Αεκαρα

Μάθατε τι έγινε;

1 Like

οχι ρε, ξερετε εσεις απο τον καναπε σας, δεν χρειαστηκε να ψαξουμε

και ένα μικρο recap, για να κλεισει καπου το θεμα (ελπιζω)

το οτι η ΑΕΚ αφου ο Μπρινιολι τεθηκε εκτος ομαδας, ενδιαφερθηκε, νομιζω συμφωνουμε ολοι.
Το οτι τον ειχε στο “περιμενε” ψαχνοντας και αλλες επιλογες, προκυπτει απο το ρεπορταζ
Το οτι τελικα δεν τα βρηκε με αλλους και ενεργοποιησε την οψιον, συναγεται ευκολα.

ΤΩΡΑ

το οτι ο Μπρινιολι κρεμασε (!), επιτηδες (!!), σε ευρωπαϊκο ματς (!!!) τον ΠΑΟ, γιατι τα ειχε βρει με την ΑΕΚ (!!!), ειναι μια θεωρια που σας αρεσει, κρατηστε την, να την θυμαστε μαζι με τον Παο του 0.3 γκολ ανα παιχνιδι, χωρις τα πεναλτυ, που λιγοψυχισε σε ολα τα κρισιμα ματς. Να ζησουμε, να τον θυμομαστε.

Η συζητηση δεν βγαζει πουθενα, γιατι ειστε σιγουροι (!!), για ενα θεμα που δεν θα αποδειχθει ποτε. Προσωπικα δεν εχω ακουσει δημοσιογραφο να το λεει επισημα αυτο. Μονο στα φορουμ κ τα σχολια διαφοροι κα(η)μενοι, λενε κατι τετοιο, στην χωρα της φαιδρας πορτοκαλέας. For all I care, Μπορειτε να πιστευετε και στους νεφελιμ και την κουφια γη. Δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας.

Ο Τσάρλι απαντησε σε φιλαθλο που ρωτησε “Τι θα γινει αν ο Πινεδα δεν φυγει, θυμωσει, και αρχισει να παιζει ασχημα του χρονου” : “στο συγχρονο ποδοσφαιρο, οι αξιες αλλαζουν απο τη μια μερα στην αλλη. Αν η τιγκρες θελει να του δωσει τωρα 3 τον χρονο, και τον δει να σερνεται την επομενη χρονια, δεν θα επανελθει με τοσα λεφτα. Το θεωρω αυτοκτονια να σκοτωσει καποιος την καριερα του, για να εκβιασει μεταγραφη - και για λογους επαγγελματισμου και για λογους δημοσιας εικονας”.

Και εγω εκει ειμαι και θεωρω αυτα που γραφετε και ξαναγραφετε, εξωφρενικα. Το οτι ειχε προσυμφωνο η ΑΕΚ, λογικο μου φαινεται. Το οτι εκατσε να χασει ο Μπρινιολι σε ευρωπαικό ματς, για να παρει μεταγγραφη, αδιανοητο.

Ελπιζω να μην επανελθετε και να γραφουμε τα ιδια. Σεβομαι την γνωμη σας, δεν θα μαθουμε ποτε τι εγινε.

Καλη συνεχεια

Να σε ρωτήσω, ο Ντούσκο πότε είχε συμφωνήσει με τον Ολυμπιακό το '96, από τον Φλεβάρη ή όταν τελείωσε το συμβόλαιό του;

2 Likes

ρε συ Παντελή τα αυτονόητα λες. δεν είπε κανείς πως δεν υπήρχε μια συμφωνία με ΑΕΚ και Μπρινιόλι. αλλά δε βρίσκω απίθανο να εξέταζαν και άλλες περιπτώσεις, μέχρι να πέσουν και οι υπογραφές. και ακόμα και οι ρεπόρτερ της ΑΕΚ δύο εβδομάδες τώρα τον Μπρινιόλι αναφέρανε.

Μιχαλη στο timing νομιζω διαφωνουμε. Δες τι εγραψα παραπανω.

Αναφορικα με Ντουσκο, δεν ξερω, δεν ημουν μεσα. Η χωρα ειναι πολυ μικρη και ολοι μιλανε με ολους.

Κουκλάκι Κέρμιτ στο πορτ μπαγκάζ είχες εσύ; Για να το παίρνεις γήπεδο;

δεν είχε δει το edit :sweat_smile:

τα έχουμε ξαναπεί για τα “επίτηδες λάθη”. κανένα νόημα σε αυτή τη θεωρία. μακάρι να ήταν αλήθεια κιόλας μήπως τα έκαναν επίτηδες και οι δικοί μας και φεύγανε με μεταγραφή :stuck_out_tongue:

1 Like

Αληθεια τωρα, γιατι εισαι τοσο εριστικος ; Επειδη δεν δεχομαι μια θεωρια συνομωσιας ; Οχι δεν ειχα κερμιτ, ουτε ειχα θεμα με Μπαγεβιτς ευρυτερα.

