Καλυτερη ελληνικη ροκ φωνη

Vasilis Papakonstantinou FOREVER!!!

Γιατί έχει και ωραία γυναίκα! :wink:

Γιώργος Γάκης and the Troublemakers εννοείς?

ο άνθρωπος είναι θρύλος για μένα…

τον έχω δει τουλάχιστον 10 φορές και δίνει και γαμώ τα show

είναι ο έλληνας Coverdale :wink:

(…α, και ψήφισα Σιδηρόπουλο)

Γιωργος Φλωρακης … Raw Silk

Εδω φηφίζουμε, εχω την εντύπωση, άσχετα αν μας αρέσει το στυλ του κάθε τραγουδιστή βάση των φωνητικών του ικανοτήτων. Κατά συνέπεια ο Παπακωνσταντίνου είναι μακράν ο καλύερος από όλους εδώ. Προσωπικά θα πρότεινα τον Σιδηρόπουλο σαν τον πιο μίζερο Έλληνα τραγουδιστή… μέσα στην στεναχώρια και την μαυρίλα ήταν ο συχωρεμένος…

ELEOS RE POY STI MOY.OXI O PAPAKONSTANTINOY O KALYTEROS !!!ELEOS!!!

Άντε να έχεις πρότυπο τον Παπακωνσταντίνου και να θες να γίνεις τραγουδιστής!!!
Και να έχεις και την απαίτηση να σε παίρνουν στα σοβαρά!!!
Θα προκόψεις…

Τί άσχημο έχει η φωνή του Παπακωνσταντίνου? :?

Όσον αφορά τις καθαρά φωνητικές δυνατότητες κορυφαίοι Έλληνες είναι οι Βασίλης Παπακωνσταντίνου και Γιάννης Κούτρας (Ο Έλληνας Paul Rodgers). Αν τους δούμε γενικά σαν Rock ύφος, τότε Παύλος, Γιοκαρίνης, Πουλικάκος είναι οι καλύτεροι.

Tsaknhs. Kai o tragoudisths apo to sugkrothma “Ta Fwta Pou Sbhnoun”.

εγω ψηφισα τον Θανο απο τα διαφανα κρινα, τον θεωρω καλυτερο απο ολους τους υπολοιπους…

sidhropoulos.

o thanos kai o paylos einai gia mena…
arage yphrksame pote?sta oneira mas!

Psifisa Papakwstantinou alla apo konta einai kai oi Katsimixaioi kathws kai o anypervlitos Tzimakos! POU EINAI O ASIMOS RE ANISTORITA LAMOGIA??? :evil:

Ο Παπακωνσταντίνου αλλά και ο Φίλιππος Πλιάτσικας,ο Στάθης Αρτινός,η Θεοδοσία Τσάτσου και ο τραγουδιστής από Ξύλινα Σπαθιά(δεν ξέρω πως τον λένε)…

ΨΗΦΙΖΩ ΠΑΝΟΥΣΗ…ΣΤΑ LIVE ΣΠΕΡΝΕΙ…

=D> =D> =D> =D> =D>

Σιδηρόπουλος (Τεράστια μορφή)

Παπακωνσταντίνου

Ο οποίος ήταν στο Firefest (House of lords, Danger Danger, Redrum). Ποζέρι και ο Βασίλης

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Και ο γίγαντας Στάυρος Λογαρίδης, μία από τις μεγαλύτερες και πιο υποτιμημένες φωνές ενός επίσης πολύ υποτιμημένου group

καποιοι αν οχι οι περισσοτεροι κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα , δεν εχουν
σχεση με ροκ μουσικη ,καμια αντιρηση οτι μπορει σαν τραγουδιστες η ερμηνευτες να ειναι κορυφες ,
καποιοι , προσπαθησαν να ενορχηστρωσουν καπου στα τελη 80 η αρχες 90 , τα κομματια τους με ηλ.κιθαρες και υφος ροκ , αλλα την ελληνικη ‘λαικη’ ‘μυρωδια’ δεν την απεβαλαν . ,χωρις αυτο να σημαινει κατι κακο , αφου αρεσει σε πολλους δεν μου πεφτει λογος .
ενας μαλιστα ,ο Παπακωσταντινου ,νομιζω πρεσβευει ελληνικη λαικη μουσικη 100% ,
αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι μεγαλος καλλιτεχνης , ροκ δεν ειναι .Το οτι στις συναυλιες ‘κουβαλαει’ καποιους μουσικους με ροκ επιρροες , αυτο δεν αλλοιωνει
τον πυρηνα του υφους του ,που ειναι λαικη μουσικη .
λαικη μουσικη ειναι και η ροκ , εννοω την γνωστη ελλ λαικη μουσικη που
ολοι ξερουμε . Σε υφος γiα μενα Παπακωσταντινου -Μητροπανος για
παραδειγμα δεν εχουν την παραμικρη μουσικη διαφορα ,ειναι το ιδιο μουσικο ειδος
ακριβως .
Οι ανθρωποι σιγουρα στι χωρο τους ειναι αξιες , και στιχο καλο μπορει να προσεφεραν
και ‘αηδονια’ να ειναι , και εκφραστικοτατοι , πειστικοι κτλ κτλ
φυσικα , οι προσωπικες αποψεις δεν ειναι κατ αναγκη και σωστες

aor

για μενα δεν υπαρχει ελληνικο rock. οι μονοι ελληνες που ηταν κ παιξαν rock ηταν οι socrates… ολοι οι αλλοι ειναι…

φιλε telisvas ,
o Παπακωσταντινου ηταν firefest επειδη πρεπει να ειναι δικο του το
'οξυγονο ’ , ουδεμια σχεση εχει με το ειδος (φαινεται αλλωστε στη μουσικη
του )

aor

Αμέσως να το προδώσεις…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Άσε ρε να ζημώσουμε τους μη ποζεράδες…