Αεκαρα

Πραγματικα

Σημαίνει πως γι αυτό δεν παίζετε Ευρώπη :rofl:

3 Likes

Μην παίρνουν τα μυαλά σας αέρα, απλά παίζατε με ΓΤΠ ομάδα

Περιεργη ομαδα εχετε. Παιχτες παντως υπαρχουν κ ειναι κ πολυ καλοι. Εγω πιστευω οτι θα το γυρισετε

1 Like

Μπορει να φταιει το προγραμμα μεχρι τωρα, απλα το 11/1 στα γκολ υπερ/κατα είναι λιγο ψεμα ρε γμτ με τη μιση ομαδα αναμεσα σε καφενειο και νοσοκομειο.

Δεν μπορω να κανω και καζουρα φετος για τις εμφανισαρες των αλλων με τα χαλια μας, ασε με ακομα ποναει :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλά από σύνολο παίζει και να είμαστε Νο 1. Ομάδα δεν έχουμε.

Μακάρι να το γυρίσουμε αλλά δεν το βλέπω. Καταρχάς Αλαφούζος, κατά δεύτερον αυτός ο Ουρουγουανός δεν μου γεμίζει το μάτι, έχω την αίσθηση ότι το μόνο που τον νοιάζει εδώ που έχει βρεθεί είναι να τον δει κάποια ομάδα από ανώτερο πρωτάθλημα και να του δώσει συμβόλαιο.

Οπως το βλεπω εγω, ψαχνει να βρει ποια ειναι η καλυτερη χημεια γτ εχει πολλες επιλογες. Σε καθε παιχνιδι δεν ξερεις τι θα κανει κ ποιους θα βαλει. Αν θα παιξει ανοιχτα, κλειστα κτλ. Το κακο για αυτον ειναι οτι λογω αποτελεσματων ισως δεν προλαβει να την βρει την χημεια

1 Like

Όταν δεν μπορεί να κάνει κάτι καλό στην Σουπερλίγδα, θα βρει συμβόλαιο σε κάτι καλύτερο; :smile:

Δεν μπορεί ο κανονισμός να είναι τόσο ελαστικούς όμως. Αν από δίπλα ερχόταν παίκτης της ΑΕΚ έτοιμος να σκοράρει και δεν έφτανε η μπάλα ποτέ σε αυτόν; Αν όλοι οι αμυντικοί μετά πηδάνε στον αέρα με τα χέρια ορθανοιχτα για να μεγαλώνουν τον όγκο τους; Τι να κάνουμε, ήταν απλωμένο το χέρι, το βρήκε η μπάλα. Τέλος. Και οι δύο ομάδες με τους ίδιους κανόνες παίζουν.

Πιο πολύ θα το καταλάβαινα να μη δοθεί κάτι αντίστοιχο σε σουτ από πολύ κοντά γιατί εκεί ο αμυντικός δεν ξέρει πότε θα σουτάρει ο επιθετικός και είναι πολύ πιο δύσκολο να “κόψει” το χέρι του παρά σε κεφαλιά που ξέρεις ότι εκείνη τη στιγμή διεκδικείς την μπάλα

1 Like

Ξεχνάς την Ευρώπη…

Μια αναφορα στον Καλενς, που εκανε παιχνιδαρα χθες και εσβησε τελειως τον Ιωαννιδη.

2 Likes

καλή εμφάνιση η χθεσινή. όχι κάτι τρομερό, αλλά καλή. καλό διάβασμα και από Αλμέιδα που κατάφερε να περιορίσει τον Ιωαννίδη που είναι οριακά ασταμάτητος. επίσης έξυπνο man to man στον Tete έστω και από την Πήλιο :stuck_out_tongue: σωστή η επιλογή για τρίτο στόπερ στα τελευταία λεπτά και επιτέλους γίναμε πιο κυνικοί.

στα πρώτα 15-20 λεπτά του β’ ημιχρόνου παραλίγο να αυτοκτονίσουμε αλλά κρατήσαμε.

γενικά έχουμε πολλές παθογένειες και “αναπηρίες” αλλά χθες υπήρξε εικόνα βελτίωσης και ειδικά στο α’ ημίχρονο.

για το πέναλτυ, όντως είναι πολύ κοντά, αλλά είναι και εντελώς απλωμένο. δηλαδή δεν είναι απλά από το άλμα, έστω και αν είναι εκτός ισορροπίας. κόβει εντελώς την κατεύθυνση της μπάλας, οπότε θα το έδινα. αλλά συμφωνώ πως οι ερμηνείες μπορούν να διαφέρουν εφόσον δε γίνονται πιο ξεκάθαρες οι οδηγίες

1 Like

Λοιπον. Μεχρι το γκολ βαριόμουν και έψαχνα να δω ταινία, να το κλείσω. Η ΑΕΚ δεν μαγεψε, αλλα ειχε αλλο ενα ματς ΑΕΚ - πρωτη γκολ ; ολα καλα. 0-0 στο 70’ ? θα τρεχαμε.

Στα θετικα, ο Πιερό να κάνει τον αντι-Λιβάι και να μαρκάρει στα 3/4, ο Ροτα (που ολο το καλοκαιρι θελανε να τον φανε και χασαμε (sic) τον Μπαλντοκ), ο Στρακοσια (τα λεγα εγω, δεν βλεπω σχολια) και φυσικα ο Αλμέυδα, που με τις αλλαγές (ειδικα μητογλου) έδειξε πως το ματς θα το σβήσει, οπως και έγινε. Στα γκολ φαινεται η πιεση που εχει ολος ο οργανισμος και ακομα και ο physio της ομαδας εκανε ποστ να στηριξει την δουλεια του. Η γκρινια τους εχει αγγιξει ολους. Επισης ο Πιερο κτηνος, οταν θα τον δουμε μαζι με Λιβάι κάποια στιγμή, θα εχει πολύ ενδιαφέρον.

Στα αρνητικα, το πλανο με τις σεντρες για κεφαλι Πιερο, ωραιο, αλλα αν δεν βγει, δεν ξερω αν εχουμε Β πλάνο.

Με αυτα και με τα άλλα, μια ομαδα με 9 τραυματιες, αμφισβητηση κτλ, έχει φάει 1 γκολ, και ειναι πρώτη. Επισης ο Αλμέυδα δείχνει να ειναι πιο κυνικός, και προτιμω ένα τέτοιο 2-0, παρα ενα φρηκ 1-1.

ο ΠΑΟ μου μοιαζει πιο ποιοτικος απο πέρσι (λενε πως εχει και το μεγαλυτερο μπατζετ της χρονιας (!!)), αλλα δεν ξερω αν του λειπει το πλανο ή η ψυχή. Ο Ιωαννίδης των 0 (ΜΗΔΕΝ) γκολ φετος - για τους φιλους της στηλης, να παλευει μονος, και οι υπολοιποι να δειχνουν χαμενοι. Σιγουρα η ΑΕΚ του εχει παρει την ψυχολογία, τον έχει κερδίσει με κάθε τρόπο.

Συνεχιζουμε, η ομαδα δειχνει να εχει αντανκλαστικά και να δουλεύει και να έχει και εγωισμό.

1 Like

Ο Στρακόσια πάντως και χθες έκανε ένα πολύ πολύ λάθος διώξιμο στο 0-0 ακόμα που θα μπορούσε να είχε εξελιχθεί άσχημα. Εκτός αυτού όμως ήταν σταθερός και έκανε αυτό που έπρεπε.

2 Likes

εκανε ναι, αλλα επιασε και ενα, που θα εβαζε τον ΠΑΟ στο παιχνιδι.

Το ένα είναι στο job description όμως. Δεν γίνεται όμως κάθε δεύτερο ματς να βάζουμε αντίβαρο στη ζυγαριά κάποιο χοντρό λάθος. Εξακολουθώ να τον πιστεύω, αλλά πρέπει να γίνει πιο σίγουρος, να συγκεντρωθεί περισσότερο ή τεσπα να λύσει το όποιο πρόβλημα υπάρχει.