Ρε Λουκ, αν δεν ήξερα ποια είναι η δουλειά σου, θα έλεγα ότι έχεις μεγάλο πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου. Κανείς δεν είπε τίποτα από αυτά.

Αρχικά το ματς στο οποίο βασικά ανφερόμαστε είναι του Ατρομήτου και δευτερευόντως του Άρη, κάνε έναν κόπο και δες τα και έλα μετά. Δεύτερον δεν είπαμε ποτέ ότι έκανε λάθη ΓΙΑ να πάρει μεταγραφη. Λέμε ότι έκανε λάθη επειδή ΕΙΧΕ ΗΔΗ πάρει μεταγραφη. Επίσης, εγώ τουλάχιστον, δε λέω ότι τον έβαλε η ΑΕΚ να στήσει τα ματς. Μου φαίνεται πολύ πιο πιθανό να τα έπαιξε στο στόιχημα ή να θεώρησε έτσι ότι εξυπηρετεί το νέο του εργοδότη. Πάντως ειδικά του Ατρόμητου δεν είναι απλά κακή απόδοση, είναι απίστευτα τα λάθη του και όχι μόνο αυτά που έγιναν γκολ. Μιλάμε ο άνθρωπος προσπαθούσε να το φάει και δεν το έτρωγε.

Τέλος το “οι ρεπόρτερ λένε” και μετά αναφέρεις αυτά που θες μόνο είναι τόσο cherry picking που φτύνω και τα κουκούτσια. Οι ρεπόρτερ λένε από το Νοέμβριο ότι ο Μπρινιόλι έχει κλέισει στην ΑΕΚ. Και όχι μόνο του Παναθηναικού αλλά και του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ που λέγανε ότι ρώτησαν για Μπρινιόλι οι ομάδες τους και έμαθαν ότι έχει κλέισει “σε άλλη ελληνική ομάδα”.

3 Likes

Πάντως να διευκρινίσω ότι δε μιλάω για τα λάθη του Μπρινιόλι, για αυτό το θέμα ας πιστέψει ο καθένας ό,τι θέλει. Μιλάω για το ότι ο κόσμος το είχε τούμπανο ότι ο Μπρινιόλι έχει συμφωνήσει με την ΑΕΚ εδώ και αιώνες, αλλά μερικοί δείχνετε σαν να μην πιστεύετε ότι υπέγραψε τελικά στην ΑΕΚ ακόμα κι όταν φωτογραφήθηκε με τη φανέλα της.

Άρα ο Ντούσκο συμφώνησε στο τέλος της χρονιάς, αφού έληξε το συμβόλαιό του, και δεν “έκατσε να χάσει το πρωτάθλημα” όπως τον κατηγορεί το 99% των συνοπαδών σου, cool, όλα καλά :grinning:. (btw, εγώ πιστεύω ότι είχε συμφωνήσει πριν λήξει το συμβόλαιό του και ότι δεν έκατσε να χάσει κανένα πρωτάθλημα).

2 Likes

Φερε λινκ απο Νοεμβριο 2023 (οχι τον Νικολογιαννη), τι να πω. Απο καποιον σχετικα αντικειμενικο, οποιον θες.

Εγω αλλιως θυμαμαι την ιστορια - ο Μπρινιολι ηθελε να ανανεωσει και ο ΠΑΟ τον ηθελε. Επειδη ο Μπρινιολι κουβαλαγε τον ΠΑΟ, ζητησε πολλα λεφτα, δεν τα πηρε, και αρχισαν οι γκρινιες. Μετα εκανε ασχημα ματς, και βρεθηκε εκτος ομαδας. Παραλληλα η ΑΕΚ ακομη δεν ειχε τοσα θεματα με το τερμα, δεν ειχαν κανει γκελες οι δικοι της. Γιατι να παει ο Μπρινιολι να συμφωνησει με ΑΕΚ ; Ο Αλμευδα εκανε πειραματα και η ΑΕΚ κυνηγουσε.

Αλλα και παλι παιδια, αν σας αρεσει η θεωρια σας, κρατηστε την. Στο τοπικ του ΠΑΟ παρακαλω, γιατι μπαινω να γκρινιαξουμε με τους αλλους και εχουμε και τον καημο σας.

Για πάικτη της ΑΕΚ; Μα θα είναι οφφ-τόπικ!

