Αεκαρα

Και επειδη σε βλεπω πολυ cool, να εχεις κανει 47 ιδια ποστ, ας πουμε και κατι ενδιαφερον

In.gr → ιδιοκτησία Μαρινάκη

sportjournal.gr → ιδιοκτησία : ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (ναι το εψαξα)

χμ. χμ χμ . SEEMS LEGIT ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ

Ε, θα περιμένουμε να το γράψει κάποιο φιλοαεκτζήδικο site τότε, όλα καλά.

Όχι κοτόπουλο. Στρουθοκάμηλος :joy:

1 Like

Το γράφει σήμερα το SDNA, το έχουν πει σε live από τότε στο Sport24 (είτε ο ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ, είτε του Ολυμπιακού, δε θυμάμαι πλέον), το έχουν γράψει site όπως to10 (ναι, του Ολυμπιακού είναι, είναι επίσης το πρώτο που αποκάλυψε ότι η ΑΕΚ πουλήθηκε στον Ηλιόπουλο), το Forza του ΠΑΟΚ…

Αλλά αν δε θες να το δεις, δε θα το δεις ποτέ ρε συ, δεν πειράζει. Όλα έγιναν τώρα τον Ιούνιο, η ΑΕΚ κοίταζε κι άλλες επιλογές μέχρι 30 Ιουνίου και συμπτωματικά κατέληξε στον Μπρινιόλι την πρώτη μέρα που έληξε το συμβόλαιό του.

Έχουν γράψει όλοι αυτοί, ότι ο Μπρινιόλι συμφώνησε με ΑΕΚ τον Οκτώβρη του 2023, και έκατσε να φάει γκολ για να εκδιωχθεί απο τον ΠΑΟ ; Ειχα την εντυπωση οτι εκει διαφωνουσαμε.

Αν γράφουν οτι υπαρχει προσυμφωνο απο τον Γενάρη του 2024, ε ναι, βαλε στις πηγες και εμένα, και εγώ το λέω.

1 Like

Άντε πάλι, άλλα να λέμε, άλλα να μας λες ότι λέμε.
Γράφουν ότι έχει συμφωνήσει από τον Νοέμβριο (όχι Οκτώβριο). Τα λάθη έγιναν αφού είχε συμφωνήσει με την ΑΕΚ. Το γιατί έγιναν τα λάθη είναι anyone’s guess που λένε στο χωριό μου. Εσύ λες ότι έγιναν για να εκδιωχθεί. Εγώ λέω ότι το είχε παίξει άσο ημίχρονο, άσο τελικό. Άλλοι λένε ότι έγιναν επειδή τον έβαλε η ΑΕΚ για να χάσει το πρωτάθλημα ο Παναθηναικός. Και όσοι έχουν επίσημο βήμα, λένε ότι “είχε χάσει το μυαλό του από τις διαπραγματεύσεις”. Διάλεξε όποια εκδοχή σου ταιριάζει, πιθανότατα δε θα μάθουμε ποτέ.

1 Like

Εγω λεω οτι αυτα ειναι μια παραφιλολογια που προωθούν βαζελοκυκλοι κυριως, οπως το σαητ του βαζελου που ειδαμε παραπανω. Δεν θεωρω πως ειχε συμφωνησει πριν, γιατι ελπιζω οτι καταληξαμε οτι αυτα ειναι φημες. Θεωρω πως αφου εκανε τα λαθη και αφου μπηκε στην μαυρη λιστα, ε ναι τον προσεγγισε η ΑΕΚ. τελη νοεμβρη ; Δεκεμβρη ; Γεναρη ; μπροστα δεν ημουν. Εσεις πιστευετε αλλη ιστορια. Καλως. Ζητησα ενυπογραφο λινκ απο Οκτ/Νοε 2023, και πηρα ιστοριες μπαγεβιτς και αρθρα με φημες.

Αυτα εν ολιγοις.