2 Likes

Τον Στρακοσα και εγω τον πιστευω πολυ. Ελπιζω να περιορισει τα λαθη σιγα σιγα. Ισως εχει πολυ αγχος επειδη ειναι στα ξεκινηματα εδω.
Ροτα πολυ ανεβασμενος. Το χω παρατηρησει και απο την εθνικη. Σαν αλλος παιχτης. Μου θυμιζει κατι wonderkids στο football manager που αμα παρουν μπρος εχουν ολο φουλ βελακια στην βελτιωση σε καθε attribute.
Ο Πηλιος δεν μ αρεσει καθολου αυτα τα 2 ματς. Ουτε χτες μου αρεσε που λενε πολλοι οτι επαιξε πολυ καλα. Μπροστα μονο λαθη και πισω με το που εβαλε τον Τετε πιο κεντρικα, εχασε τα αυγα και τα πασχαλια. Δεν ηξερε που παταγε και ο Τετε εκανε οτι ηθελε μεχρι να μπει ο Γιονσον και να γεμισει λιγο ο χωρος εκει.
Καλενς καλος, αλλα μου φαινεται οτι μονο αν παιζει με τον Ιωαννιδη αποδιδει :stuck_out_tongue:
Πιερο και Περειρα πολυ ανεβασμενοι. Ο Πιερο πολυ πιο κινητικος και καλυτερος στην υποδοχη μπαλας απο οτι στα 2 προηγουμενα. Θα βοηθησει πολυ.
Ο Περειρα ανεβαζει ρυθμους και ηδη στεκεται καλα με την εμπειρια του και την τακτικη του προσηλωση. Μονο στο πρωτο ημιχρονο ειχε κανει 9 κλεψιματα/ ανακτησεις.

1 Like

Ο πεπ τελειωσε τον (βασικο στην εθνικη) Χαρτ, γιατι δεν επαιζε με τα ποδια.

Ο Αλμευδα θελει ο Στρακοσια να παιζει με τα πόδια. Εγινε τσαφ ναι, αλλα το παιδι παιρνει παιχνιδια και βελτιωνεται. Στο Job description ειναι να πηδηξει το τερμα να πιασει την μπαλα, το αν θα την πιασει, ειναι θεμα κλασης. Και ο Αθανασιαδης πηδαγε να πιασει την μπαλα, ιδιο job description είχαν.

Ο Ροτα υστερει μονο σε σουτ στην εστια. Αν το φτιαξει, θα ειναι για εξωτερικο. Αλλη μια σεντρα, παρε/βαλε, ενω παραλληλα τρεχει σαν σκυλος. Και ειναι και πολυ σταθερος.

Ο Πηλιος θελει επισης μεγαλα παιχνιδια να ψηθει. Παρ’οτι δεν το παρατηρησα, λενε οι δημοσιογραφοι πως στο Β του ζητηθηκε να αφησει την θεση του και να κυνηγαει τον Τετε σε ολο το γηπεδο, μεχρι που μπηκε ο Γιονσον. Ισως δεν μαγεψε, αλλα νιωθω πως με τα παιχνιδια που παιρνει, θα ανεβαινει. Και κλωτσιες εριξε, και μπαλες κυνηγησε.

YΓ: υπάρχει κόσμος που γράφει ότι το ματς ηταν για Χ, όταν ο ΠΑΟ ειχε 0.2 xgoals. δεν ξερω τι να πω

2 Likes

Αυτό με τον Πήλιο και το man to man με τον Τετέ ισχύει και για κανά 10λεπτο που εφαρμόστηκε δεν πήγε άσχημα. Έβλεπες τον Πήλιο να πηγαίνει κέντρο, δεξιά, στη θέση των στόπερ, όπου ήταν ο Τετέ ήταν και αυτός μαζί του. Του τσίμπησε και κάρτα.

1 Like

Ειναι νωρις ακομα για να μιλησουμε για πετυχημενες μεταγγραφες κλπ, αλλα ποσο μου αρεσει ο Κοϊτά ρε!

1 Like