΕΚ που θα έλεγε όχι σε 20+ εκατομμύρια για οποιονδήποτε ποδοσφαιριστή της

2 Likes

H ομαδα οσο ειναι ο Μελισσανιδης εχει καποια σημαντικα οφελη, αλλα δεν θα δουλεψει ποτε σε προτυπα επαγγελματικα, σοβαρης Ευρωπαικης ομαδας

4 Likes

Το εχω ξανα αναφερει νομιζω - ο φυσικοθεραπευτης που παω δουλευε στην ΑΕΚ. Τη σαπιλα που μου περιεγραψε δε μπορειτε να τη φανταστειτε. Σκληρο ΠΑΣΟΚ και νεποτισμος που μας πανε 5 σκαλες κατω απο τους υπολοιπους. Αν αυτο το τμημα ειναι καθρεφτης του τι γινεται μεσα στην ομαδα, ζητω που καηκαμε. Καλα δε μιλαω για Γαλανοπουλους αλλα και τους περισσοτερους προσφατους τραυματισμους των τελευταιων χρονων που τους πετσοκοψαν μονοι τους .
Τεσπα, αν ειχαν @@ θα πουλουσαν Λιβαι περσυ και ας γκρινιαζαμε ολοι - γιατι τοτε ηταν η στιγμη και ενας επαγγελματιας με εμπειρια θα το εβλεπε/σκεφτοταν πιο στρατηγικα.
Γενικα πιστευω φετος θα ειναι μια πολυ δυσκολη χρονια που ουσιαστικα θα αλλαξει ολη η ομαδα ενω παραλληλα ολοι μας θα εχουμε υψηλες απαιτησεις. Ελπιζω να μη δουμε το χειροτερο δυνατο σεναριο γιατι και στο reddit ηδη διαβαζω πολυ μαυριλα απο κοσμο.

3 Likes

Δεν θυμαμαι να τα χεις ξαναπει. Ειναι σημαντικα. Οχι οτι πεφτω απο τα συννεφα. Τα αποτελεσματα δεν σε αφηνουν να σκεφτεις κατι αλλο. Ειναι και αυτο μια απο τις προβληματικες πτυχες του Μελισσανιδη και της ελλειψης επαγγελματικοτητας. Αυτο που εχω εγω απορια ειναι αν αυτο το κομματι πλεον το χειριζεται το τημ του Αλμειδα η ειναι αλλο που προυπηρχε. Αν δηλαδη συνεχιζει η σαπιλα στις θεραπειες και αποκαταστασεις και με Αλμειδα και τημ.
Δυστυχως η ομαδα λειτουργικα βγαζει πολυ πασοκιλα. Oπως περιεγραψες. Για την επομενη χρονια θα ξερουμε συντομα νομιζω. Οι υπολοιποι φετος μας φτασανε η πλησιασαν και εχοντας καλυτερα Ευρωπαικα εισιτηρια, αλλα και διαθεση, τους βλεπω να ενισχυονται σημαντικα. Σε μας αυτα που ακουγονται προς το παρον ειναι αποθαρρυντικα. Οντουμπατζο, Παλασιος, Μπρινιολι παιχτες που σιγουρα δεν σε ανεβαζουν επιπεδο. Αντε ισως λιγο ο Μπρινιολι σε σχεση με το τι ειχες. Οταν δουμε για ποιους πραγματικα παιχτες παμε και σε ποιες θεσεις, θα μπορουμε να χουμε μια πιο σωστη εκτιμηση για το τι θα ακολουθησει

3 Likes

έχω και ανησυχία για το πόσο επεμβαίνει και στα αγωνιστικά ο Μελισσανίδης, και πιστευώ ότι υπάρχει και μια σχέση με τον Αλμέιδα του στυλ “σου πήρα Πινέδα, έδωσα τόσα λεφτά, κάνε αβαβα τις άλλες αδυναμίες” και κάπως να του έχει περάσει ότι “εγώ σε φτιάχνω σαν όνομα τώρα κλπ”. δεν ξέρω, από τις δηλώσεις του Αλμέιδα για τον Μελισσανίδη μου βγαίνει ότι έχει περάσει πως είναι το αφεντικό και κάνει κουμάντο…