2 Likes

Αυτο ακριβως σας λεω - το “ο κοσμος το εχει τουμπανο” ειναι ακριβως η γραφικοτητα της χωρας. Ο κοσμος ειχε τουμπανο οτι ο ΠΑΟΚ ειχε αγορασει 3 πρωταθληματα, οτι ο Αλαφουζος ειναι δεκανικι του Μαρινακη, οτι ο Αρης δινει παιχνιδια στον γαυρο/ΑΕΚ αναλογα αν το φεγγαρι ειναι ολογιομο, οτι ο ΟΦΗ (μιας και σου αρεσουν τα cult classics) εδινε τα ματς στον ΠΑΟ, αλλα μια φορα του εκοψε Ευρωπη και το συζηταμε ακομα κτλ

Η χωρα ειναι μικρη, ολοι εχουν φιλους και “φιλους”. Και να πω και την μαυρη αληθεια, αν ο Μπρινιολι ήταν ο Μαρκος Μπρινιόλης (Κωστα Μανωλά τα φιλιά μας), θα την δεχομουνα πιο ευκολα την θεωρια του κοσμου - και καταλαβαινω και την πικρα σας σε ανθρωπινο επιπεδο.

Δεν ξερω τι αλλο να γραψω για το θεμα

Το πρωτο απο 29 Νοεμβριου 2023, το δευτερο απο 25 Δεκεμβριου 2023. Χωρις ονοματα, γιατι προφανως το να γραφεις οτι μια ομαδα προσεγγιζει παρανομως παικτη αλλης μαλλον δεν ειναι τοσο απλο. Τα αρθρα ειναι εκει ομως.

Σιγα μη βαλαμε και τη γατα μας να κλαιει :joy:

Ο Μπρινιόλι είναι καλός τερματοφύλακας, αλλά λαμβάνοντας υπόψη και τον τρόπο με τον οποίο πήγε στην ΑΕΚ, προσωπικά πιστεύω ότι δε θα “πιάσει” εκεί. Τουλάχιστον πληρώθηκε καλά.

ευχαριστώ για τα λινκ.

Βαζω ανυπογραφα αρθρα που γραφουν πως "η φημολογια καλα κρατει " και στην δουλεια μου, γενικα ετσι ειναι το ιντερνετ, γεματο αληθειες.

Αλλα που να πιστεψουν οι απιστοι.

Επισης το sportsjournal ειναι ενα σαητ που δεν ηξερα καν, απο εδω και περα μονο αυτο θα διαβαζω

Περιμενω λινκ απο reddit, chatgtp, ή και λινκ του ιδιου μας του φορουμ, οπου καποιος λεει οτι υπαρχουν φημες.

Διάβασες και αυτό που έγραψα περί του ότι είναι παράνομο να προσεγγίζεις παίκτη άλλης ομάδας που έχει συμβόλαιο και ότι κάποιος θα δίσταζε να βάλει το όνομά του κάτω από μια τέτοια είδηση/φήμη ή έκανες cherry picking στο post μου;

Επίσης, η πραγματικότητα δικαίωση αυτή την είδηση/φήμη, αλλά εντάξει, ας παραβλέψουμε αυτή τη μικρή λεπτομέρεια :joy: Είπαμε, ο Ντούσκο συμφώνησε 1 Ιουλίου του 1996, μόλις έληξε το συμβόλαιό του, πριν δεν είχε ποτέ καμία επαφή με τον Κόκκαλη :joy:

Θελω να πιστευω πως το ποδοσφαιρο του 2024 ειναι καπως διαφορετικο απο αυτο το 1996. Οι δυνατες πηγες που εδωσες ομως, με εβαλαν σε σκεψεις, το ομολογω.

Επισης πως αν ο ΠΑΟ ειχε εστω σοβαρες ενδειξεις, θα πηγαινε τον Μπρινιολι ή την ΑΕΚ στα διακαστηρια, ειναι συνηθες πλεον, πχ στην Ελβετια. Αλλα ειπαμε, δεν διαβαζουν sportsjournal ή ροκιν φορουμ.

Απο αυτη την συζητηση μου εμεινε οτι δεν μπορεις να πεισεις κανενα στο ιντερνετ για κατι, και πως σας αρεσουν οι φρασεις μου - touche

Καποιος θα ελεγε οτι μας αρεσουν και εμας, οι τερματοφυλακες σας, αλλα παιρνω αποσταση απο αυτο το σχολιο :rofl:

1 Like

Εμένα πάντως μου αρέσει και μία έκφραση που λέει: αν μοιάζει με κοτόπουλο, έχει γεύση σαν κοτόπουλο και έκανε και κοκοκο, ε τότε είναι κοτόπουλο. Πόσο μάλλον αν μετά από έξι μήνες σου δείξουν και το συμβόλαιο που λέει ότι ήταν κοτόπουλο.

4 Likes

Η δυνατότερη πηγή είναι η πραγματικότητα, αλλά εντάξει, ποια είναι στο κάτω-κάτω κι αυτή.

2 Likes

chatdpg

σόρρυ δεν κρατήθηκα, αλλά ας σταματήσει και η κουβέντα γιατί δε βγάζει πουθενά :slight_smile: