Ο ΝΕΟΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ

…kai den einai allos apo ton pana8hnaiko…loipon…trefw megalh sympa8eia pros ton arh pou 8ewreitai epishma o aytokratoras tou ellinikou mpasket…omws…xtes h pana8a katekthse to 4o eyrwpaiko prwta8lhma se teleytaia 11 xronia…genika einai h omada pou exei yperdiplasious titlous ka8e eidous apo ton deytero olympiako…8ewreitai h koryfaia omada ths 15aetias ston eyrwpaiko xwro me th megalyterh isws diarkeia se prwtagonistiko rolo apo tous kata kairous antagonistes tou einai anamfisvhtata h kyriarxh omada sthn ellada…
nai kserw o arhs htan h omada tou galh tou giannakh pou th dekaetia tou 80 akane to mpasket to e8niko mas spor…evale to mpasket sta spitia olwn tote kai e8ese ta 8emelia tou…malista epairne prwta8lhmata ahthtos…
omws…o pana8hnaikos exei pollaplasies epityxies kai se ellada kai se eyrwph…8elw na pw…dedomenou olwn aytwn mhpws 8a eprepe na arxisoume na 8ewroume pleon ton pana8hnaiko ws thn koryfaia ellhnikh omada sthn istoria tou ellhnikou mpasket;;;

ka8e apopsh diafwnia dekth…

Υπάρχει μια τεράστια διαφορά! Όταν ο ¶ρης μεσουρανούσε, όλη η Ελλάδα ήταν ¶ρης! Ακόμα και στα παιχνίδια του πρωταθλήματος όλη η Ελλάδα καθηλωνόταν στους δέκτες για να δει τον Γκάλη, τον Γιαννάκη και τους υπόλοιπους! Έπερνε πρωταθλήματα αήττητος! Μπορεί να μην πήρε Euroleague αλλά όπως και να το κάνουμε ήταν εντελώς άλλη φάση!!! Το μπάσκετ που έπαιζε ήταν εξωπραγματικό (ok το μπάσκετ έχει αλλάξει αλλά και πάλι οι 60αρες του Γκάλη ήταν επικές)
Γι’ αυτό, πιστεύω, ας είναι ο ΠΑΟ ο βασιλιάς, ο κόμης, ο βαρώνος, ο δικτάτορας ή ό,τι άλλο θέλει αλλά ο τίτλος του ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ ανήκει δικαιωματικά σε μία ομάδα…

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.
Btw, σας έχω πει ότι μικρός ήμουν Άρης; :smiley:

8O 8O 8O

Και μετά γιατί χάλασες?

άλλο ο Άρης τότε,άλλο ο ΠΑΟ σήμερα…

Με έκανε Ολυμπιακό ο οδηγός του σχολικού μου…όταν ήμουν ακόμα πρώτη δημοτικού. Βασικά παίζει να ήμουν και νηπιαγωγείο! Μου έλεγε πως αν δεν είμαι Ολυμπιακός δε θα με άφηνε να μπω στο σχολικό :lol: . Και εγώ του έλεγα ότι είμαι Ολυμπιακός…και μετά μάλλον έμεινε! Απίστευτο ε;

#-o :lol:

Ο ΑΛΗΤΗΣ!!!#-o

Πλάκα πλάκα, τώρα που το καλοσκέφτομαι, αν ήταν κάποιος άλλος ίσως να ήμουν ακόμα Άρης :stuck_out_tongue:

Ποτε δεν ειναι αργα.Τα λαθη διορθωνονται!

Καταζητητε, θα εκτελεστει!!!
Απο μικρο σε παρεσυραν στον κακο δρομο!

Νταξει, ομαδαρα ο Αρης και δεν πηρε ευρωπαϊκο γιατι τοτε καθε χωρα ειχε απο μια υπερομαδα (οπως η Γιουγκοπλαστικα) αλλα αν εξαιρεσεις εκεινη την δεκαετια δεν εκανε τιποτα που να δικαιολογει τον τιτλο του αυτοκρατορα. Ο Παναθηναϊκος ειναι πιο διαχρονικη ομαδα.

Ποιος είπε ότι για να είσαι αυτοκράτορας πρέπει να είσαι διαχρονικός??:stuck_out_tongue:

Αυτά που έκανε φτάνουν και περισσεύουν, για όσο χρόνο και αν τα έκανε!!8) Δε σηκώνω αντίρρηση!!! :blow:

απλά κατάφερε το ακατόρθωτο,να ενώσει μια ολόκληρη χώρα…μήπως όμως τον ευνόησε και η εποχή?
ο ΠΑΟ σήμερα αναγκάζει κάθε αντίπαλο να τον συγχαρεί…σήμερα,που ο χουλιγκανισμός και η καφρίλα είναι στο ψηλότερο σημείο από ποτέ…:-k

Eλατε ρε,την συζητηση αυτη την εχω κανει και με αλλους Παναθηναικους(κολλημενους ομως,αρα δε βγαλαμε ακρη).
Ειναι ενας τιτλος.Ενας τιτλος που εχει συνδεθει με τον Αρη.Ο ΠΑΟ σαφως και εχει καταφερει μεγαλυτερα πραγματα,αλλα δεν χρειαζεται να κολλατε στις λεξεις.
Και η Βεροια ειναι η Βασιλισσα του Βορρα,κ τα Γιαννενα ο Αγιαξ της Ηπειρου και η Ρεαλ η Βασιλισσα της Ευρωπης.
Ποια απο αυτες τις ομαδες δικαιολογει σημερα τον τιτλο της?Καμια.
Ομως οταν λες καποιο απο αυτα τα ονοματα το μυαλο σου παει κατ’ευθειαν σ’αυτες.

Αρα μην κολλατε σε τετοιες λεπτομερειες.

Έτσι! Έκαστος στο είδος του και αυτοκράτορας ο ¶ρης!!8)

Μαύρος karvou που σε έφαγε :lol:

Δυστυχώς δεν έχει άδικο… Μπορεί στη κακή μας χρονιά απλά να φτάνουμε στους 4 του Κυπέλλου Ελλάδος αποκλείοντας τον τροπαιούχο, αλλά φέτος δε πήγαμε καθόλου καλά… Με αυτούς που έχουμε για διοίκηση… Μόνο τον Βαλλιανάτο ξέρουν να δέρνουν…:frowning: :frowning: :frowning:

nai ontws o aytokratoras einai apla enas titlos kai tpt parapanw…egw vasika ennow to oti den vlepw na exei ektimh8ei plhrws h aksia tou pao ws h pio h pio shmantikh omada pleon sto ellhniko mpasket… as analogistoume pws o arhs htan mia one man armh (2 men army ok…) enw o pao exei kataferei na ekselisetai synexws kai na paramenei sthn koryfh…
dystyxws omws oi epoxes allaksan kai h xounta tou podosfairou kala kratei wste na mh n asxoleitai o kosmos me afta pou aksizoun gia na krinei…