Αεκαρα

ΒΕΝΓΚΑ ΒΕΝΓΚΑ

(ιτ ιζ ε σεντενσ γαυρο-αλγοριθμε!)

1 Like

Δεν τα έχεις απαντήσει όλα.

Όπως είπα και εγώ πριν, έχοντας τον μαστερ του ψέματος, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πιστέψω ότι η αλήθεια είναι ότι πρώτα έκανε λάθη και μετα αρνήθηκε τις προσφορές του ΠΑΟ. Επειδή δεν βγήκε σε ρεπορταζ? Γιατί να μην είχαν γίνει επίτηδες όλα αυτά(να μην βγεί σε ρεπορταζ ότι έχουν γίνει ήδη προτάσεις), για να μπορεί να πετάξει την λάσπη του ανενόχλητος ο μάστερ μετά?
Γενικά είναι όλα σενάρια, δεν βρίσκω τίποτα που να μπορεί να με πείσει με αντικειμενικά κριτήρια ότι “αυτή είναι η αλήθεια”. Αν εσύ θες να το κάνεις αυτό, μεγειά σου και χαρά σου.

Ξαναλέω, δεν με πειράζει ότι και να ισχύει. Αν ισχύει αυτό που ισχυρίζεσαι, είναι ΓΤΠ και ο Μπινιόλι και η ΑΕΚ. Αν ισχύει κάτι άλλο είναι ΓΤΠ ο ΠΑΟ και Μπρινιόλι κ.ο.κ.
Τι προσπαθούμε να αποδείξουμε? Ότι δεν είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ? Προφανώς και δεν είναι. Όπως και για οποιαδήποτε ομάδα και να είσαι. Τώρα το τι αφηγήματα πουλάει η κάθε ομάδα, ας το συζητήσουμε με αυτούς που τρώνε τα αφηγήματα.

Το ότι κάθομαι και ασχολούμαι με αυτό το θέμα, είναι ξεκάθαρα λόγω περιέργειας και τίποτα άλλο. Αλήθεια δεν με ενδιαφέρει ότι και αν έγινε. Όπως και δεν με ενδιαφέρει γιατί είχε φύγει ο Μπάγιεβιτς από την ΑΕΚ (τότε ημουν 12 χρονών και απλά είχα στεναχωρηθεί που έφυγε ο καλός προπονητής μας και όχι γιατί πήγε στον Ολυμπιακό). Γενικά πολύ φαιά ουσία χαλάτε για έναν Μπρινιόλι. Λες και θα αποδειχθεί κάτι για τους φίλους της ΑΕΚ από το πως κινείται η ΑΕΚ παρασκηνιακά. Το ίδιο και για τις υπολοιπες ομάδες. Ή λες και επειδή κάποιος είναι μια ομάδα, πρέπει να έχει κάποια χαρακτηριστικά ή κουβαλάει τις μαλακίες του προέδρου/whatever, επειδή έτυχε να υποστηρίζει μια ομάδα. Για τα πρόβατα ναι, ισχύει. Τώρα να σε πείσω εγώ ότι δεν είμαι πρόβατο, δεν μπορώ να το κάνω.

Έχω μισήσει τον Ολυμπιακό για την σαπίλα επί χρόνια(άδικο, γιατί είναι αποτέλεσμα προέδρων), έχω δεί άπειρο CL για να βλέπω όμως ΟΣΦΠ και να χαίρομαι ότι κερδάει, έχω πάει γήπεδο CL ΠΑΟ-ΣΑΛΚΕ αν θυμάμαι καλά, έχω δεί ακόμα περισσότερο CL λόγω ΠΑΟ εκείνα τα υπέροχα χρόνια με τον ΧΕΡΝΙΚΣΕΝ τον ΓΙΓΑΝΤΑ να κοβει τα κουνούπια, έχω στεναχωρηθεί που ο Βλαοβιτς δεν είχε βάλει γκολ σε εκείνο το επικο 3-1 που παίζατε μονότερμα την Μπαρτσελόνα όλο το δεύτερο ημιχρονο. Τι άλλο θες να πω?

3 Likes

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς δε βγήκε σε ρεπορτάζ. Υπήρχαν ρεπορτάζ με συγκεκριμένα χρήματα που πρόσφερε ο Παναθηναικός στον Μπρινιόλι από τον Οκτώβριο ακόμα. Και μετά τα “λάθη” του ακόμα ο Παναθηναικός του έκανε προσφορές (έφτασε να του πει “πες πόσα θες και θα σου τα δώσουμε”). Υπήρξε ακόμα και συνάντηση με τον τεχνικό διευθυντή που του είπε ο Μπρινιόλι ότι δε θα δεχθεί την προσφορά και την ίδια μέρα είπε στον προπονητή (είχε έρθει ο Τερίμ πλέον) ότι θα μείνει και να τον υπολογίζει. Και όταν του τον κάλεσαν σε συνάντηση που ήταν και οι δύο μαζί, τα μάσαγε για το ότι έλεγε άλλα στον έναν και άλλα στον άλλον. Όλα αυτά υπάρχουν σε ρεπορτάζ.

