Αεκαρα

Πολυ περιεργη φαση η ομαδα. Εκ πρωτης οψεως ασχημα τα πραγματα. Ακομα αρθρα για Αμραμπατ κ Χατζισαφι. Παζαρια για Πονσε εδω κ ενα μηνα που τα μαθαινεις απο τον Νικολακοπουλο. Παιχτες που βγαζεις οτι εισαι κοντα φαινονται οτι πανε αλλου. Τον Καμαρα δε τον ηθελα αλλα ο Γιαννουλης θα πρεπε να ρθει. Ακους κατι αστειοτητες για Μπαρκα. Κ ο πρωτος που πανε να κλεισουν ο Καλενς.
Ελπιζω να μου το γυρισουν τουμπα αλλα προς το παρον τα βλεπω μαυρα

3 Likes

Και λέξη για Αλμέιδα…Ούτε από Αλμέιδα…

1 Like

για 5 εκ. ο Πόνσε στην Χιουστον Νταιναμο. εντάξει δεν είναι λίγα χρήματα, αλλά όταν ακούς “ποσό ρεκόρ” φαντάζεσαι περισσότερα. με 4 εκ δεν τον πήραμε;
όλες αυτές οι περιπτώσεις που έχουν ακουστεί (Καμαρά, Γιαννούλης, Μπάρκας(!!!)), δείχνουν πόση έλλειψη έχει η ομάδα από scouting και επαφές με ατζέντηδες κλπ κλπ. λες και παίζουμε Football Manager ξερωγω…

πέρσι ο Αλμέδια είχε κάνει συνέντευξη τύπου. φέτος περιμένουμε πότε θα θυμηθεί να την κάνει ο Ηλιόπουλος και να δούμε και τον Αλμέιδα…

1 Like

Αν παιζανε φιλε μου Football Manager θα μπορουσαν να βρουνε απειρα παιχτακια. Αυτοι παιζουν μονο τι εχει στην ατζεντα μου απο παλιους συνεργατες και αντιπαλους.
Για τον Πονσε αν παρουν 7-8 εκατομμυρια εγω δεν θα χα κανενα προβλημα. Το προβλημα ειναι το timing και η ελλειψη εμπιστοσυνης που εχω στο αν μπορουνε να εκμεταλευτουνε αυτα τα λεφτα για να κανουν καλες κινησεις. Με τετοια λεφτα βρισκεις 2 επιθετικους σαν τον Πονσε αν εισαι μαγκας και με διασυνδεσεις.

1 Like

Συμφωνω στα παραπανω, αλλα να πουμε και κατι, απο τους ρεπορτερ διαρρεει οτι το πρωτο πραγμα που θα δει ο Μαριος, θα ειναι σκαουτινγκ κ ομαδες νεων.

Ο αγαπημενος Νικολακοπουλος και στο παρελθον εχει βαλει ψυλλους στα αυτια μας. Ισως για Πονσε να εχει δικιο, αλλα θυμαμαι και παλια που ηταν σιγουρος για διαφορα και εφαγε κουβα. Γενικα ασχολειται με ΑΕΚ σε περιεργες συγκυριες.

Καλενς πρεπει να μεινει κατα τη γνωμη μου.

1 Like

Αν χαλασει του Πονσε θα ναι σε τιποτα λεπτομερειες. Απο σημερα το παραδεχονται και οι δικοι μας. ΠΡοφανως τους δωσανε το οκ απο πανω. Ηδη εχουν αρχισει να πετανε αδεια για αντικαταστατες. Και ναι φυσικα τα ονοματα που ακουγονται ειναι μεγαλες εκπληξεις και αποτελεσματα τρελου σκαουτινγκ. Μπογιε και Μπακαμπου

2 Likes

ένας παίκτης σαν τον Μπακαμπού δε θα με χάλαγε. ο ίδιος όμως είναι 33 οπότε δεν… και προφανώς φαίνεται η γύμνια του σκαουτινγκ…

2 Likes

Παίκτες από το πάνω ράφι χρειάζεσαι,για να μπορέσεις να κάνεις 2-3 χρονιές κάποιες καλές πορείες στην Ευρώπη για να μαζέψεις βαθμούς,ώστε να μπεις σε ισχυρούς,αλλιώς θα βλέπεις αποκλεισμούς και κληρώσεις όπως αυτές που είχαμε φέτος,δύσκολες.