Εντάξει. Εξακολουθείς να μπερδεύεις εσκεμμένα το timeline με το πότε έγιναν τα λάθη, πότε μπήκε στη μαυρη λίστα κτλ αλλά δε βαριέσαι. Έχεις τη θεωρία σου, έχουμε τη δική μας. Ελπίζω τουλάχιστον η θεωρία σου να απαντάει και την αρχική σου ερώτηση “γιατί οι ρεπόρτερ της ΑΕΚ δε λέγανε ότι έχει κλέισει ο Μπρινιόλι και έπρεπε να το μάθουμε από τον (βάζελο και ενυπόγραφο) Τσάρλι”.

Γιατι 1. το προσυμφωνο δεν ειναι συμφωνια. Μπορει να ενεργοποιηθει, μπορει και οχι. Μιας και σας αρεσουν οι φημες, η ΑΕΚ περσι ειχε προσυμφωνο με Χουανγκ για το καλοκαιρι, στην περιπτωση που δεν αγοραζε τον Πινεδα και εφευγε πισω. Το προσυμφωνο ΔΕΝ ενεργοποιηθηκε, ο παικτης δεν επαιξε ποτε στην ΑΕΚ 2. οι δημοσιογραφοι της ΑΕΚ ειναι παναχρηστοι

μπερδευω “εσκεμμενα” το timeline, γιατι ; για να πεισω ενα αγνωστο ανθρωπο στο ιντερνετ ή εσένα που πιστευεις τη φήμη ; Θα κερδισω κατι ;

Παιδια παρατράβηξε το θεμα. οκ με πείσατε.

Ρε σεις, αλήθεια πήρε η ΑΕΚ τον Μπρινιόλι;

6 Likes

Nα πω και γω την μαλακια μου:

Εχεις ιδιοκτήτη που αποδεδειγμένα έχει παραποιήσει αλήθειες και έχει σπρώξει κυβέρνηση. Με λίγα λόγια ξέρει να κάνει την δουλειά του.
Εχεις τέρμα που είναι καλός και θες να ανανεώσεις γιατί μπαίνει στον τελευταίο χρόνο συμβολαίου.
Του κάνεις πρόταση, δεν την δέχεται.
Ρίχνεις λάσπη (μανούλα ο Αλαφούζ σε αυτό) ύπουλα (συζητάει με ΑΕΚ, έχει κλείσει, το μουνί που μιλάει με άλλες ομάδες κλπ) και ο τύπος παίζει το 10% από αυτό που μπορεί γιατί έχει σπαστεί που δεν πήρε τα λεφτά που ζήτησε και επειδή του ρίχνουν λάσπη.

Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί αυτό το σενάριο είναι άκυρο και όλα τα υπόλοιπα, που έχουν γραφτεί τάχα μου απο αντικειμενικούς και μη, δεν είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας.

Γενικά κρίμα που παίχτηκε η όλη φάση με τον παίχτη (εξ αρχής με τον ΠΑΟ και στην συνέχεια όλα τα σενάρια με την ΑΕΚ), αλλά what the fuck.

1 Like

Όλα πιθανά είναι αλλά:

  1. Επαναλαμβάνω ότι βολευεστε να λέτε ότι πρώτα βγήκε η λάσπη και μετά έκανε τα λαθη. Η αλήθεια είναι ότι πρώτα έκανε τα λαθη, μετά αρνήθηκε όλες τις προσφορές του Παναθηναϊκού (ακόμα και με λευκή επιταγή) και μετά βγήκε η λάσπη
  2. Έλα που η λάσπη δικαιώθηκε. Σύμπτωση; Σύμπτωση

Το έχουμε αναλύσει υπερβολικά το θέμα. Δεν έγινε και κάτι, στάνταρ πράγματα είναι αυτά και έχουν γίνει άπειρες φορές από όλες τις ομάδες. Απλά είναι αστείο που στην ιδέα ότι η ΑΕΚ δεν τα κάνει αυτά η δεν ξέρω τι άλλο, παίζεται ένα ολόκληρο θέατρο έξι μήνες τώρα και πρέπει εμείς ντε και καλά να το δεχτούμε και να χειροκροτήσουμε. Ε εντάξει, όχι. Καλώς τον πήρατε, μακάρι για σας τα λάθη να ήταν εσκεμμένα αλλιώς πιστέψτε με, δε θέλετε τέτοιο τερματοφύλακα.