Είπα εξαρχής ότι αυτά γίνονται κατά κόρον. Όλοι τα έχουν κάνει. Αυτό το κρυφτούλι είναι εντελώς αχρείαστο και το δούλεμα που τρώμε ή που πιστεύουν κάποιοι (από ό,τι φαίνεται κυρίως ΑΕΚτσήδες) ήταν εντελώς αχρείαστο. Προφανώς δεν περιμένω να ομολογήσει η ΑΕΚ και καμμία ομάδα ότι προσέγγισε παράνομα παίκτη.

Για τη φανέλα του καζιγιάμα που έχεις στη ντουλάπα πες

2 Likes

Ρε μαν, ξαναλέω, γιατί να πιστέψω τα ρεπορταζ που βγαίνουν από τον Αλαφούζ? Γιατί να μην πιστέψω το αντίθετο σενάριο? Που λέει ότι πρώτα κάνατε προσφορά η οποία δεν βγήκε επίτηδες σε ρεπορταζ, απο το καλοκαίρι, αρνήθηκε γιατί ήθελε περισσότερα λεφτά και μετά του την σβούριξε του Αλαφουζ και είπε “τωρα την γαμησες Ιταλε” και ξεκινησε όλο αυτό το παραμύθι? Επειδή δεν υπάρχει ρεπορταζ? Στην Ελλαδα του αντικειμένικου και έγκυρου ρεπορταζ με μέσα τα οποία δεν είναι υποκινούμενα, αλλά λένε μόνο την αλήθεια?

edit: μόνο μην πείς, σε παρακαλώ, το τάδε σάιτ δεν είναι του Αλαφουζ, αλλά του τάδε κλπ.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείς δεν υπάρχει ρεπορτάζ. Ρεπορτάζ από τι; Ρεπορτάζ που να αντικρούσει τα άλλα ρεπορτάζ;

Κατά τα άλλα πίστεψε ό,τι νομίζεις, δε θα σου πω εγώ τι να πιστέψεις. Όταν το λένε όχι μόνο γραφιάδες του Παναθηναϊκού αλλά και του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού και “αντικειμενικοί”, όταν επί έξι μήνες δεν έχει ενδιαφερθεί καμμία ομάδα για τον Μπρινιόλι από το εξωτερικό και τελικά όταν η “φήμη” δικαιώνεται, ε εγώ πιστεύω ότι τελικά ίσχυε. Εσύ μπορείς να διατηρείς τις αμφιβολίες σου, καλά κάνεις.

Πω ρε καηλα που στε οι Παναθηναικοι τα τελευταια χρονια. Το λεω με συμπαθεια και ας μην το πιστευετε. Σας καταλαβαινω απολυτα. Και μεις ετσι γιναμε με τοσα και περισσοτερα πετρινα απο σας.

2 Likes

Για να τελειώνουμε επιτέλους
image

2 Likes

Eχω εστιάσει σε κάποιες λεπτομέρειες.
Το τι θα πουν πληρωμένοι γραφιάδες, γιατί να το πάρουμε για αλήθεια?
Εγώ, όπως είπα και πρίν, δεν με ενδιαφέρει καν τι έχει γίνει. Το αν είναι μαλάκας ο Μπρινιόλι, δεν με απασχολεί καθόλου. Τέρμα στην ΑΕΚ είναι, δεν θα τον έχω να κοιμάται σπίτι μου. Εκτός αν είναι φασίστας, εκεί το συζητάμε όσο θες.

Ρε αλήθεια, καμμία καήλα. Ούτε μας φταίει σε τίποτα ο Μπρινιόλι. Όλη η συζήτηση ξεκινάει και συνεχίζεται γιατί κάποιοι αεκτσήδες εδώ δεν μπορούν με τίποτα να δεχτούν αυτό που ξέρει όλος ο κόσμος εδώ και έξι μήνες. Θα κάναμε την ίδια συζήτηση κι αν ήταν παίκτης του Άρη ξερωγω ή του ΠΑΟΚ. Κάτι έχει γίνει από πέρυσι και τη διαστημική ομάδα που φτιάξατε και υπάρχει ένας αέρας υπεροψίας αδικαιολόγητος. Όχι σε όλους προφανώς αλλά διάχυτος γενικά

Καλά το 2022 έγινε αυτό, το 2023 το ότι διεκδικούσε το πρωτάθλημα 3 αγωνιστικές πριν το τέλος, ήταν θαύμα.