Τώρα,διαβάζω για Στρακοσα…οκευ ρε σεις,κάτι άλλο,επίσης του Μπρινιολι δεν δείχνει και τόσο τελειωμένο.

1 Like

Του Στρακοσα εχει βγει μερες τωρα. Για μενα μεγαλο ναι. Τον προτιμω απο πολλες αποψεις. Βασικος αρκετα χρονια στο Ιταλικο πρωταθλημα, συμμετοχες σε αξιολογη εθνικη, μετραει κ σαμ γηγενης. Πολυ καλη περιπτωση

1 Like

Είναι σε πτώση η καριέρα του,οπότε έχω επιφυλάξεις,επίσης το συμβόλαιο του δεν ειναι φτηνό.

Πτωση…29 χρονων που απλα δεν επιασε στην Πρεμιερ λιγκ γτ πηραν δυο πολυ καλους τερματοφυλακες. Απο τον 34χρνο Μπρινιολι πολυ καλυτερη περιπτωση απο οπου κα να το δεις.
Ο Πονσε οπως βλεπετε δινεται ηδη. Η θα πανε πολυ καλα ολα αυτα η μας βλεπω να χουμε πολυ μαυριλα στον οριζοντα

1 Like

Ο Πονσε αν παρουμε 8-9 εκ ευρω,καλως τον δινουν στη Χιουστον,αν ειναι και επιθυμια δικη του,ειναι καλα χρηματα,ακομη και 6 εκ ευρω να ειναι.Αν δωθουν για 2 καλες μεταγραφες ειμαι οκ.

1 Like

Ενημέρωση spordog…7 ενδεκάδατους φέρνει o σούπερ μαριο.:rofl::rofl:

επισης ειναι διεθνης με την Αλβανια ε, στο γιουρο. Οπως και ο παλιο-φιλος Μιτάι.

Πονσε με 9 μυρια, τον δινεις τι να κανουμε. Ακουω ομως για λαδο-Μπογιε και αγχωνομαι

2 Likes

Δεν τον θυμαμαι τον Μπογιε οταν ειχε ερθει. Τι ειχε κανει τοσο καλα και τον θέλουμε πισω?

προσπαθώ να θυμηθώ κι εγώ τον Μπογιέ ρε γαμώτο αλλά δυσκολεύομαι. νομίζω πάντως ήταν καλός χειριστής μπάλας. και αν θυμάμαι καλά τον είχε θάψει ο Ουζουνίδης τότε και ίσως τον έβαζε και πλάγια και όχι φορ. αλλά μπορεί και να μπερδεύομαι με άλλον :sweat_smile:

Να αγοράσουμε τον Φαν Βερτ απο τον Ατρόμητο.
Εχω ακούσει οτι ειναι καλός :stuck_out_tongue:

5 Likes

Eκανε καλη καριερα μετα απο μας. Σε μας βολοδερνε σε μια αθλια χρονια κανοντας συμπθητικουλες εμφανισεις. Παιζει κυριως 2ος επιθετικος. Καλο κορμι, δυνατο, κραταει καλα μπαλα, καλη τεχνικη, καλη ντριμπλα κτλ. Κατι σαν πιο ευλυγιστος μαχητικος Λιβαγια, αλλα λιγοτερο προικισμενος χωρις ομως να υστερει τεχνικα.

1 Like

Μολις περιεγραψες και τον… Μπακασετα, τον οποιο δεν πηραμε γιατι δεν μπορουσε να παιξει αντι-Αραουχο

2 Likes

Εμενα το χω πει μ αρεσει ο Μπακασετας. Ο Μπογιε παντως πιο ευλιγιστος γενικα