1 Like

Τα περί προδοσίας στον κόσμο του ΠΑΟ από τον Μπρινιολι μάλλον είναι υπερβολές,αλλά όλοι συμφωνούν ότι δεν ήταν αναγκαίο όλο αυτό το κρυφτουλι όταν ήξεραν και οι πέτρες πως θα καταλήξει στην ΑΕΚ.

Αν κλείσει ο Στρακοσα,πιστεύω θα είναι τουλάχιστον ένα πιο αξιόπιστο δίδυμο από τους δύο που ειχαμε,οι οποίοι ορθώς κόπηκαν αν και άκομψα μεν.

Σισέ,Περέιρα οκ θα δούμε στο γήπεδο,ο πρώτος δεν ενθουσίασε με την παρουσία του στον οσφπ,ο Περέιρα έχει καλό βιογραφικό,αλλά αν όντως το σκάουτινγκ είναι οι γνωριμίες που έχει ο Αλμευδα,τοτς για ποιο λόγο να πληρώνουμε κονέ,κουχαρσκι,Άλβες?

3 Likes

:rofl: :rofl: :rofl:

Όλα κι όλα, έχουμε να το λέμε οι Παναθηναϊκοί

μην είσαι τόσο σίγουρος…

Και για να μιλήσουμε και λίγο πιο ποδοσφαιρικά, το μεγάλο ατού του μπρινιολι είναι το πόσο καλός είναι με την μπάλα στα πόδια. Στον Παναθηναϊκό του Γιοβάνοβιτς ήταν απαραίτητος γιατί όλες οι επιθέσεις χτίζονταν από πίσω. Μέχρι και ασίστ έβγαζε, μπαλιά μπροστά και γκολ. Είμαι περίεργος πως θα δουλέψει αυτό με τον Αλμέιδα που έχει άλλο στυλ παιχνιδιού. Δεν είναι κάτω από τα δοκάρια η μεγάλη δύναμη του μπρινιολι

Στα ψέμματα, ναι 100%. Δεν μίλησα για το τι έχει κάνει στην μπάλα.

Α, εμένα στα παπάκια μου να σου πω την αλήθεια ότι και να έγινε. Για τον εξής λόγο: δεν θα μάθουμε ποτέ την αλήθεια. Τώρα το ότι πρώτα έκανε τα λάθη, άσε με να αμφιβάλλω. Επειδή δεν έπαιξε σε ρεπορταζ ότι έχει γίνει ήδη πρόταση από τον ΠΑΟ για ανανέωση?
Και πες ότι η ΑΕΚ, που ήξερε ότι οι τερματζήδες της είναι ΓΤΠ, πήγε το καλοκαίρι(2023) να συζητήσει και αυτός ψήθηκε(για ποιόν λόγο δεν ξέρω, αλλά πες). Για ποιόν γαμημένο λόγο να κάνει τόσο κακές εμφανίσεις? Για να κόψει βαθμούς από τον ΠΑΟ. Αντε και το έκανε. Πως θα αποδειχθεί αυτό?
Η να το πάω παρακάτω, τι κερδίζει ο οποιοσδήποτε από αυτό το σενάριο αν είναι αλήθεια? Ότι και καλά η “διαφορετική ΑΕΚ κάνει ότι κάνουν και οι άλλες ομάδες”?
Γενικά, αν δεν μιλατε με ούγκανα, δεν έχει νόημα.

Μου θυμίζει την κλασσική ατάκα από απολιτικ πασοκους, που "ο ταδε καθηγητης που κάνει ιδιαιτερα είναι ΚΚΕ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΒΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ?? ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ??Γιατι έχει λεφτά και δεν τα δίνει στο κομμα?? " κλπ κλπ.

2 Likes

Τα έχω απαντήσει αυτά όλα παραπάνω, μην τα ξαναγραψω. Κάνε έναν κόπο αν θες να διαβάσεις τα προηγούμενα

έχει κανει ΔΑΠ στο ΠαΠει;

10 Likes

Και Κοϊτά και Νιλσον και Περέιρα και Στρακόσια λένε σήμερα

Είναι καλός ο σουπερ Μάριο, τώρα… ;;;;

2 Likes

Σαν τον Κασελάκη είναι.

Καλά ρε, τόσα σχόλια για το δεύτερο τέρμα μας;

3 Likes