“Καμία καήλα”, αλλά κάθε φορά που μπαίνει κάποιος να πει οτι απλα δεν πιστευει αυτή την μυθοπλασία, θα μπειτε να επαναλάβετε τα ίδια. Απορώ δλδ που θα πάει το θέμα.

Που να ειχατε και καήλα

Είναι το ίδιο με εσένα που έχεις γράψει πόσο αδιάφορο σου είναι το θέμα αλλά δε χάνεις απάντηση για απάντηση. Εμένα τουλάχιστον με κουόταραν και απάντησα, σόρρυ ε;

μπαινω στο τοπικ της ΑΕΚ, την οποια υποστηρίζω, ελπιζοντας να δω κάτι άλλο από τα δάκρυα των βάζελων

σορυ ε

Είπα να γράψω και να υποστηρίξω την άποψη μου. 6 ποστ.
Σορυ, συνεχίστε.

Τα δάκρυα είναι ή το πιστόλι στον κρόταφο το οποίο σε αναγκάζει παρά τη θέλησή σου να απαντήσεις σε ένα τόσο αδιάφορο θέμα;

Παιδια εγω σας αγαπαω πολυ στο φορουμ, αλλα με τα οπαδικα ναι ειστε καμμενοι. Κ γω με τον δικο μου τροπο. Το οτι επιμενετε να αναλωνετε αυτο το θεμα στο τοπικ της ΑΕΚ κατι δειχνει.
Προσωπικα δεν μπαινω σχεδον ποτε σε τοπικ αλλης ομαδας για να σχολιασω. Συνηθως μπαινω γιατι εχω ψυχαναγκασμους κ μου την δινει να φαινονται πολλα αδιαβαστα. Εχω μπει ομως κ εχει τυχει να δω πολλες φορες πραματα ενοχλητικα, ακομα κ ειρωνιες για πραματα που εχουν ειπωθει αντι να ειπωθουν στον συνομιλητη τον ιδιο. Αλλα ειλικρινα δεν τους δινω ουσιαστικο βαρος. Αλλες φορες μπορει να γινουν κ μια χαρα συζητησεις, αλλα πολλες φορες οπως τωρα γινεται απλα μια μλκ. Δεν χρειαζεται να το τεντωνουμε

3 Likes

Εγω προσωπικα δεν εχω καμια καιλα με κανεναν Μπρινιολι αλλα με αυτους που βλεπουν παντου βρωμα, δυσωδια και παραγκες αλλα αμα εμπλεκεται η ομαδα τους ξαφνικα γινονται αγνες παρθενες που δεν μπορουν να καταλαβουν γιατι τοση συνομωσιολογια βρε παιδια, γιατι δεν μιλαμε για αγνη μπαλιτσα.

Σεβεκ μια ερωτηση. Ας πουμε οτι περι του ενδιαφεροντος της ΑΕΚ βγηκε αρχικα απο κυκλους του καραφλα για να πληξει την αξιοπιστια του Ιταλου. Το οτι τελικα ολως τυχαιως, απο ολες τις ομαδες του πλανητη κατεληξε στην ΑΕΚ τι ειναι? Σατανικη συμπτωση?

Να παει να γαμηθει ο Μπρινιολι, ειλικρινα στα παπαρια μου, μακαρι να ειναι παγκο του Στρακοσα μια ζωη, και στο κατω κατω φετος Πρωταθλημα δεν θα παιρναμε για πολλους και διαφορους λογους. Αλλα ηλιθιοι δεν ειμαστε, αν οχι στα λαθη του Ιταλου (και εγω δεν πολυπιστευω οτι τα εκανε επιτηδες, σταρχιδισμος? Σπασιμο με τον αλαφουζο? Χαλασε το μυαλο του? Ολα μαζι?), αλλα το οτι η ΑΕΚ τον προσεγγισε πρωτη φορα τον Ιουνη σορυ, αλλα ειναι αστειο να το συζηταμε.

2 Likes

Εντωμεταξυ κανείς δεν είπε ότι τον προσέγγισε τον Ιούνιο. Η όλη κουβέντα ξεκίνησε στα σενάρια ότι ο Μπρινιολι ήταν έως και μιλημενος για να κάνει λάθη και να ρίχνει τον Παναθηναϊκό…

Γενικά όλα τα άλλα είναι συνομοσιολογιες… όλες οι ομάδες παίζουν παρασκηνιακά. Τώρα τι συζητάμε εμείς…

3 Likes

Ρε είπα και πριν. Μπορεί να είχε μιλήσει μαζί του από το καλοκαίρι και τελικά να ψήθηκε. Που να ξέρω τι σκατα έχει γίνει.
Εγώ δεν βλέπω τίποτα ωραίο, ΓΤΠ η φάση, είτε έχει γίνει το ένα είτε το άλλο. Με τι ασχολούμαστε όμως??