1 Like

Μιλαμε για θλιβερες καταστασεις, οπου ο Μελ κραταει στη θεση του chief εκει εναν μπαρμπα με nickname Θεος (η κατι τετοιο), και κανενας δε κανει τιποτα χωρις να το εγκρινει αυτος.
Μου περιεργραψε σκηνικα που εμπαιναν βαλτοι στο τιμ με προηγουμενη θητεια στη 3η εθνικη γιατι απλα γνωστοι. Ενα απλο παραδειγμα μου λεει, δες οταν βγαινουν οι ομαδες στο γηπεδο το επιτελειο διπλα τους. Ο Ολυμπιακος ειναι ετη φωτος μπροστα και ειναι ενα ολοκληρο τιμ επαγγελματιων, δευτερος ο ΠΑΟΚ. Σε εμας κατι τυχαρπαστοι. Γενικα μια πολυ αποκαρδιωτικη εικονα. Καλα Γαλανο πετσοκοφτηκε ξεκαθαρα απο λαθη και κακη διαχειριση - οποτε βλεπετε παικτες να φευγουν εξω για εγχειρησεις ειναι για αυτον τον λογο: ολοι οι εμπλεκομενοι σε μας ειναι βισματα κ σαπιοι.

2 Likes

Τίγρης against modern football ρε μουνι@

2 Likes


:joy: μεσος ΑΕΚτζης

3 Likes

Chief ειναι αυτος ο Γιωργος Παπαδοπουλος?

Μάλλον το Γιαννάκη Παπαδόπουλο λες

1 Like

Δε θυμαμαι ονομα γμτ - παντως κοιτωντας το τιμ μηπως εννοουσε τον Νικολαου?
@Red_Viper χαζευω τωρα τα ιατρικα επιτελεια, κοιτα μονο ποσους καθαρους φυσικοθεραπευτες εχει ο Παναθηναικος πχ (6). Δε ξερω αν δε τους εχει ολους στη σελιδα μας, αλλα γραφουν 1 φυσιο και 1 βοηθο…

Nαι σορυ. Γιαννακης. Αυτα τα παρελκομενα του πρεπει να χουμε ενωσεις, επο κτλ. Ελληνικο ποδοσφαιρο. Το κακο ειναι οτι οι αλλοι φαινεται να παιρνουνε και την ΕΠΟ αλλα να χουν και πιο εκσυγχρονισμενη λειτουργια.

@eviL Νομιζω οτι ουτε φυσιοθεραπευτες εχουμε αρκετους, ουτε σκαουτινγκ ουτε τιποτα. Μονο διαφορους μπαλαντερ τυπου Κουχαρσκι, Κονε, Αλβες οι οποιοι μπορει οντως να κανουν δουλεια, αλλα δεν βλεπω και πολυ αποτελεσμα

2 Likes

Aν τους καψει και αυτο το καλοκαιρι ο Αργεντινος,μαλλον το 3ετες προτζεκτ παει για φουντο. :rofl:

1 Like

Τέλος ο Σιντιμπε…και φαν φεερτ,ο Σιντιμπε θα μείνει για την γκολάρα στο Μπράιτον,αυτό,τπτ άλλο.

Βγαινουν δημοσιεύματα περί πώλησης της ΑΕΚ,περί τελειωμένου ντιλ κλπ,ας προσέξει ο Μελισσανίδης,αν όντως θέλει να δώσει πακετο την ομάδα,μην έχουμε τροχαναδες νο2.

3 Likes

Χάρηκα για τον Φαν Φεερτ, μακάρι να προχωρήσει - κρίμα που δεν έγινε καλύτερη διαχείριση, δε του άξιζε.

2 Likes

Και να σου βάλει κανένα γκολ στη ΝΦ…να δω τι θα πουν.Οκευ δεν είναι ο παικταρας,αλλά τέτοιο παραγκωνισμό δεν άξιζε.

Ο συμπαθης ΦΦ, που εβαλε γκολ/μισο πρωταθλημα στον Αρη περσι, θα βάλει εύκολα 10-15 γκολ στον Ατρομητο. Θα επρεπε να παιξει περισσοτερο ; σιγουρα. Στη θεση ποιου ; Αγνωστο. Μπορουσε να τρεχει μονος ή να τον φοβουνται οσο τους πονσε/τρινιδαδ; οχι.

Πιο πολυ στεναχωριεμαι για τις μη-ευκαιριες του (τ)Ζινι, παρα για τον ΦΦ. Κυριος, δεν δημιουργησε προβλημα, και δεν εφυγε τον χειμωνα ενω ήθελε. καλη του τυχη

1 Like